Prosze o opinie na temat skrzydelek firmy AXIS.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
migiel
Posty: 1
Rejestracja: 2007-09-09, 18:45
Lokalizacja: gryfice

Prosze o opinie na temat skrzydelek firmy AXIS.

#1

Post autor: migiel »

Witam, prosze wszystkich na temat skrzydel firmy AXIS, wykonanie, osiagi ,trwalosc itd, z gory dziekuje.Pozdrawiam.

Rafał
Posty: 15
Rejestracja: 2007-07-18, 16:44
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#2

Post autor: Rafał »

przywołuje do tablicy kolege Zbyszka bo on takowe zakupił :)

zbigniew.daniel
Posty: 5
Rejestracja: 2007-07-31, 15:38
Lokalizacja: jura
Kontakt:

#3

Post autor: zbigniew.daniel »

tak to prawda że ostatnio nabyłem nowego Axisa Vega ll. wygląda zaj.....
a jak lata to jeszcze niewiem bo zrobiłem dopiero dwa zloty z krawężnika,
wygląda bardzo ładnie wykonanie jest ok. nie wiem jak z trwałością no bo ma dopiero 2 tygodnie.Rozmawiałem z chłopakami na Lijaku bardzo sobie chwalili osiągi ,
Ja miałem problem z odbiorem Darek przedstawiciel Axisa na Polskę jest ok. ale firma robiła go i mnie w konia ja czekałem na swojego 5 miesięcy bo był nietypowy a inne firmy nie mogły mi zaoferować nic konkuręcyjnego.
może teraz jest lepiej bo Axis był w trakcie przeprowadzki szwalni.
To tak przy okazji. a samo skrzydło jest piękne wstaje bardzo lekko, dotej pory latałem na Gradiencie Szafir 2000, Axis wstaje łatwiej, myśle że będę zadowolony chociaż w pierwszym zlocie dostałem nad ziemią sporą klapę ale myslę że to tak na powitanie ;-) a zupełnie serio dotej pory latałem na skrzydłach przeważonych a teraz jestem w środkowej wadze, to tyle :lol:

Rafał
Posty: 15
Rejestracja: 2007-07-18, 16:44
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#4

Post autor: Rafał »

i nawet ostatnio troszke polatałes :)
ale to sam opisz wrażenia :)

zbigniew.daniel
Posty: 5
Rejestracja: 2007-07-31, 15:38
Lokalizacja: jura
Kontakt:

#5

Post autor: zbigniew.daniel »

cześć
witam wszystkich , byłem ostatnio wywołany przeż kolegę Rafała do tablicy z powodu Axisa,
więc sprawy mają się tak .JEST ZAJ......TE skrzydełko mam już swoje nie żadne testowe.
Lata bosko nadmienię tylko że dzisiaj byliśmy z kolegami na Klonówce najwyżej latał Zbyszek Gotkiewicz na nowej broni Dudka model Atak.piekne skrzydło ale nie dla mnie ja
przesiadłam się z Gradienta DHV2-3 na spokojne DHV 2 AXISA.
Zbyszek był poza konkuręcją latał najwyżej i najdłużej a potem moja skromna osoba na Axisie i gdyby nie to że jeszcze nie znam go dokładnie to jeszcze bym powojował ale bałem się aby nie posadziło mnie na drzewa, a ono tak pieknie szelesci że chyba by mi serce pękło a pozatym ja a Zbyszek Gotkiewicz to zupełnie inna klasa gdzież mi tam do niego.
ale apropo skrzydła AXIS VEGA ll. wykonane bardzo przyzwoicie, tak naprawdę jak lata to mi trudno powiedzieć jeszcze nie byłem w poważnych górach tylko takie zloty i regulacje a to długość sterówek bo nie lubię nawijać na ręce a to regulacja spida, pomału się poznajemy, jak pisałem wczesniej przesiadłem się na skrzydło bezpieczniejsze ale w pierwszym locie a właściwie zlocie dostalem sporą klapę na 5m nad ziemią ale jakoś się udało wyjść, na poprzednim skrzydle naprawdę przez siedem lat dostałem raż fronsztala i w tym robu dwie klapy jedna po drugiej jak byliśmy w Beluno.ale mam nadzieję że to taki klaps na początek,lata naprawdę fajnie muszę sie nauczyć lądować bo nawet na małej prędkości przy lądowaniu niesie niesie niechce lądować. A i jeszcze dwa tygodnie temu przy starcie przy mocnym wietrze urwałem jedną z głównych linek (przepaliła się przy mocnym podmuch) ale dlatedo że podeszła pod magnez do przypinania sterówek no magnez zginą, ale już ktoś kiedyś pisał że trzeba dodatkowo przeszyć miejsce zamontowania uchwytu,
to chyba tyle na tema trwałości nie będę się wypowiadał bo nic nie wiem, jak narazie jest boskie :lol:

SkyTrekking
Posty: 38
Rejestracja: 2007-10-27, 09:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Post autor: SkyTrekking »

tutaj można zobaczyć VEGE 2 w akcji nie spamuj://pl.youtube.com/watch?v=lxfAh17wvU0

Rafi
Posty: 11
Rejestracja: 2007-12-14, 23:10
Lokalizacja: Kraków

#7

Post autor: Rafi »

Cześć - ja jestem jednym ze szczęśliwych posiadaczy skrzydła AXIS PLUTO - które nabyłem w sierpniu,więc mogę już coś o nim powiedzieć..i będą to same pochwały:
Jest to skrzydło klasy standard ale niech ktoś nie myśli że to "materac",to jest świetne skrzydło dla pilotów którzy cenią sobie w powietrzu - spokój,a jednocześnie chcą konkretnie polatać w termice,to naprawdę działa,ja osobiście nie dawno zacząłem przygodę z lataniem,ale już udało mi się fajnie zalatać w warunkach w jakich niektóre DHV2 musiały lądować.
Poza tym wykonanie tego skrzydła jest perfekcyjne,i jest poza tym lekkie,moje (z workiem i taśmą) waży: 5,9 kg,kolorystyka i malowanie bardzo fajne,więc jak najbardziej polecam to skrzydło ludziom,którzy zaczęli jak ja przygodę z paralotniarstwem.
Jest jeszcze jeden atut-cena : bardzo atrakcyjna,ja je kupiłem nowe przez Gywera u Darka Markiewicza (spoko gość) choć trochę musiałem czekać: 2 m-ce,ale było warto!
Teraz jestem pewien,że następne skrzydło też będzie z tej firmy.
Niedługo mam zamiar przetestować je pod napędem,bo ponoć też ładnie lata :)
POZDRAWIAM

irek1710
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-03, 17:07
Lokalizacja: Krapkowice

#8

Post autor: irek1710 »

cześć
niebawem mam zamiar nabyć napęd Parapawer z silnikiem Solo pod skrzydło Axis Pluto, czy ktoś na takim zestawie już latał, proszę o jakieś informację
pozdrawiam

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#9

Post autor: Solek »

Mój kumpel na taki czyms lata, znaczy skrzydło Axis Pluto w przedziale 80-100 a napęd Igorowski.Nie słyszałem żeby nażekał , wręcz przeciwnie bardzo chwalił.

irek1710
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-03, 17:07
Lokalizacja: Krapkowice

#10

Post autor: irek1710 »

dzięki za odpowiedź i oby do wiosny wtedy odbędę pierwszy dziewiczy lot na tym zestawie
pozdrawiam
ODPOWIEDZ