Wyciągarka Szczecin

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
highskill

Wyciągarka Szczecin

#1

Post autor: highskill »

Cześć wszystkim!
Zbliża się sezon robi się ciepło i wpadłem na pomysł aby odgrzebać mój stary projekt.

Od pewnego czasu konstruuję wyciągarkę paralotniową z silnika automat. Yamaha 250 cm.
Myślę o czymś takim :
https://spamer.youtube.com/watch?v=UxFczzu ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Oczywiście chcę zbudować trochę ulepszoną wersję.

oto mój silnik:

Obrazek
Zdjęcie wygląda nieciekawie jednak , silnik jest na chodzie (niewielki przebieg), testowany, odpala, ma nawet swój rozrusznik, kręci, hamuje kołem który będzie robił rolę bębna;
W zestawie otrzymałem całą chłodnicę z wentylatorem rurę wydechową oraz instalację całość już przetestowałem więc jest ok.

Niestety z braku czasu chęci i pomocy temat odłożyłem na później :oops:
Poszukuję kogoś ze Szczecina lub okolic który byłby zainteresowany tematem i pomocny w dokończeniu konstrukcji.
Sprzęt (narzędzia) do wykonania zadania jest miejsce z zasilaniem też się znajdzie - wystarczy trochę zaangażowania chęci do współpracy trochę humoru :lol: , cierpliwości której czasem mi brakuje :evil: dobre pomysły też się przydadzą i jakieś umiejętności.


Pomiar naciągu liny zamierzam zrobić na 2 sposoby cyfrowo przez wskaźnik elektronicznej wagi oraz dla bezpieczeństwa analog na jakimś tłoczku aby w trakcie pracy móc porównywać (mieć pewność) wskazania.
Oczywiście konstrukcję poddaje do dyskusji, wszystko jest w fazie testów i budowy dlatego uwagi mile wskazane.

Obecnie silnik z częściowo wybudowaną ramą oraz przygotowanymi rolkami, czeka na dokończenie w garażu, jeżeli jest ktoś zainteresowany pomocą i oczywiście późniejszym używaniem sprzętu to proszę na :arrow: pw.



Cały projekt będzie fotografowany tak aby podzielić się nabytą wiedzą z uczestnikami forum.
Pozdrawiam :)

Ps: zakładam osobny temat aby nie zaśmiecać forum, oczywiście w tym poście zamierzam wstawiać systematycznie wszystkie zdjęcia i opisy dotyczące przebiegu całej konstrukcji oraz działanie całej wyciągarki.
ODPOWIEDZ