Tania paralotnia - poprosze o opinie

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
daniel-ex
Posty: 4
Rejestracja: 2011-07-05, 15:00
Lokalizacja: Zmienna lokalizacja

Tania paralotnia - poprosze o opinie

#1

Post autor: daniel-ex »

Witam
Co sadzicie o tej paralotni? Da rade troche polatac, czy nadaje sie tylko do treningow?
Tania paralotnia

Pozdrawiam

sayid
Posty: 101
Rejestracja: 2010-06-18, 13:48
Płeć:
Kontakt:

#2

Post autor: sayid »

paralotnia wylacznie do treningu naziemnego. Mzozesz co prawda wykonac jakis krotki slizg... spasc moze i nie spadniesz, ale nie zycze ci dupskiem po ziemi pociagnac w tej uprzezy :-). Z reszta za te cene warto by bylo kupic ten zestaw do ciagania po polu zanim sie nauczysz i kupisz sobie odpowiedni sprzet.


Pamietaj jedno, sam sie latac nie nauczysz. Z TEJ książki też nie, kurs w jakiejkolwiek szkole jest KONIECZNY.
POWODZENIA

Autor
daniel-ex
Posty: 4
Rejestracja: 2011-07-05, 15:00
Lokalizacja: Zmienna lokalizacja

#3

Post autor: daniel-ex »

Dziekuje za odpowiedz.
Tak, wiem ze kurs jest bardzo wazny i chce go zaliczyc. Podstaw sie nauczylem od doswiadczonego pilota kolegi (syn instruktora) Wiec cos tam umiem:)
Kupilem ta paralotnie. Jest to sprzet Euros firmy Air sport. nie moge jednak znalezc zadnych danych tech.?
Zamierzam korzystac na plaskim + male gorki. A jak kolega widzi latanie z klifu? Glupota?

Pozdrawiam

sayid
Posty: 101
Rejestracja: 2010-06-18, 13:48
Płeć:
Kontakt:

#4

Post autor: sayid »

z klifu nie latalem, ale czekam na Twoje wrazenia :-)

KOLIBER
Posty: 11
Rejestracja: 2011-08-20, 21:39
Lokalizacja: POZNAŃ

#5

Post autor: KOLIBER »

Witam
Nie pamiętam dokładnie strony ale w necie jest pełna informacja o skrzydłach tego producenta .To co kupiłeś to nadaje sie tylko do zabawy ,stawiania alpejki i biegania po polu .Brak protektora może spowodować ze z banalnego upadku będziesz sie leczył wiele miesiecy .A jak wiaterek dmuchnie to możesz podskoczyć na 5 metrów nawet na przewianej szmacie .
Pozdro.

Autor
daniel-ex
Posty: 4
Rejestracja: 2011-07-05, 15:00
Lokalizacja: Zmienna lokalizacja

Re: Tania paralotnia - poprosze o opinie

#6

Post autor: daniel-ex »

Witam po roku :)
Paralotnia ma poplątane linki. Ja nie wiem ktore linki do czego . A wydaje mi sie ze stary układ jest zły.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

kamil_rc
Posty: 44
Rejestracja: 2011-05-08, 13:36
Lokalizacja: Wadowice

Re: Tania paralotnia - poprosze o opinie

#7

Post autor: kamil_rc »

Zrób opis/zdjęcia jak teraz masz podpięte i ocenimy :-)

Autor
daniel-ex
Posty: 4
Rejestracja: 2011-07-05, 15:00
Lokalizacja: Zmienna lokalizacja

Re: Tania paralotnia - poprosze o opinie

#8

Post autor: daniel-ex »

Już poprawiłem, linki były źle przymocowane. Mam tylko pytanie odnośnie linek od stabilizatorów... czy powinny być podłączone do taśm B?
Ze swojej strony mogę powiedzieć że nie polecam latania w tej uprzęży; raz że nie jest wygodna, dwa że potrafi się rozpinać i wszystko w niej boli.... No i oczywiście brak protektora.
Skrzydło jak to stare skrzydło, słabiej lata :D Muszę latać przy większym wietrze, no i z tym mam też problem;] A mianowicie, nie potrafię dobrze ocenić warunków do lotu. Nie wiem kiedy wiatr jest np. zbyt silny na latanie.

Dziękuję za odpowiedzi
ODPOWIEDZ