Pierwszy sprzęt w życiu

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Mariusz
Posty: 28
Rejestracja: 2009-12-12, 18:11
Lokalizacja: Mazowsze

Pierwszy sprzęt w życiu

#1

Post autor: Mariusz »

Witam wszystkich. Proszę o info na temat pierwszego napędu. Mam zamiar kupić cały zestaw: napęd, uprząż i skrzydło. Ważę 85 kg. Co wybrać w używkach i na co głównie (parametry) zwracać uwagę?

ikar team
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-22, 14:40
Lokalizacja: Biskupin
Kontakt:

#2

Post autor: ikar team »

Witam
Polecamy Ikar- osa dla początkujących lub Thunderbird-a dla pilotów latających przynajmniej jeden sezon.
Zapraszamy na
nie spamuj://spamer.latawce.info/index.php?optio ... &Itemid=52

marcin055
Posty: 17
Rejestracja: 2009-11-19, 23:54
Lokalizacja: Rabka Zdrój

#3

Post autor: marcin055 »

a ile kasy chcesz na to przeznaczyc?

Autor
Mariusz
Posty: 28
Rejestracja: 2009-12-12, 18:11
Lokalizacja: Mazowsze

#4

Post autor: Mariusz »

Witam i przepraszam za długie milczenie. Nie zaglądałem tutaj przez jakiś czas. Dziękuję za zainteresowanie i rady. Nabyłem już sprzęt. Skrzydło Dudka - Vox 25, napęd Parapower 124. 20h nalotu napędu, 50h skrzydła. Mam nadzieję, że pochwalicie mój wybór. Za jakieś 2-3 tygodnie zaczynam szkolenie u Krzyśka Romickiego - Paraelement. Pozdrawiam i życze dłuuuuuuuugiego i udanego sezonu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zbylu
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-22, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post autor: zbylu »

Witam tylko czy czasami skrzydełko nie będzie za małe bo chyba będzie troszkę przeważone o jakieś 40 kg .Doświadczony pilot wystartuje i polata ale "młody"no nie wiem pożyjemy poczytamy. Pozdrawiam i życzę sukcesów w nauce zbylu.

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#6

Post autor: Solek »

A dlaczego niby wliczasz mase napędu do skrzydła do latania swobodego???? Przeważenie będzie jakieś 10-15 kg.

Autor
Mariusz
Posty: 28
Rejestracja: 2009-12-12, 18:11
Lokalizacja: Mazowsze

#7

Post autor: Mariusz »

Dzięki za odpowiedź i pomoc. Takie skrzydło było w moim zasięgu, a nie ukrywam, że w takich pieniążkach ciężko byłoby znaleźć coś w tak dobrym stanie. Zresztą polecił mi je instruktor. Myślę, że jakoś dam radę:-) Życzę szybkiego nadejścia wiosny.

marcin055
Posty: 17
Rejestracja: 2009-11-19, 23:54
Lokalizacja: Rabka Zdrój

#8

Post autor: marcin055 »

Mariusz troche przesadziles vox 25 masa startow 60-80kg wiec jak wazysz 85 to juz masz przegiete policz tylko
Ty: 85
naped 20
skrzydlo 6
zapas i reszta szpeja 5
policz jeszcze jak zatankujesz 10 litrow paliwa to kolejne 10 kg
suma 116 czyli vox 29 byl by w sam raz
na takim skrzydle gosc raczej nie podejmie szkolenia
a ze takie bylo to kupil bys za male buty bo dobra cena
przemysl bo rozumiem przegiac pare kilo ale nie 30 pare
chodzi o bezpieczenstwo i twoje zdrowie /zycie

Autor
Mariusz
Posty: 28
Rejestracja: 2009-12-12, 18:11
Lokalizacja: Mazowsze

#9

Post autor: Mariusz »

No i się porobiło:-) Sorry ludzie, mój Voxik to oczywiście model 29. Nastapiła typowa w tym przypadku pomyłka. Chce się pisać to, a automatycznie wychodzi coś innego. Niemniej jednak dzięki za troskę. Tak wogóle to polecano mi Nemo, albo Evo XL, ale cenki były zbyt wysokie. Myśle, że na następny sezon pomyślę o czymś nowszym i bardziej dla mnie odpowiednim. 3majcie się!!!
ODPOWIEDZ