Gdzie i kiedy latamy

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
instalkrzysztof
Posty: 13
Rejestracja: 2013-10-09, 22:24
Płeć:

Gdzie i kiedy latamy

#1

Post autor: instalkrzysztof »

Witam aktywnych
Jestem nowy w tym zespole , od niedawna zaczęła się moja przygoda z paralotniarstwem , ale przeglądając fora nie znalazłem informacji ( w każdym razie sporadycznie ) o " GDZIE I KIEDY LATAMY " .Może starsze bractwo podzieli się z nowicjuszem informacjami " GDZIE I KIEDY LATAMY " .
Pozdrawiam z Chojnic
_________________
instalkrzysztof
Awatar użytkownika

Luc
Posty: 67
Rejestracja: 2011-08-23, 00:48
Lokalizacja: Starogard Gdański
Płeć:

Re: Gdzie i kiedy latamy

#2

Post autor: Luc »

Hej !
To się dzielę. Klify nadmorskie, Borsk , Gniew , Kwidzyn , Nowe nad Wisłą, Nowe Marzy, Parski, Wiąg, Starogród, Unisław, Płock. To ogólnie na pomorzu. Zobacz na Kuj Pom Team albo Aktywni Nowe. A z PPG To praktycznie wszędzie poza strefami latamy.

Autor
instalkrzysztof
Posty: 13
Rejestracja: 2013-10-09, 22:24
Płeć:

Re: Gdzie i kiedy latamy

#3

Post autor: instalkrzysztof »

Witam aktywnych
Dzięki Luc za wskazanie miejsc , mam nadzieję że w niedługiej przyszłości wybierasz się z ekipą na powyższe miejsca i gdybyś poinformował początkującego kolegę o terminie byłbym zobowiązany . Nadmieniłeś że jesteś z Starogardu jak wiesz jestem z Chojnic i zastanawiam się dlaczego nie wyciągacie się w Konarzynach , tylko wszyscy uderzają do Borska , a tam jak mi wiadomo panuje czasami niemiłosierny ścisk . Chodzi mi po głowie że gdyby zebrała się określona ekipa to można pomyśleć o wyciągarce , temat do rozważań .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Luc
Posty: 67
Rejestracja: 2011-08-23, 00:48
Lokalizacja: Starogard Gdański
Płeć:

Re: Gdzie i kiedy latamy

#4

Post autor: Luc »

Ja się Ciągle wybieram, choć nie zawsze udaje się polatać, a i doświadczenie mamy dość małe, także nasze loty nie są rekordowe. Kiedy się wybieramy, ja czytam to co piszą na shoutboxach z nowego czy kuj pom teamu, dodatkowo mam paru znajomych z tamtych stron. Jak jest warun to się po prostu jedzie, ale zaznaczam czasem się nie sprawdza prognoza, a czasem się nie ma wolnego. Co do wyciągarki poszło PW , rozważamy ten temat. Niedawno w Starogardzie było nas tylko 2. Teraz jest 4 to już można coś pomyśleć. Czemu nie latamy w konarzynach. Nowe lata. Ja nie jestem zorientowany jaki tam jest aspekt prawno - użytkowy? No i najważniejsze wyciągarka + obsługa najlepiej na miejscu i dostępna. Pozdrawiam!
P.S Czemu do Borska, bo tam chyba jest to co napisałem oraz bardziej termiczne miejsce, choć Konarzyny prawdopodobnie też są ok ale są mniej rozpropagowane.

Autor
instalkrzysztof
Posty: 13
Rejestracja: 2013-10-09, 22:24
Płeć:

Re: Gdzie i kiedy latamy

#5

Post autor: instalkrzysztof »

Witam aktywnych
Dzięki Luc za kilka słów , oczywiście rozpoznam temat Konarzyn jak sam napisałeś " aspekt prawno - użytkowy? " , a co do wyciągarki to tylko kwestia czasu , jak zbiorę odpowiednia ilość chętnych ( cały czas pracuję nad tym ) to na pewno zaopatrzymy się w tego typu urządzenie wraz z odpowiednio przeszkolona ekipą . Bo tak naprawdę nie chce mi się czekać ani spędzać kilka godzin w samochodzie " S.K.S " na odpowiednie warunki " WARUN " które wystąpią w klifach nadmorskich , Nowe nad Wisłą, Nowe Marzy, Parski, Wiąg, Starogród idt. Oczywiście biorę pod uwagę inne czynniki atmosferyczne ( opady , kierunek i prędkość wiatru , temperatura itp. ) . Pozdrawiam

mateuszpiotriE8
Posty: 5
Rejestracja: 2014-01-29, 21:37

Re: Gdzie i kiedy latamy

#6

Post autor: mateuszpiotriE8 »

