Urwane śmigło

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Toolo
Posty: 10
Rejestracja: 2013-05-08, 23:17
Lokalizacja: okolice Nieporętu
Płeć:

Urwane śmigło

#1

Post autor: Toolo »

Jestem użytkownikiem napędu zbudowanego na bazie MZ250, ale przerobionego na MZ300.
Mam problem z urwaną półosią mimośrodu. Została wykonana w amatorskich warunkach i niestety uległa awarii.
Zaprojektowałem nowy mimośród z poprawieniem oryginału. Szukam wykonawcy, który byłby w stanie wykonać taki mimośród ze stali poddającej się ulepszeniu obróbką cieplną czyli ze stali 55 lub ewentualnie 45. No i oczywiście po wytoczeniu konieczna jest ta obróbka cieplna czyli hartowanie i odpuszczanie. Internet i jego siła ciągle mnie zadziwia dlatego i tym razem mam nadzieję, że mnie ktoś wybawi z kłopotu. Może ktoś potrafi wskazać takiego fachurę, który bawi się takimi rzeczami.
Rysunek wykonawczy tego mimośrodu jest tu:
https://plus.google.com/photos/11194677 ... 7543621458" onclick="window.open(this.href);return false;

Nauczyłem się latać parę lat temu mając trochę ponad sześćdziesiąt latek i trochę mi żal, że muszę siedzieć na ziemi. :-/

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

Re: Urwane śmigło

#2

Post autor: kajan002 »

Znajdz kogos co pracuje przy kopalniach ropy naftowej tam na szpilki glowic uzywaja materialu
36HNM to najleprzy material na os przekladni,dasz rysunek i za pare zlotych ci wyrzezbi taka oske

Autor
Toolo
Posty: 10
Rejestracja: 2013-05-08, 23:17
Lokalizacja: okolice Nieporętu
Płeć:

Re: Urwane śmigło

#3

Post autor: Toolo »

Dziękuję za podpowiedź. Choć jestem mechanikiem z wykształcenia to większość wiedzy już dawno mi wyparowała. Taka podpowiedź praktyka jest dla mnie bardzo ważna. Sam się zastanawiałem nad znalezieniem samego materiału w Internecie. Wytoczenie to nie jest wielki problem. Trudniej z dobrą obróbką cieplną. Dobry piec czy nagrzewanie indukcyjne mało kto posiada.
Rozesłałem też trochę listów na adresy różnych warsztatów, może ktoś się odezwie. Obawiam się jednak, że pojedyncza sztuka nikogo nie zwabi, a jeśli nawet, to czy nie policzy sobie jak za zboże.

bogus70
Posty: 32
Rejestracja: 2010-07-16, 21:30
Lokalizacja: płońsk

Re: Urwane śmigło

#4

Post autor: bogus70 »

Nie wiem z jakiego rejonu jestes bo u nas jest warsztat ktory moze wykonać z 40H i ulepszyc cieplne, jak chcesz .Robią dosc dobrze nie oszukuja na mat. Wykonywalem podobny mimosrod 3lata temu u nich, koszt o ile pamietam 150zł ale moge sie mylic trzeba by zapytac. Jesli chcesz moge odszukac nr tel. na priv.Pozdr.

Autor
Toolo
Posty: 10
Rejestracja: 2013-05-08, 23:17
Lokalizacja: okolice Nieporętu
Płeć:

Re: Urwane śmigło

#5

Post autor: Toolo »

bogus70 pisze: Wykonywalem podobny mimosrod 3lata temu u nich, koszt o ile pamietam 150zł ale moge sie mylic trzeba by zapytac.
Dziękuję za pomoc. W tej chwili mam już chyba sprawę załatwioną. Skorzystałem z portalu OFERIA.PL i otrzymałem propozycję zbliżoną do tej, o której wspominasz. Mimośród ma być wytoczony ze stali 34HNM i poddany obróbce cieplnej. Internet jest WIELKI.
Gdy już otrzymam detal i zmontuję napęd postaram się opisać naprawę z podaniem linków do potencjalnych, sensownych propozycji jakie otrzymałem.
Na forum przydałby się taki spis sprawdzonych wykonawców i tych których należy omijać. Tyle, że to trąci reklamą i antyreklamą.
Jednak forum ma pomagać nam w załatwianiu spraw, które dla przeciętnego latacza mogą być trudne do pokonania.
W moim przypadku, jestem mechanikiem technologiem z wykształcenia, jest mi łatwiej poruszać się w tej materii choć sam już dawno nie mam praktycznego kontaktu z mechaniką. Mogłem szybko odrzucić oferty, których wycena robiona była na oko. Albo na palącą potrzebę klienta. Miałem taką za 675 zł :-o. Dzielny oferent chyba zatrzymał cały zakład produkcyjny by szybko sprostać mej potrzebie ;-)
ODPOWIEDZ