ŚKPP a latanie za granicą

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Koczis
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-11, 17:51
Lokalizacja: Kołobrzeg

ŚKPP a latanie za granicą

#1

Post autor: Koczis »

Witam wszystkich.Mam pytanie odnośnie latania na paralotni za granicą a konkretnie w Danii. Pracuję w Danii i mam około 20km do świetnego klifu na którym latają glajciarze.Na razie jeszcze jestem w trakcie kursu na ŚKPP ale już mnie interesuje czy ŚKPP wystarczy mi żeby móc latać w Danii czy muszę mieć IPPI4.Jeśli ktokolwiek mógłby mnie poinformować jak to jest z tym lataniem za granicą to byłbym bardzo wdzięczny.Sprawa dotyczy również Włoch i Chorwacji.Z góry dziękuję pozdrawiam.

Gaba2
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-24, 12:17

Re: ŚKPP a latanie za granicą

#2

Post autor: Gaba2 »

Jeśli chodzi o zagranicę to znalazłam taki przepis w sumie jedyny:

1.3.4. Obywatel polski użytkujący paralotnię za granicą jest obowiązany przestrzegać przepisów dotyczących paralotniarstwa jakie obowiązują w danym kraju

andrzej009
Posty: 9
Rejestracja: 2014-03-21, 13:40

Re: ŚKPP a latanie za granicą

#3

Post autor: andrzej009 »

Posiadanie polskiego Świadectwa kwalifikacji pilota paralotni uprawnia do wystąpienia o przyznanie licencji IPPI poziomu 3. Jest to poziom wystarczający do samodzielnego latania w wielu krajach, choć np. w Szwajcarii i Austrii wymagane minimum to IPPI 4.
Do udziału w międzynarodowych zawodach paralotniowych wymagane jest posiadanie licencji IPPI 4, a bardzo często nawet IPPI 5.
ODPOWIEDZ