Szczecin - Parę pyatń . Podziękowania . Kurs, tandem, kupię.

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
mxc
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-11, 20:00
Lokalizacja: Szczecin

Szczecin - Parę pyatń . Podziękowania . Kurs, tandem, kupię.

#1

Post autor: mxc »

Witam Was wszystkich.

Przedstawię się Maciek. Obserwując Wasze poczynania na paralotniach zaczeło mnie to interesować i mam cheć polatać na paralotni. Oczywiście jeżeli tam w górze jakiegoś strachu nie nabiorę . nastawiony jestem bardzo pozytywnie, bardzo mi się podoba etc,etc..

Proszę odpowiedziec mi na parę pytań za co bardzo dziękuję
Pytanie do was jest takie
1. Gdzie w Szczecinie, lub okolicach można zrobić taki kurs i ile kosztuje?. Wiem że areoklub szczeciński organizuje takie szkolenia, ale zawsze można spytac i mieć ewentualnie jakąś alternatywę terminową i cenową .

2. Kiedy ewentualnie można robić taki kurs, czy to jest dopiero marzec ?, Czy może wcześniej.

3. Czy w Szczecinie jest jakaś osoba doswiadczona która ma uprawnienia do latania w Tandemie , chciałbym zobaczyć , spróbowac najpierw jak to wygląda z góry, bo internetowe oglądanie to może nie to samo. napewno trzeba się z wysokością oswoić. Gdzie moge kogoś takiego znaleść? ewntualnie prosze o kontakt z taką osobą. gg 3316581

4. Może ktoś ze szczecina ma też ochotę w najbliższym czasie zrobić taki kurs i tak jak ja przelecieć się w tandemie . To zapraszam na priv, możemy się umówić z kimś jak takową osobe znajdziemy.

Nigdy w życiu nie latałem

5. Czy na kurs trzeba już miec swój sprzęt?, czy sprzętem dysponuje firma szkoleniowa?

A na marginesie to bedę szukał jakiegoś kpl. do latania rekreacyjnego najlepiej z napedem i z przęglądami . moja waga to 83kg.

Jeżeli macie jakieś propozycję to prosze na priv gg 3316581.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Z pozdrowieniami
Maciek

slawomir
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-02, 07:01
Lokalizacja: kraków

#2

Post autor: slawomir »

Witaj
Jeśli spoglądasz w niebo i zaczyna ci się to podobać są to pierwsze objawy choroby,pamietaj że jest to nieuleczalne
Na początek poprubuj lotu w tandemie sprubuj czy dasz radę, a potem musisz poczekać do wiosny żeby zrobić kurs.
Z zakupem sprzętu poczekaj .Dobra szkoła posiada własny sprzęt, proponuję nauczyć sie latana sprzęcie szkoły, potem możesz myśleć o skrzydle czy napędzie, w doborze skrzydła pomogą ci instuktorzy ze szkoły.
pozdrawiam

Autor
mxc
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-11, 20:00
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post autor: mxc »

Dzieki Sławku za poradę.

Jednakże szukam w Szczecinie kogoś z Tamdemem. Najpierw zobaczę jak to wygląda z góry.
Pozdrawiam
Maciek

slawomir
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-02, 07:01
Lokalizacja: kraków

#4

Post autor: slawomir »

Zobacz bo WAAARTO . To była najciekawsza moja przygoda
pozdrawiam

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#5

Post autor: Solek »


Autor
mxc
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-11, 20:00
Lokalizacja: Szczecin

#6

Post autor: mxc »

Dzięki "SOLEK"
takie mrozy że chyba nikt nie lata. Ale kto w Szczecinie lub w Rewalu morze ze mną poleciec na tandemie. Bardzo chciałbym zobaczyć świat z innej perspektywy.
Prosze o kontakt albo na forum lub gg3316581.
Pozdrawiam
Maciek Szczecin

Autor
mxc
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-11, 20:00
Lokalizacja: Szczecin

#7

Post autor: mxc »

to znaczy jak się zrobi ciepło . nie napegam. Szukam kogoś w tamdemie - oczywiście odpowiedzialnego :-)

grzeniu2
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-09, 17:16
Lokalizacja: Śląsk

Podobne pytanie

#8

Post autor: grzeniu2 »

