Moje początki, witam kolegów

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
AcroGlider
Posty: 16
Rejestracja: 2013-09-10, 19:54

Moje początki, witam kolegów

#1

Post autor: AcroGlider »

Jak w temacie. Witam wszystkich tu zgromadzonych z zajefajną pasją;)

Troche o sobie: Mam 26lat i pierwszy etap szkolenia za sobą(czyli umiejętność sterowania itp, takie zlatywanie)
Drugi etap ze względów finansowych zrobię w przyszłym rok:) Interesuje mnie pełna frajda czyli jakiekowiek akrobacje glajtem, chcę być w tym naprawdę dobry, narazie jestem na etapie podstawowym i sie uczę heh

Blisko domu mam całkiem fajne wzniesienie z którego przy dobrym wietrze myśle "startnąć"
Mój sprzęt to skrzydło-Dragon Independence+uprząż wspinaczkowa(bo nie chciałem byle czego naraie kupować na nauke) odłoże na wiosne troche kasy i kupie "fajną" uprząż+zapas ale to przyszły rok.


Moje pytanie;
-czy mogę(a chcę bo juz nie moge sie doczekać) wziąść glajta i spróbować wysokiego lotu na tym sprzęcie bez "zapasu"?? Trochę sie boję ale to jest DHV-1,2 czy to bezpieczne czy musze mieć te uprząż i zapas??

-- 2013-09-11, 19:18 --

Yy czy wgl ktoś tu jest
?;p

bogus70
Posty: 32
Rejestracja: 2010-07-16, 21:30
Lokalizacja: płońsk

Re: Moje początki, witam kolegów

#2

Post autor: bogus70 »

Krodko napisze: uprząż musi posadać protrktor(gruby ) jesli go nie masz loty bardzo ryzykowne .zapas mozemy gdybac jesli latasz w bardzo spokojnych warunkach ale ogolnie nie latam bez niego czasem to jedyna deska ratunku i kask koniecznie.Takich zasad należy sie trzymac.
Pozdr...

Autor
AcroGlider
Posty: 16
Rejestracja: 2013-09-10, 19:54

Re: Moje początki, witam kolegów

#3

Post autor: AcroGlider »

Dziękuje kolego za odp, zakodowałem;) pzdr
Awatar użytkownika

Luc
Posty: 67
Rejestracja: 2011-08-23, 00:48
Lokalizacja: Starogard Gdański
Płeć:

Re: Moje początki, witam kolegów

#4

Post autor: Luc »

Lepiej jakbyś miał normalną uprząż paralotniową, tzn z protektorem bo i z 3 metrów jak się spadnie można sobie krzywdę zrobić. Co do wysokich lotów, lepiej przed drugim etapem poćwiczyć starty, lądowania na płaskim, lub prawie płaskim terenie i alpejkę. Generalnie im więcej ćwiczenia tym bezpieczniejsze latanie. Pamiętaj, wystartować możesz, ale wylądować musisz. :)

-- 15 wrz 2013, o 21:00 --

I koniecznie patrz na pogodę, co się dzieje w powietrzu. Nagły szkwał może stworzyć b. niebezpieczną sytuację. Nie piszę, żeby przestraszyć ale żeby zwrócić uwagę, to potem dużo daje jak wiesz która chmura "ciągnie" potrafisz ocenić czy dziś jest "warun" itp. Bez tej wiedzy lepiej nie startować, szczególnie jak nikogo na górce nie ma.

Autor
AcroGlider
Posty: 16
Rejestracja: 2013-09-10, 19:54

Re: Moje początki, witam kolegów

#5

Post autor: AcroGlider »

Dziękii Luc za odp, ja jeżeli tylko pogoda dopisuje to odwiedzam górkę i ćwiczę, dobre i to-napewno sie przyda;)
Co do oceny warunków to była teoria na kursie ale ciąglę sie uczę, mam książki itp. no i neta:) pzdr
ODPOWIEDZ