Raket 120

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
tadeuszxxx
Posty: 33
Rejestracja: 2010-02-14, 22:48
Lokalizacja: Braniewo

Raket 120

#1

Post autor: tadeuszxxx »

Witam rakeciarzy czy ktoś z forumowiczów opracował odpalanie napędu ppg na silniku raket 120 będącego w uprzęży na plecach szarpanką za głowy .

kuryszko
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-14, 15:15
Lokalizacja: k-k

Re: Raket 120

#2

Post autor: kuryszko »

Ja mam na plecach - ale w locie nie zapalałem (zawsze zakładam odpalony na plecy) może dodatkowy kawałek linki przełożony przez bloczek speeda był by dobrym rozwiązaniem.

Autor
tadeuszxxx
Posty: 33
Rejestracja: 2010-02-14, 22:48
Lokalizacja: Braniewo

Re: Raket 120

#3

Post autor: tadeuszxxx »

Witaj nie chodzi mi konkretnie o odpalanie wlocie choć to też by nie jednemu by się przydało bardziej chodzi mi o komfort odpalania napędu w momencie gdy jestem gotowy do startu Wyobraź sobie upał powiedzmy 30 stopni odpalasz napęd zakładasz w pośpiechu zapinasz uprząż taśmy dolne górne itp jesteś np przygotowany na starty alpejką a tu jak na złość wiatr ucichł ty znowu czekasz w pośpiechu chcesz startować klasykiem a tu np nie sprawdziłeś terenu czy nie ma jakichś dołków czy kretowisk a nasz silnik chodzi a może masz mało paliwa bo twoja masa jest duża itp itd wszystko to może powodować stres a w lotnictwie nie jest on korzystny bo pojawiają się dziwne reakcje a im mniej problemów tym więcej rekreacji Podoba mi się odpalanie np tego napędu zobacz sam ręczne odpalanie w c max nie spamuj://spamer.youtube.com/watch?v=C-9zSWKJ ... r_embedded#" onclick="window.open(this.href);return false;!
Czy procedura odpalania silnika raket umożliwia coś podobnego czy ma ktoś może jakieś patenty na wykonanie tych czynności wciśnięcia odprężnika ,zamknięcie przepustnicy ssania szarpanka za głowy tak zrobiona by nigdy nie przecierała sznurka szarpanki Ja wiem napisze mi ktoś raket ma własne chłodzenie nawet jak śmigło się nie kręci to przecież każdy wie no może nie każdy chodzi mi o konkretne rady Ja mam pewien pomysł a może ktoś ma lepszy czekam na propozycje

zbylu
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-22, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Raket 120

#4

Post autor: zbylu »

Chyba nikt tego nie próbował, warto być pierwszym wtedy można się podzielić z innymi swoimi doświadczeniami.
Osobiście przerabiałem ten temat w napędzie WSK175, może nie jest tak lekko jak na filmie ale się sprawdza

pozdrawiam zbylu

Autor
tadeuszxxx
Posty: 33
Rejestracja: 2010-02-14, 22:48
Lokalizacja: Braniewo

Re: Raket 120

#5

Post autor: tadeuszxxx »

Z tego co słyszałem kilka osób miało zrobione tylko nie chcą się ujawnić trzeba więc na nowo przecierać szlak moje rozwiązanie jest takie szkoda że małe zdjęcie wyszło
URL=nie spamuj://spamer.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 051752d2a4]Obrazek[/URL]

-- 5 mar 2013, o 17:40 --

Zapomniałem dodać że sznurek wchodzi w 4 okienko wlotu powietrza licząc w prawo od oryginalnej przelotki

-- 5 mar 2013, o 19:12 --

Obrazek

-- 5 mar 2013, o 19:15 --

Wreszcie się udało te drugie zdjęcie po kliknięciu powiększa się

-- 12 mar 2013, o 21:03 --

Drugi bloczek zakupiony z allegro za 14 zł nie spamuj://allegro.pl/bloczek-do-sterowek-f ... 20529.html" onclick="window.open(this.href);return false;
i zamocowany na ramie u góry kosza gdzie jest uchwyt do kosza myślałem że będzie za mały ale jest w sam raz i całość działa poprawnie

-- 12 mar 2013, o 21:05 --

Teraz jakie macie sposoby na automatyczne wciśnięcie dekompresatora?
ODPOWIEDZ