Pierwszy komplet - jaki?

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski

Awatar użytkownika

Autor
ECO400
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-20, 20:41
Lokalizacja: Pęgów k/ Wrocławia
Kontakt:

Pierwszy komplet - jaki?

#1

Post autor: ECO400 »

Witam serdecznie. Na początku chciałbym się przedstawić bo jest to mój pierwszy post na tym forum.
Od 6 lat zajmuję się modelarstwem lotniczym RC. Latam modelami zarówno spalinowymi jak i elektrycznymi, szybowcami i akrobatami. Mam już jakieś tam doświadczenie i chciałbym spróbować czegoś nowego.
Mój ojciec lata od 3 lat na motolotni. Ja chciałbym spróbować swoich sił na PG a w przyszłości na PPG.

Potrzebuję porady dotyczącej kupna pierwszego sprzętu, na którym mógłbym polatać w Kuraszkowie k. Obornik Śląskich (pewnie niektórzy glajciarze wiedzą gdzie to jest bo często ich tam widuję ;-) ). Dla tych co nie wiedzą to powiem że jest to nieduża, łagodna Góra Gnieździec. Tak to wygląda na mapie: KLIK

Obrazek

Chciałbym kupić jakieś niedrogie, używane skrzydło razem z plecakiem. Niestety na nowe mnie nie stać.
Możecie mi coś polecić :?: Było by idealnie gdyby skrzydło pasowało w późniejszym czasie do PPG. Ważę 68kg.
Awatar użytkownika

Autor
ECO400
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-20, 20:41
Lokalizacja: Pęgów k/ Wrocławia
Kontakt:

#2

Post autor: ECO400 »

Znalazłem takie skrzydła:
UP Summit 2 M (80-105kg)
Advance Epsilon 32 (100-130kg)
Up Vision (75-110kg)

Co o nich sądzicie :?:

Chester
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-28, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Rożnów

#3

Post autor: Chester »

Sam kupiłem UP Vision na pierwsze skrzydło 2 lata temu i byłem zadowolony. Co prawda nie jest to NEMO ale i koszt zupełnie inny.

Kiepską sprawą jest to że są to skrzydła już stare... I latanie na nich pomimo ich niezłego stanu najczęściej kończy się lataniem bez ważnego przeglądu.

Jeśli chodzi o PG to jest OK... zwłaszcza jak na skrzydło za taką kasę:) bo mówimy o kwotach w okolicach tysiąca zł.

Jeśli chodzi o PPG to dokładnie na takim jak piszesz przy mojej masie 70 kg silniku MZ175 opadanie swobodne jest trochę duże... co prawda nie ma problemu z bezpiecznym lądowaniem ale jak Ci się silnik zakrztusi to trzeba szybko decydować gdzie się wyląduje.

Generalnie mogę Ci polecić jeśli z budrzetu zasilanego "kieszonkowym" chcesz zakupić coś na czym będziesz stawiał pierwsze kroki zlatując z górki na pazurki.

Pozdrawiam
Chester

szalony_kat
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-14, 20:04
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

#4

Post autor: szalony_kat »

Hej
Ja bym polecił najpierw wybrać się na kurs paralotniowy a nie kupować samemu skrzydło. Zainwestuj kasę na porządne szkolenie pod okiem doświadczonego instruktora zamiast zapełniać statystyki wypadków paralotniowych. Dupe masz tylko jedną!! Latanie modelami RC to nie to samo co latanie na paralotni. W razie wypadku nie zniszczy się tylko model !! Może ucierpieć pilot !!! Jeśli dobrze pójdzie skończy się na potłuczeniach,złamaniach ale może się skończyć kalectwem lub śmiercią.
Kase zainwestuj w szkolenie a wybór pierwszego skrzydła skonsultuj z doświadczonym instruktorem który oceni twoje umiejętności i na pewno pomoże coś wybrać odpowiedniego dostosowanego do umiejętności i oczekiwań.
Pamiętaj że wystartować można. Wylądować trzeba !!

Chester
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-28, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Rożnów

#5

Post autor: Chester »

Widzę że kolega ma ciśnienie pisać na forum odkopując tematy o których nikt już nie pamięta i nie wnosząc nic konkretnego do tematu :mrgreen:

P.S. Sorki ale drażni mnie takie nabijanie postów...

Pozdrawiam
Chester

MarcoW
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-15, 13:06
Lokalizacja: Tczew
Płeć:

#6

Post autor: MarcoW »

Polecam Vox-a skrzydełko nadaje się dla PG i PPG. Zaczynałem na Nemo i po szkoleniu kupiłem Vox-a jestem bardzo zadowolony, ceny za skrzydełko zaczynają się od 1500 PLN Polecam :)))
ODPOWIEDZ