PPG na bazie MZ 250

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

#61

Post autor: kajan002 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Przelotem pisze:Witam.
Tak wlasnie wyobrazam sobie forum, cytat:
"Czyli gotowe zeskanowane rysunki wykonawcze , najlepiej szablony w skali 1:1" autor Glajto-trajko
Prosze zauwazcie jaki tytul nosi strona na, ktorej piszemy
"Napędy: użytkowanie, obsługa, serwis, "patenty", opinie » PPG na bazie MZ 250"
Niestety nic z tych rzeczy tu nie znajdziemy
Skoro wszyscy dzialamy niekomercyjnie to czego sie boimy
Jasne, lepiej pisac w stylu: Ten to robi piekne rzeczy nie? Popatrzcie az dech zapiera :-)
Jesli nic nie znalazl na tym forum ,,przelotem,,to niech poszuka sobie innych for,,nie ma sensu cos udowadniac i tak na koncu sie zapyta o co chodzi bo nic nie znalazl,tylko bedzie krytykowal ze nikt mu nie przedstawil calego procesu technologicznego jak zbudowac naped, flakami rusza...kajan

Przelotem
Posty: 13
Rejestracja: 2009-03-03, 18:57
Lokalizacja: Polska

#62

Post autor: Przelotem »

Ale was poruszylo :-)
Szanowny Kolego Glajto-trajko, Kajanie ja juz mam bardzo fajny napedzik zbudowany na bazie silnika MZ. Wykonal go na zamowienie Kolega z Rzeszowa. Naprawde naped wykonany rewelwcyjnie. Liczylem, ze dzieki Waszej pomocy bede w stanie choc odrobine go udoskonalic. Nie mialem zamiaru nikogo obrazac (widze, ze wyszlo inaczej).

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

#63

Post autor: kajan002 »

Przelotem pisze:Ale was poruszylo :-)
Szanowny Kolego Glajto-trajko, Kajanie ja juz mam bardzo fajny napedzik zbudowany na bazie silnika MZ. Wykonal go na zamowienie Kolega z Rzeszowa. Naprawde naped wykonany rewelwcyjnie. Liczylem, ze dzieki Waszej pomocy bede w stanie choc odrobine go udoskonalic. Nie mialem zamiaru nikogo obrazac (widze, ze wyszlo inaczej).
Tak poruszylo nas ale flakami,ze mamy takich anonimow i to z okolic Rzeszowa
gdzie sie wszyscy bardzo dobrze znamy i szanujemy..ale zyczymy Ci wysokich lotow
i tylez lądowan na tej twojej Mz-ce i niech Ci dlugo słuzy bez awari,a jak sie spotkamy
to wypijemy browarka...Pozdrowienia kajan

Zbigniew54w
Posty: 23
Rejestracja: 2009-02-16, 19:03
Lokalizacja: Strzyżów

#64

Post autor: Zbigniew54w »

Witam Cię Przelotem.Piszesz że chcesz udoskonalać rewelacyjnie wykonany napęd.Może wszystko jest ok. i nic tam nie trzeba poprawiać.Wiadomo że z pojemności 150 wielkich cudów nie zrobi.Pasowałoby wiedzieć jaka jest przekładnia, jaki skok śmigła i na jakie obroty się wkręca.Dobrze by było wiedzieć jaką ma siłę ciągu i ile waży cały napęd.Bez tych danych nie ma co tam grzebać bo można jeszcze wszystko pogorszyć.Jeśli możesz to wklej jakąś fotkę to chociaż wizualnie bedzie można ocenić szerokość łopaty śmigła,jak wygląda tłumik itp.To są najważniejsze rzeczy przy słabszych mocach silników.Pozdrawiam.

brand59
Posty: 2
Rejestracja: 2008-10-18, 20:38
Lokalizacja: ostrów wielkopolski
Kontakt:

#65

Post autor: brand59 »

Koledzy,moze da mi ktoś namiary na kogoś co wykona zębatkę do rozruchu elektrycznego na wałek do mz 175.Pozdrawiam

Glajto-trajko
Posty: 19
Rejestracja: 2009-02-20, 10:40
Lokalizacja: znajomy
Kontakt:

#66

Post autor: Glajto-trajko »

Witam . Jakby ktoś miał taki rozruch elektr dorobiony do MZ 175 , to też jestem zainteresowany , może jakieś zdjecie podeśle . Podniesienie pojemności z MZ 150 na 175 ccm , na oryginalnym karterze wykonuje też Pan Karol Moskwa z wielkopolski , zdj poniżej na tej str: nie spamuj://spamer.elektroda.pl/rtvforum/topic831205-30.html ciekawe z jakim tłokiem ? , może ktoś coś więcej wie . Pozdr. Robert P.

