Zapas - spadochron ratunkowy 130 kg

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
blady007
Posty: 2
Rejestracja: 2012-07-18, 09:13

Zapas - spadochron ratunkowy 130 kg

#1

Post autor: blady007 »

Witam!

Czy posiadając zapas 130 kg przy mojej wadze 75 kg mogę używać ten zapas do :
1) lotów swobodnych - tu startowa około 90 kg
2) lotów z napędem - tu sprzęt będzie ważył dużo więcej - załóżmy w sumie masa startowa 110 kg

Wstępnie sam odpowiedziałem sobie że dla pkt. 2) TAK. Ale co z odp. na pkt. 1) ?

Bo zbiega się to do pytania czy muszę mieć dwa zapasy. Jeden mniejszy do lotów swobodnych, drugi - większy - do lotów z napędem.

Oczywiście jestem świadomy, że taki zapas dłużej się rozkłada. Spotkałem się z opinią, że niedociążony będzie się bujał. Czy to jest niebezpieczne?

Jakieś sugestie?

robin78
Posty: 1
Rejestracja: 2012-12-14, 07:59

Re: Zapas - spadochron ratunkowy 130 kg

#2

Post autor: robin78 »

Nice surprise about this shorter form. Can you tell us what it is you are talking/writing about?
Has any info. about this shorter form been posted before (and i just missed it)?

SkyTrekking
Posty: 38
Rejestracja: 2007-10-27, 09:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Zapas - spadochron ratunkowy 130 kg

#3

Post autor: SkyTrekking »

Musisz zwróć uwagę na min. obciążenie jakie przewiduje producent. Z reguły takie zapasy mają obciążenie min. 70-75kg , wiec jeśli twój zapas spełnia te kryteria to bez problemu i obaw możesz go używać.


pozdr.
Piotr Cwudziński
Szkoła paralotniowa SkyTrekking
Ostatnio zmieniony 2020-04-02, 07:10 przez SkyTrekking, łącznie zmieniany 1 raz.

raindropz
Posty: 1
Rejestracja: 2014-09-17, 13:03

Re: Zapas - spadochron ratunkowy 130 kg

#4

Post autor: raindropz »

As the load is high it is bit dangerous and you to be careful here. When you do Parachute rescue always be careful about the weight and the measurements because a small mistake can be more than enough to put your life in danger. You should be careful as a personal home care
ODPOWIEDZ