JAK to jest z tym łączeniem II etapu i PPG

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
adamisku
Posty: 7
Rejestracja: 2010-09-27, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

JAK to jest z tym łączeniem II etapu i PPG

#1

Post autor: adamisku »

Witam, jestem tu nowy dlatego sie przedstawie - nazywam sie Adam i chcialbym zaczac przygode z paralotnierstwem mimo ze mam juz 33lata;)
1. latam modelami RC samolotow i chcialbym raz (lub wiecej) zobaczyc to co one "widza"
2. widzialem jak krazyl kiedys nade mna paralotniarz z napedem PPG

Teraz kilka pytan na ktore nia ma jsnych odpowiedz ani tu ani nigdzie indziej na necie

Chcialbym zrobic oprocz oczywiscie kursu I stopnia kwalifikacje na loty swobodne oraz na PPG i teraz :
a) czy konczac etap II na PPG i podchodzac do egzaminu bede miec tylko uprawnienia na PPG
b) czy konczac etap II "zwykly" bede umiec latac w termice np. nad morzem nad klifem

Jesli nie to jaka jest najtansza i najszybsza droga aby zdobyc te wszystkie umiejetnosci

lot swobodny, PPG oraz termika (zagiel) nie wiem czy nie myle:)

Myslalem ze zrobie I etap pozniej pojde na II etap z PPG i bede mial mozliwosc (za jednym razem lot swobodny + PPG) wyskoczenia w gory polatac w gorach (bo mam blisko) a czasem uruchomic naped i polatac nad miastem.
Z gory dzieki za odpowiedz i sorki za nieuzywanie polskich liter.

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#2

Post autor: Solek »

Witam. W zasadzie dobrze myslisz. Jak zrobisz I etap a potem II etap + uprawnienia PPG, to bedziesz mógł latać swobodnie jak i z napędem. Przystepując do egzaminu, uzupełniając właściwe druki wpisujesz poprostu dopisanie dodatkowych uprawnień. Dokładnie nie wiem jak to jest podczas egzaminu ale gościu, który ze mną zdawał chyba (ale tego nie jestem pewien) dostał pare pytań więcej na teście związanych z lataniem PPG. Ale o to będziesz musuiał sie dopytac bo ja o tym nie mam pojecia. Zdawałem wyłącznie na swobodne latanie. Myślę że jeśli zdasz na swobodne latanie (egzamin na ŚKPP) i otrzymasz uprawnienia, a póxniej zrobisz dodatkowe uprawnienia to nie będziesz musiał odpowiadac na dodatkowe pytania na teście. Tylko wypełniasz i opłacasz wniosek o dopisanie uprawnień do ŚKPP (z tym dopłacanie to też nie jest pewne bo np. ja nie dopłacałem żadnej kasy do dopisania uprawnień na tandem - pilota).

Czy będziesz umiał latać w termice i na żaglu :?: Nie, będziesz musiał sie tego nauczyć. Najlepiej wyjechać na jakis wyjazd ze szkołą paralotniową. Tam bedziesz miał wszystko na tacy podane. Ewentualnie bedziesz musiał sam się nauczyć. Co w przypadku bliskości gór nie powinno stanowić problemu.

Pozdrawiam.

Autor
adamisku
Posty: 7
Rejestracja: 2010-09-27, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#3

Post autor: adamisku »

Ale czy konczac II etap na PPG bede mial uprawnienia do lotow swobodnych czy tylko bede mogl latac na PPG??

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#4

Post autor: Solek »

Albo etap II albo PPG. Szkolenie PPG jest dodatkowe. Podstawą są dwa etapy szkoleń do uzyskania ŚKPP - po przeszkoleniu na I i II etap dostajesz skierownie na egzamin na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni. Jeżeli po I etapie nie przystapisz do drugiego etapu, a skolei zrobisz uprawnienia PPG to bedziesz mógł przystąpic do egzaminu, ale uprawnienia które uzyskasz pozwolą Ci tylko na latanie z napędem. Aby latac swobodnie będziesz musiał ukończyć drugi etap szkolenia. Nie znam osoby która by robiła I etap szkolenia i uprawnienia dodatkowe PPG a po uzyskaniu ŚKPP dopiero robiła II etap szkolenia. Natomiast wiele osób robi najpierw pierwsze dwa etapy szkolenia, zdaje egzamin na ŚKPP a dopiero potem doszkala sie w zakresie PPG. Możliwe tez jest przeszkolenie w zakresie pierwszego i drugiego etapu szkolenia + uprawnienia PPG i dopiero przystapienie do egzaminu na ŚKPP.

