kurs paralotniowy za granica

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
KarolEyeNa
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-05, 12:05
Lokalizacja: krk

kurs paralotniowy za granica

#1

Post autor: KarolEyeNa »

Witam,

zaczelam sie ostatnio interesowac paralotniarstwem i znajmoy zaproponowal wspolny wyjazd do portugalii, gdzie w przyjemnych okolicznosciach i przystepnej cenie mozna zrobic kurs. Wydawane na jego zakonczenie zaswiadczenie jest w jez. angielskim, pytanie tylko czy bedzie ono jednoznaczne ze skierowaniem na egzamin wydawanym przez polskie szkoly? nie moglam znalezc odpowiedzi na stronce ulc.

dzieki za pomoc!!

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#2

Post autor: Solek »

Witam. Wydaje mi się że nie - w polskich szkołach paralotniowych dostajesz zaświadczenie o ukończenu I i II etapu. Papier który dostajesz po zakończeniu II etapu jest zarazem skierowaniem na egzamin na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni. Musisz pojechac do jakiejs polskiej szkoły paralotniowej i pogadac z instruktorem. Nie wiem na jakiej zasadzie działa szkolenie w Portugalii ale liczą że są tam dwa etapy szkolenia i po drugim można uzyskać licencje. Powiesz instruktorowi co ćwiczyłes i zrobisz kilka lotów to dostaniesz skierowanie na egzamin (oczywiście wszystko płatne).

PS - dlaczego na miejscu nie zrobiłeś licencji. Licencje zagraniczne z krajów UE są uznawane w Polsce.

PS 2 - dodam jeszcze że tak mi się wydaje, bo jeszcze o takim przypadku nie słyszałem.

Autor
KarolEyeNa
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-05, 12:05
Lokalizacja: krk

#3

Post autor: KarolEyeNa »

dzieki za odp!
szkolenie w portugalii konczy sie egzaminem i uzyskaniem licencji, problem w tym ze wszystko odbywa sie w jez. portugalskim :(

KasiaPowilicz
Posty: 1
Rejestracja: 2014-09-25, 22:18

Re: kurs paralotniowy za granica

#4

Post autor: KasiaPowilicz »

A wiecie może jakie ceny są za granicą ?? Interesują mnie wyłącznie kraje gdzie można zdawać w języku angielskim :)
Awatar użytkownika

Luc
Posty: 67
Rejestracja: 2011-08-23, 00:48
Lokalizacja: Starogard Gdański
Płeć:

Re: kurs paralotniowy za granica

#5

Post autor: Luc »

nie spamuj://spamer.elspeedo.cz/paragliding/szko ... beskidach/" onclick="window.open(this.href);return false;


I można zdawać w języku polskim :)

ramona1daminska
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-13, 16:28

Re: kurs paralotniowy za granica

#6

Post autor: ramona1daminska »

Oj ja marzę o takim kursie, póki co miałam tylko możliwość wysłuchania doświadczonych paralotniarzy na szkoleniu, a raczej konferencji. U nas w mieście została wynajęta sala konferencyjna białtystoku i tam świetni panowie opowiadali o tym co należy zrobić krok po kroku. Polecali nam włąśnie różnego rodzaju kursy za granicą.

Amila
Posty: 2
Rejestracja: 2015-02-21, 17:17

Re: kurs paralotniowy za granica

#7

Post autor: Amila »

Ten czeski kurs rzeczywiście interesujący. Sama muszę się mu przyjrzeć bliżej.
ODPOWIEDZ