Witam,
Podobnie jak Kolega ze Szczecina, jestem tutaj nowy i od wiosny chciałbym spróbować przygody z paralotniarstwem.
Na szczęście mieszkam na Śląsku, gdzie w okolicy szkół jest b. dużo, ale chciałbym prosić o opinię, która z nich jest Waszym zdaniem najodpowiedniejsza, tzn gdzie znajdę kolesi z powołaniem a nie nastawionych na trzepanie kasy :-> . Czy jest możliwość przed udziałem w kursie na odbycie (oczywiście odpłatnie) próbnego lotu w tandemie, żeby się przekonać o swoich możliwościach?
Z góry dziękuję za wszelkie porady.
Pozdrawiam
Grześ
ps. Szkoła najchętniej w Beskidach (Żar, Czantoria, Skrzyczne) ale być może Jura?

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#9

Post autor: Solek »

W zasadnie w okolicach Szczyrku są 3 możliwości:

1. nie spamuj://spamer.paralotnie.szczyrk.pl/

Tam robiłem kurs - Witek Sas - najstarsza szkoła w Polsce.

2. nie spamuj://spamer.beskid-paralotnie.pl/

Mac Gayver - u niego trochę w sprzęt się zaopatrywałem

3. nie spamuj://spamer.topparagliding.pl/main.html

Zbyszek Gotkiewicz + Wojtek Łuczyński z nimi ostatnio na wyjeździe byłem.

Każda z tych szkół napewno dobrze Cię wyszkoli (podczas kursu w każdej szkole jesteś poddawany niesustannie propagandzie że to ich sprzęt jest najlepszy ale tak jest wszędzie i z tym nie wygrasz).Natomiast jest jedna różnica, między tymi szkołami.Dwie z nich są stacjonarnymi a jedna nie stacjonarna ( Top Paragliding ).Co to oznacza???U Witak i Mac Gayvera zrobisz kurs na miejscu bez potrzeby wyjezdrzania natomiast u Trola bedzie sie to wiązało z wyjazdem.Na twoim miejscu wybrał bym szkołe stacjonarna bo masz dobry dojazd i szybki.Jeżeli pogody nie będzie - nie będziesz musiał się zrywać z rana żeby jechac do Szczyrku.Trol organizuje wyjazdy dla osób które chcą zrobić kurs w określonym czasie tj. jeżeli masz urlop dwa tygodnie i w tym czasie pojedziesz z nim na wyjazd to wrócisz już z ukończonym kursem i papierami (chyba - tego Ci teraz dokładnie nie powiem ale jeżeli robisz u niego kurs to chyba po ukończeniu dostajesz papier Rumuński na latanie-czyt. dosłownie - takie Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni wydane przez Rumuńskie władze, ale to jego zpytaj o szczegóły).

A więc podsumowują: jeżeli masz kase na wyjazd i czas to jedź z Trolem ( dwa tygodnie latania non stop ).Jeżeli masz mniejszy zakres możliwości idź do szkół stacjonarnych ( najmniejsze koszty, wiązać się to może jedynie z dłuższym czasem ukończenia kursu ).

Co do lotu tandemem to nie jest to próba sprawdzenia siebie czy się nadajesz.Jest to sosób na spawdzenie czy w przyszłości chciał bys tak sam latać.W każdej szkole paralotniowej możesz spróbować - zadzwoń i umów się z nimi.Pozdrawiam.

grzeniu2
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-09, 17:16
Lokalizacja: Śląsk

#10

Post autor: grzeniu2 »

Dzięki za info. Chyba skorzystam jednak ze szkółki stacjonarnej, a zaoszczędzoną w ten sposób kase dołożę do sprzętu :-D .
Teraz nic tylko czekać na lepsze czasy (czyli do wiosny).
Pozdrawiam!
G

Autor
mxc
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-11, 20:00
Lokalizacja: Szczecin

#11

Post autor: mxc »

Halloo , mam pytanko czy jest już jakaś osoba chętna w Szczecinie, aby mnie porwała ku górze i abym poczuł to co Wy czujecie tam u góry. Chciałbym spróbować i zobaczyć jak to wygląda z góry. Szukam Tandema - odpowiedzialnego !!!
Maciek - Szczecin. Zapraszam chętnych do przelotu w tamdemie, ewentualnie chetnych do kursu . Jedna osoba już, kiedyś do mnie pisała na gg, że chciała by ze mną się uczyć latać. Pozdrawiam i czekam na chętnych gg: 3316581
ODPOWIEDZ