ZGŁASZANIE DO FIS

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
0SPANIEL
Posty: 12
Rejestracja: 2013-05-02, 00:02

ZGŁASZANIE DO FIS

#1

Post autor: 0SPANIEL »

Witam,
mam pytanie podczas zgłaszania lotu do FIS podajemy wysokość lotu bezwzględna (m n.p.m) czy wysokość względną (od poziomu ziemi metry)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Luc
Posty: 67
Rejestracja: 2011-08-23, 00:48
Lokalizacja: Starogard Gdański
Płeć:

Re: ZGŁASZANIE DO FIS

#2

Post autor: Luc »

Jak podasz że w tym i w tym miejscu , tyle i tyle nad terenem, będzie dobrze. Oni też podadzą którego poziomu nie przekraczać i dokąd sięga strefa, jeśli latasz w sąsiedztwie. Z tego co się orientuję punktem odniesienia będzie QNH czyli ciśnienie. Czyli np 1500 stóp na QNH 1030. Ponieważ nie masz transpondera oni też Ciebie nie będę widzieli, ale podadzą Ci dokąd sięga "sufit" , którego nie masz przekraczać.

Autor
0SPANIEL
Posty: 12
Rejestracja: 2013-05-02, 00:02

Re: ZGŁASZANIE DO FIS

#3

Post autor: 0SPANIEL »

Witam ,
dzięki serdeczne za odpowiedz mam prośbę znasz jakiś wzór prosty sposób aby przeliczyć np 1500 stóp na QNH 1030 na metry bo wiadomo QNH jest zmienne dla danego miejsca, jak to obliczyć abym miał jasną dozwoloną wysokość w m metrach.
Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika

Luc
Posty: 67
Rejestracja: 2011-08-23, 00:48
Lokalizacja: Starogard Gdański
Płeć:

Re: ZGŁASZANIE DO FIS

#4

Post autor: Luc »

A w vario nie masz opcji ustawienia QNH ? Tu znajdziesz odpowieź co i jak nie spamuj://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne ... t_qnh.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Podstawą jest wiedziać na jakiej wysokości nasz koniec przestrzeni G i mieć oczy otwarte. Tak jak już pisałem transpondera nie musisz posiadać także od Ciebie zależy czy znajdziesz się w strefie czy nie. Separację od innych również musisz zachować dla własnego bezpieczeństwa, najlepiej jak najdalej od wszystkiego co lata w sasiedztwie.

A wzór , hmm trzeba stopy przeliczyć na metry :) 1m= 3,3 stopy w przybliżeniu czyli 1500: 3,3 = 454 Ale wiadomo że i tak nie lata się na krawędzi.
ODPOWIEDZ