Chetnie wpadne zeby poobserwowac dopiero zaczynam swoja przygode :)

Autor
instalkrzysztof
Posty: 13
Rejestracja: 2013-10-09, 22:24
Płeć:

Re: Gdzie i kiedy latamy

#7

Post autor: instalkrzysztof »

WITAM AKTYWNYCH
CO MYŚLICIE O JUTRZEJSZYM DNIU W STAROGRODZIE - POLATAMY ?
KTOŚ SIĘ WYBIERA ?
A może BORSK ?
Awatar użytkownika

Luc
Posty: 67
Rejestracja: 2011-08-23, 00:48
Lokalizacja: Starogard Gdański
Płeć:

Re: Gdzie i kiedy latamy

#8

Post autor: Luc »

nie spamuj://kujpomteam.paralotnie.pl/forum/index.php?redir=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Zobacz tu ale jak znam życie to mogą być albo wszyscy albo nikt. Skądinąd w Nowem jutro o godz. 19 jest impreza dla sympatyków paralotniarstwa.

Autor
instalkrzysztof
Posty: 13
Rejestracja: 2013-10-09, 22:24
Płeć:

Re: Gdzie i kiedy latamy

#9

Post autor: instalkrzysztof »

WITAM AKTYWNYCH
NO I POLATALIŚMY W STAROGRODZIE . BYŁO MEGA FAJNIE. NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ ŽE TYM RAZEM POGODA ZASKOCZY I ZROBI NIESPODZIANKĘ DLA NAJBARDZIEJ WYTRWAŁYCH .

Marcin3066
Posty: 8
Rejestracja: 2013-09-19, 17:02

Re: Gdzie i kiedy latamy

#10

Post autor: Marcin3066 »

Super że ktoś założył taki wątek, myślę że z racji początku sezonu może wkrótce przeżyć prawdziwe oblężenie;]
Ale do rzeczy.
Wrocław i okolice (do 100 km) niedziela 9 marca, może ktoś chętny na wspólny wypad, miejsc w okolicy całkiem sporo. Sugeruje wiadomości na priv by nie zaśmiecać wątku;]

Dzikuk43
Posty: 5
Rejestracja: 2014-03-04, 13:02

Re: Gdzie i kiedy latamy

#11

Post autor: Dzikuk43 »

;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

Autor
instalkrzysztof
Posty: 13
Rejestracja: 2013-10-09, 22:24
Płeć:

Re: Gdzie i kiedy latamy

#12

Post autor: instalkrzysztof »

Witam Aktywnych
Jutro BORSK!!!!

-- 2014-03-12, 20:02 --

Witam aktywnych.
Na jutro zapowiada się S.V. , ale to nic pewnego może być za słabo .

Marcin3066
Posty: 8
Rejestracja: 2013-09-19, 17:02

Re: Gdzie i kiedy latamy

#13

Post autor: Marcin3066 »

W sobotę i niedzielę chętnie się z kimś zabiorę z Wrocławia na latanie (dojazd komunikacją publiczną gdziekolwiek to koszmar;/). Proponuję Srebrną Górę;]
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Luc
Posty: 67
Rejestracja: 2011-08-23, 00:48
Lokalizacja: Starogard Gdański
Płeć:

Re: Gdzie i kiedy latamy

#14

Post autor: Luc »

A tu KPT i Unisław. https://spamer.youtube.com/watch?v=fkDpvWKKzF8" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
instalkrzysztof
Posty: 13
Rejestracja: 2013-10-09, 22:24
Płeć:

Re: Gdzie i kiedy latamy

#15

Post autor: instalkrzysztof »

Witam aktywnych
Super że miałeś LUC okazję zaznajomić się z górka . Jeszcze nie było mi dane . Powodzenia i do zobaczenia
PRZEWIDUJE "Krzycha" z KUJPOM: Żagiel w piątek 04 w Chłapowie/Mechelinkach a w sobotę 05 w NM.
POZDRAWIAM

-- 2014-04-04, 21:58 --

Witam aktywnych
Jak się nic nie zmieni to jutro N.M.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