Narzędzia elektroniczno-nawigacyjne do przelotów PPG

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
imejl
Posty: 2
Rejestracja: 2015-02-06, 15:43

Narzędzia elektroniczno-nawigacyjne do przelotów PPG

#1

Post autor: imejl »

Witajcie jako że w dziale PPG nie ma wątku o nawigacji szeroko pojętej, postanowiłem założyć temat.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie, co Warto nabyć by znać podstawowe parametry jak wysokość względem ziemi, szybkość względem ziemi czy wiatru, dobrze byłoby gdyby jednak były mapy i to jeszcze ze strefami dla nas w których można się bezpiecznie poruszać, nie chciałbym w lusterku widzieć F16 ;)

Rodzi się pytanie czy kupić do przelotów Wario jakie używa się w PG typu Flytec, Flymaster itp. jest to spory koszt a charakterystyczne pikotanie podczas lotów z silnikiem nie jest nam potrzebne.

Czy może Garmina typu csx 60 koszt też spory ale można wgrać sensowne mapy.
I tu jest jeszcze chyba najtańsza opcja:
Nawigacjia samochodowa typu MODECOM z windowsem CE i wgrany darmowy program LK8000 czyli koszt około 300zl a możliwości chyba najwięcej- jest jedno ale.... żeby posługiwać się tym programem trzeba chyba szkolenie przejść bo jest strasznie skomplikowany, trudny do opanowania:/

Czekam na Wasze sugestie, kończę kurs PPG aktualnie mam Solo 210 z tłumikiem Kajana, na wagach (co po starcie wprawia mnie w gorączkę wsiadanie do uprzęży) i skrzydełko Gradient Bright 4
ODPOWIEDZ