MIO M400 z LK8000 + podlaczenie zewnetrznego czujnika BARO

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
homer24
Posty: 9
Rejestracja: 2010-02-16, 16:53
Lokalizacja: Krakow,Przemysl

MIO M400 z LK8000 + podlaczenie zewnetrznego czujnika BARO

#1

Post autor: homer24 »

Witam,

Mam nastepne małe pytanko z dziedziny technicznych, jako że jestem leszcz w tym wzgledzie.

Znalazlem 2 wydaje sie fajne zabawki które bylyby ciekawym dodatkiem do LK8000 i pozwolily mu korzystac chyba z bardziej dokladnych danych do swoich obliczen.

Linki ponizej
nie spamuj://spamer.glidertools.com/products/gt- ... d-version/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://sites.google.com/site/jarosrweb ... gofly-pico" onclick="window.open(this.href);return false;

Po kontakcie z obiema firmami okazuje sie ze oba urzadzenia wspolpracuja z PNA. Są miedzy nimi niewielkie roznice dotyczace opoznienia przesylu danych do LK , czasu filtrowania i ilosci probkowania na sek. Gofly Pico moze przez BT dodatkowo obslugiwac np Smartphona z Androidem i zainstalowanym XCSoar wiec wydaje sie byc ciekawa opcja.


I teraz pytanie,
Czy mial ktos do czynienia z ktorymkolwiek z nich i czy warto, w sensie czy pokazuje to w miare wiarygodne wyniki odnosnie zmian predkosci pionowej po podlaczeniu do LK?? Jezeli tak to w takim przypadku moze i asystent krazenia w LK dzialalby lepiej i bylby bardzie przydatny do centrowania kominow, znajdywania pradow wznoszacych itp.
Poleganie jedynie na wysokosci/zmianach wysokosci GPS w LK daje niestety slabiutkie rezultaty wedlug mnie w tym wzgledzie.
Zwykle Vario oczywiscie dzialaloby jako podstawowe urzadzenie, a LK z podlaczonym czujnikiem BARO jedynie jako pomoc wizualizujaca na mapie gdzie ewentualnie najlepsze noszenia, kominy itp byly.
Oczywiscie nic nie zastapi w tym wzgledzie doswiadczenia, wyczucia skrzydla itp, nikt tez nie zamierza latac gapiąc sie caly czas w GPS, ale wg mnie powietrzu kazda wskazowka bylaby cenna, wiec moze jednak warto??

Mial ktos doswiadczenie z tego typu zabawkami?

A przy okazji moze ma ktos namiary na jakas fajna oslonke przeciwsloneczna do PNA???
Te z allegro jakos mnie nie przekonuja, szczegolnie ze pasowaloby mi zamontowac oslonke na rzepie pod pewnym katem na kokpicie, a w tych z allegro wystaja jakies "druty" z tylu.

Pozdrowka,
Tomek
ODPOWIEDZ