Autor
adamisku
Posty: 7
Rejestracja: 2010-09-27, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#5

Post autor: adamisku »

Ok, teraz rozumiem - czyli nie obedzie sie bez II etapu PG zeby moc polatac sobie w gorach a pozniej ewentualnie PPG. Mysle ze tak zrobie - jeszcze teraz zrobie I etap, na wiosne II, w miedzyczasie moze uzbieram troche grosza i kupie sprzet - oblatam do jesieni 2011 i zobacze czy bede szedl w PPG - dzieki wszystkim za szybkie posty:)

szalony_kat
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-14, 20:04
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

#6

Post autor: szalony_kat »

Hej
Można zrobić II etap na kilka sposobów !! Pierwszy - w górach swobodnie, drugi - na wyciągarce swobodnie lub trzeci - od razu na napędzie !! Za jednym zamachem będziesz miał II etap i PPG. Możesz zrobić to osobno. Różnica jest tylko taka że robisz to osobno !
Po zrobieniu II etapu na napędzie będziesz mógł zrobić ŚK po zdaniu którego będziesz mógł latać samodzielnie. Jeśli zrobisz np. II etap na wyciągarce i egzamin na SK to będziesz miał wbite tylko PG w świadectwo a jeśli zrobisz II etap z PPG to będziesz miał od razu wbite uprawnienia PPG w ŚK
Jeśli chodzi o loty swobodne na żaglu lub w termice to trzeba się tego po prostu nauczyć. Najlepiej pojechać za granicę (Słowenia lub Włochy) z jakąś szkołą i latać, latać i jeszcze raz latać.

Autor
adamisku
Posty: 7
Rejestracja: 2010-09-27, 19:48
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#7

Post autor: adamisku »

Teraz znowu nic nie wiem. Jestem po I etapie i chcialem zrobic II etap przystapic do SK a pozniej robic na PPG. Szukalem po szkolach w okolicy i nie znalazlem mozliwosci zrobienia II etapu w taki sposob aby miec kwalifikacje do swobodnego i do PPG. W wiekszosci szkol aby przystapic do PPG trzeba miec SK, a zeby miec SK trzeba skonczyc II etap - hmmmmm

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#8

Post autor: Solek »

Teraz znowu nic nie wiem. Jestem po I etapie i chcialem zrobic II etap przystapic do SK a pozniej robic na PPG. Szukalem po szkolach w okolicy i nie znalazlem mozliwosci zrobienia II etapu w taki sposob aby miec kwalifikacje do swobodnego i do PPG. W wiekszosci szkol aby przystapic do PPG trzeba miec SK, a zeby miec SK trzeba skonczyc II etap - hmmmmm
Nigdzie nie znajdziesz szkolenia, które po II etapie da Ci uprawnienia do swobodnego jak i PPG. Chcesz takie cos mieć to płać za swobodne i PPG (tak to są dwa oddzielne szkolenia). Aby przystapić do szkolenia PPG trzeba mieć ukończone minimum I etap szkolenia. Tak jak napisałeś można najpierw zrobić ŚKPP a dopiero później PPG.

Tu masz przykładowo szkołę, która z natury szkoli wyłącznie PPG:

nie spamuj://spamer.paraelement.pl/Szkolenie-k14-0--default.html

runescapevip
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-19, 08:21

Re: JAK to jest z tym łączeniem II etapu i PPG

#9

Post autor: runescapevip »

You can anticipate to have to have the many skilled allow that you will get to take a position properly, simply because these are dangerous occasions. Is this the most beneficial a chance to Cheap Runescape Gold set your gold up for sale? Need may perhaps improve much more.

seoman
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-22, 03:15

Re: JAK to jest z tym łączeniem II etapu i PPG

#10

Post autor: seoman »

Nike chaussures de football sont les Nike Air Max 90 pas cher femme chaussures les plus haut favorisée dans la zone du football et tous les sports bien connus. Nike a construit un nom unique dans la production de Nike Air Max 90 la sélection de chaussures dans l'industrie de la fabrication de chaussures et procède à effectuer ainsi. L'entreprise voit constamment à ce que chaque chaussure confère pour la norme maximale ayant à cœur la demande de ses clients les plus exigeants.
ODPOWIEDZ