Który wariometr

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Kijuik
Posty: 6
Rejestracja: 2008-11-06, 20:05
Lokalizacja: Nelson - Lanceshire UK
Płeć:

Który wariometr

#1

Post autor: Kijuik »

Witam.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze variometru.
Mam do wyboru:
Flymaster VARIO nie spamuj://shop.flybubble.co.uk/flymaster-vario" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
Brauniger IQ ALTO nie spamuj://shop.flybubble.co.uk/brauniger-iq-alto" onclick="window.open(this.href);return false;
Oba w tej samej cenie i mam wobec tego "zagwózdkę". Co wybrać ?

Locos
Posty: 25
Rejestracja: 2010-10-18, 21:44
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Który wariometr

#2

Post autor: Locos »

Mam ten sam dylemat. Flymaster ma więcej bajerów ale nie wiem czy są one niezbędne nowicjuszowi świeżo po kursie. Brauniger wydaje się bardziej czytelny. Czytałem gdzieś że praca jakiegoś wariometru zakłócała łączność radiową-jak to jest w przypadku tych dwóch?

maniekmi
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-29, 15:34

Re: Który wariometr

#3

Post autor: maniekmi »

Proponuje Skytraxx 2.0 - jest to Vario nowej generacji bardzo proste i przyjazne w obsludze.
Co ciekawe ma wbudowany modol z mapami-naprawde super urzadzenie i w dobrej cenie biorac pod uwage ze jest to Vario+GPS+Mapy.
nie spamuj://flypoint.eu/pl/elektronika/29-skytraxx-20.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam Marek

Autor
Kijuik
Posty: 6
Rejestracja: 2008-11-06, 20:05
Lokalizacja: Nelson - Lanceshire UK
Płeć:

Re: Który wariometr

#4

Post autor: Kijuik »

Nie no prawie "dwa koła" ja nie dam za instrument.
Tu nie chodzi o polecanie mi innych przyrządów , bo rozumiem każdy zapewne będzie polecał ten który sam używa. Chodzi mi o porównanie tych dwóch: Flymastera i Braunigera.
Ale sam dochodzę do wniosku i skłaniam się coraz bardziej w kierunku Braunigera. Firma chyba bardziej "twardo stoi nogami" w tej branży. No i chyba niemiecka solidność (tak bynajmniej wnioskuje po niemieckobrzmiącej nazwie) , ale tu się mogę mylić. :-/
Baterie paluszki, które zawsze na stoku można podmienić to duży plus. Nie słyszałem dźwięku, ale Brauniger chyba również głośniej piszczy. A to też ma znaczenie, bo często podczas lotu sugerujemy się dźwiękiem i nie spoglądamy na wyświetlacz. Flymaster za to ma ładniejszy Design, trochę więcej funkcji, ale jak do rekreacyjnych lotów czy to ma aż takie znaczenie ?

maniekmi
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-29, 15:34

Re: Który wariometr

#5

Post autor: maniekmi »

Witam.
Zasadnicze pytanie - cza ma to byc najzwyklejsze Vario, czy juz przyszlosciowa inwestycja(GPS + Mapy).
Warto sie zastanowic , bo mozna zalowac.
A tak na marginesie to Skytraxx , biorac pod uwage funkcje ktore posiada nie jest wcale najdrozszy(no i niemiecki produkt)
Pozdrawiam Marek

Autor
Kijuik
Posty: 6
Rejestracja: 2008-11-06, 20:05
Lokalizacja: Nelson - Lanceshire UK
Płeć:

Re: Który wariometr

#6

Post autor: Kijuik »

Variometr ma być ( a w zasadzie już jest ) podstawowym przyrządem do latania rekreacyjnego w znanym terenie.
Temat można zamknąć, gdyż wybrałem Braunigera.

morfeusz448
Posty: 1
Rejestracja: 2014-03-18, 12:20

Re: Który wariometr

#7

Post autor: morfeusz448 »

ODPOWIEDZ