Przelotem
Posty: 13
Rejestracja: 2009-03-03, 18:57
Lokalizacja: Polska

#67

Post autor: Przelotem »

Witam
Z tego co ja sie orientuje Karol Moskwa nie jest z wielkopolski tylko z okolic Rzeszowa.
Popczatkowo sam rozwazalem zakup napedu od niego, ale ostatecznie wybralem Pawla Kunysza tez z okolic Rzeszowa :-)
Dla wyjasnienia ja jestem z Wielkopolski (lotnisko Michalkow), tak ze kolego Kajanie ciezko zebysmy sie znali, ale kto wie moze sie kiedys spotkamy :-) W moich okolicach naped na bazie silnika MZ to prwdziwy "rarytas", pewnie jestem pierwszy.
Chetnie podrzuce foty mojego napedu, alena razie mam problem z ich umieszczeniem na forum (pewnie robie cos zle)
Pozdrawiam

Glajto-trajko
Posty: 19
Rejestracja: 2009-02-20, 10:40
Lokalizacja: znajomy
Kontakt:

#68

Post autor: Glajto-trajko »

Witam . porada jak wstawiac zdj na forum , dla "Przelotem "

napisze po koleji jak sie to robi poniżej : otwieraz foru i logujesz się , poczym klikasz pod spodem w "odpowiedz" ,i otworzy się ramka do pisania - wklejamia textu przsuwasz tę strone i na samym jej dole pod napisem na środu "Zapisz plik" z lewej strony jest napis " Nazwa załącznika" i na prawo od tego napisu jest małe wąskie pole i z prawej str tego pola jest w małej rameczce napis "Przegladaj" trzeba kilknąć w ten napis i pojawi się nowe okno "wysyłanie pliku" w tym oknie zaznaczasz miejsce w komput tam gdzie masz przygotowane zdjecie na przykład masz na pulpicie , wtedy w tym oknie klikasz z lewej str tego okna w napis - "Pulpit " i pojawiają się wtedy w tym oknie wszystkie ikonki które masz na pulpicie , następnie odnajdujesz ikonke z tym zdjeciem i klikasz w ikonke zdjecia dwa razy (podwujne kliknięcie ) , po podw. kliknieciu uzyskujesz - pojawia się wpis tego zdjecia w tej wąskiej obok rameczce np taki wpis: " C:\Document end Seitings\X\Pulpit ..........." Jak masz juz ten wpis , to ponizej na środku strony jest Napis " Podglad " i obok "Wyślij " , klikasz w wyślij , albo wcześniej ażeby sprawdzić w Podglad , jak klikniesz w "Wyślij " to wysle i zdjecie pojawi się na forum

Zbigniew54w
Posty: 23
Rejestracja: 2009-02-16, 19:03
Lokalizacja: Strzyżów

#69

Post autor: Zbigniew54w »

Nie wiem czy się nie mylę,ale wcześniej trzeba zmniejszyć format zdjęcia do 800x600 pikseli.

Przelotem
Posty: 13
Rejestracja: 2009-03-03, 18:57
Lokalizacja: Polska

MZ-150

#70

Post autor: Przelotem »

Witam
Oto moja MZ-150

Przelotem
Posty: 13
Rejestracja: 2009-03-03, 18:57
Lokalizacja: Polska

#71

Post autor: Przelotem »

Przepraszam za poprzedni post, ale mam problem z umieszczeniem zdjec na forum.

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

#72

Post autor: kajan002 »

Pójdzie zdjecie tylko trza zmniejszyc format..mam tu naped 175ccm ale jaki to silnik?
niezle ciągnie i jest lekki 22kg samoróba kajan
Ostatnio zmieniony 2013-08-08, 21:43 przez kajan002, łącznie zmieniany 1 raz.

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

#73

Post autor: kajan002 »

Albo jeszcze inny,taki co swiat nie widział...dwa w jednym ,,paraharley" taka ciekawastka
i to to lata i jest dosc lekkie20kg

Zbigniew54w
Posty: 23
Rejestracja: 2009-02-16, 19:03
Lokalizacja: Strzyżów

#74

Post autor: Zbigniew54w »

Witam .Tak się składa że mam nagrany filmik tego co świat nie widział.Tu można zobaczyć jak to pracuje. nie spamuj://spamer.dailymotion.pl/video/x61we2_p1020118_tech nie spamuj://spamer.dailymotion.pl/video/x61wgs_p1020120_tech

Zbigniew54w
Posty: 23
Rejestracja: 2009-02-16, 19:03
Lokalizacja: Strzyżów

#75

Post autor: Zbigniew54w »

Tak pracuje bokser 350.Jest to jedno z pierwszych uruchomień i nie jest dokładnie wyregulowany gażnik. nie spamuj://spamer.dailymotion.pl/video/x8223a_p1030038_auto

Glajto-trajko
Posty: 19
Rejestracja: 2009-02-20, 10:40
Lokalizacja: znajomy
Kontakt:

#76

Post autor: Glajto-trajko »

Witam .
Zamiast fotek pil. „Przelotem” pojawiły się rarytasy z A-klasy. Aż się oko pieści ! , trzeba by kiedyś o jakiejś wspólnej prezentacji pomyśleć , może by się renomowani producenci podciągnęli i może potanieli. Mam nadz . że „Przelotem” nie tylko był na forum przelotem i zaprezentuje swoją „Air-machinę”
Wklejam fotkę ciekawej MZ 175 wystawionej obecnie na allegro , może się ktos załapie na nią :
nie spamuj://spamer.allegro.pl/item594452685_spr ... lotni.html
Załączniki
594452685_1.jpeg
594452685_1.jpeg (59.12 KiB) Przejrzano 41044 razy
ODPOWIEDZ