Raket 120

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Budgie75
Posty: 3
Rejestracja: 2012-09-13, 19:20

Re: Raket 120

#31

Post autor: Budgie75 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ciąg dalszy zabawy w przemianę Raketa 120.
Wymieniłem w końcu rezonans z fabrycznego na Waltera. Zbiegło sie to z zatankowaniem marnego paliwa i juz myślałem, że kupiłem bubel ale jest lepiej. Nawet znacznie lepiej. W locie na odpuszczonych trymerach (całkowicie odpuszczonych w Synthesisie) spalanie na godzine lotu zamiast 4,5-5 litrów zmniejszyło sie do 3 litrów. Aż z zaniepokojenia postanowiłem świecę odkręcić żeby sprawdzic czy faktycznie wszystko w porządku. Świeca nie ma żadnego nalotu i kolor jest bardzo blado brązowy. Czyli jednak przy zmianie rezonansu trzeba było trochę wyregulować gaźnik i jak tylko da się polatać będę sprawdzał swoje wypociny.
Pod względem spalania rezonans Waltera jest lepszy.
Drgania napędu też z odczuwalnych mocno przy oryginalnym rezo to teraz w ogóle zniknęły.
Były małe problemy z umieszczeniem rezonansu ale wystarczyło troche pokombinować.
Poduszki amortyzacyjne były trochę za szerokie i rezonans miałem jakieś 3 mm od koła przekładni napędu.
W internetowych sklepach paralotniowych są mniejsze ale kosztują 20-30 PLN. Znalazłem identyczne w sklepie motoryzacyjnym. Są to poduszki albo pod pompkę paliwa, albo do chłodnicy w bardzo popularnych wśród rolników samochodów. Cena też jest do przyjęcia - 5zł.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z kupna rezonansu. Wiem jednak, że przede mną jest jeszcze trochę lotów zanim napęd będzie pracował zgodnie z moimi wymaganiami.
Pozdrawiam para... zalotników

marcin20
Posty: 8
Rejestracja: 2013-02-21, 23:50

Re: Raket 120

#32

Post autor: marcin20 »

Witam posiadaczy napedu raket 120, czy moze komus z was są znane dokładne parametry wałka (oski) na ktorym jest zamocowane duże koło pasowe przekładni wraz z ułożyskowaniem? chodzi mi głownie o to czy to jest pełny wałek czy moze jest pusty w srodku? i czy jest wykonany ze zwykłej stali z powłoka chromu czy to jest kwasówka??? pozdrawiam ;-)

jarojoker
Posty: 1
Rejestracja: 2019-10-23, 12:29

Raket 120

#33

Post autor: jarojoker »

Witam. Wiem że to stary post, ale potrzebuję pomocy odnośnie napędu raket120.
Posiadam takowy wraz ze skrzydłem synteza27
Śmigło werenc 130, przekładnia 1.36
I się okazało po założeniu obrotomierza że obroty sięgają 8000. Tzn. Chwilę po odpaleniu osiągają 9000
Ale już po starcie max 8000. Na ziemi tak samo, po chwilowym rozgrzaniu.
Szczerze powiem że to wystarcza do poziomego lotu, ewentualnie do niewielkiego wznoszenia, ogólnie jest to męczące. Wymieniłem cylinder z tłokiem bo stary się rozleciał. W gaźnik nowe membrany. Gaźnik wg8.
Pytanie moje : co robić???
Pozdrowionka
ODPOWIEDZ