"Tunning" wizualny i jeszcze jedna sprawa 'technic

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
rhotax
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-12, 03:10
Lokalizacja: dolnyśląsk

"Tunning" wizualny i jeszcze jedna sprawa 'technic

#1

Post autor: rhotax »

Witam.
Takie dwa pytania, o których mam nadzieję jeszcze nikt nie pomyślał - i nie zostanę spławiony hasłem "To już było na forum" ;-)

1. Malowanie skrzydła. Czy można w jakiś bezpieczny sposób pomalować własnoręcznie skrzydło (tzn. jakie farby i technika, która nie wpłynie na wagę czy właściwości 'lotne' skrzydła) ?

2. Kominy termiczne - czy ktoś gdzieś kiedyś ( nie tylko z obecnych tu na forum, ale pytam ogólnie na świecie) - próbował zastosować kamery termiczne w celu zlokalizowania i zobaczenia jak 'wygląda' i zachowuje się komin termiczny ? A może jeszcze nikt tego nie stosował bo po prostu różnica temperatur między otoczeniem a kominem jest zbyt mała, aby odwzorowała to kamera termiczna ?

krisu1985
Posty: 21
Rejestracja: 2008-08-18, 21:44
Lokalizacja: Kępno

#2

Post autor: krisu1985 »

Z tego co wiem to kamery termiczne są bardzo czułe i nawet jak przejedziesz palcem po ścianie to będzie widać dokładnie co napisałeś, przynajmniej przez jakiś czas. Ale nie mam pojęcia czy robiono takie doświadczenia z kominami

Autor
rhotax
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-12, 03:10
Lokalizacja: dolnyśląsk

#3

Post autor: rhotax »

Ciekawe dlaczego. Mi to przeszło jako pierwsza myśl przez głowę gdy instruktor rozpoczął temat kominów i sztuki ich szukania i lokalizowania.

A odnośnie malowania ? Nikt nie ma żadnych przemyśleń, doświadczeń?
ODPOWIEDZ