System łączności radiowej do PPG proszę o opinie

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
sq8sbn
Posty: 3
Rejestracja: 2015-07-16, 12:27

System łączności radiowej do PPG proszę o opinie

#1

Post autor: sq8sbn »

Witam serdecznie wszystkich kolegów i koleżanki. ( jestem nowy i niedoświadczony więc proszę o wyrozumiałość )
Mam na imię Krzysiek i jestem na początku tej przygody jaką jest paralotniarstwo ( PPG )
Obecnie stanąłem przed wyborem jaki mam kupić kask i do tego jaki system łączności.
Dodam że jestem krótkofalowcem więc pewnie nie raz chciałbym przeprowadzić podczas lotu łączność radiową.
Dwa tygodnie temu mój kolega zadzwonił podczas wykonywania lotu nad Bieszczadami do mnie i zorientowałem się że podczas tej rozmowy nie słyszę wo gule pracującego silnika , chociaż silnik wtedy pracował na wysokich obrotach. System jaki używa mój kolega to LYNX MIKRO poniżej link -
nie spamuj://spamer.lynx-avionics.com/English_Si ... e_set.html" onclick="window.open(this.href);return false;

nie spamuj://spamer.lynx-avionics.com/English_Si ... e_set.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Naprawdę mam do czynienia z mikrofonami i radiami UKF i KF renomowanych firm , ale do tej pory nie mogę zrozumieć jak mogłem nie słyszeć wcale silnika podczas tej rozmowy, a specjalnie przysłuchiwałem się temu i słyszałem go idealnie. Zapewne jest tam zamontowany jakiś system elektroniczny który wycina niepożądane zakłócenia w torze nadawczym.
Dodam że zestaw 2 kasków kosztował mojego kolegę dobrze ponad 10000 zł a ja niestety nie przeznaczę takiej kwoty na kask.
Moje pytanie brzmi następująco - Jakiego systemu używacie do komunikacji ?
I czy mogli byście mi coś polecić, ewentualnie doradzić. Bardzo mi zależy na tym aby mnie było bardzo dobrze słychać bo jeśli chodzi o odbiór to powinienem sobie poradzić z zakłóceniami silnika itp.

Noszę się z zamiarem kupna kasku z systemem ANR firmy NavComm tego najbardziej rozbudowanego , ale niestety nie wiem czy to będzie dobry wybór z mojej strony.
Dlatego jeszcze raz proszę o przedstawienie swojej opinii na w/w temat.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek
ODPOWIEDZ