Jaki naped jest lepszy - Solo czy Raket

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Rafi
Posty: 11
Rejestracja: 2007-12-14, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Jaki naped jest lepszy - Solo czy Raket

#1

Post autor: Rafi »

Witam - Mam zamiar kupić napęd do PPG,jesli mozecie to bardzo proszę o doradę jaki napęd kupić w granicach kwoty 9000,-zł.czyli biore pod uwagę Solo (od Igora) lub Raket (od żygadły,albo Axona,Werenc nie daje faktur,więc od niego nie chcę)
Który napęd Waszym zdaniem byłby lapszy-ważę 84 kg i latam na "zwykłym" skrzydle Axis Pluto.
Nie chciałbym sie ładować w być może przestarzały napęd Solo,który jest trwały ale też generuje duże wibracje,brak w nim też sprzęgła odśrodkowego i wymuszonego chłodzenia silnika,jest też konstrukcją w sumie przestarzałą,ale wiem że dużo osób na nim lata i sobie chwali,ponoć nowe Solo lepiej pali i jest dopracowane.
Czy ktoś zna silnik Raket,potrzebuje informacji dotyczącej tego napędu,a także informacji dotyczącej producenta napędów-Pana Ryszarda żygadly,od którego chcę kupić ten napęd,gdyż robi tego Raketa solidnie z wytrzymałym koszem ze stali nierdzewnej.
Oczywiście napęd chce kupić nowy!
Z góry dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika

paralotnik1
Posty: 4
Rejestracja: 2008-01-05, 20:17
Lokalizacja: Przytkowice
Kontakt:

#2

Post autor: paralotnik1 »

Ja bym kupił Radne Raket na twoim miejscu.To bardzo dobry silnik,pozatym posiada sprzęgło odśrodkowe i jest lekki.

Autor
Rafi
Posty: 11
Rejestracja: 2007-12-14, 23:10
Lokalizacja: Kraków

#3

Post autor: Rafi »

Dzięki za pomoc w temacie wyboru napędu-właśnie kilka dni temu nabyłem nowy napęd TOP 80 - super sprzęt:
-Jest lekki,ma silnik wysokoobrotowy ze sprzęgłem odśrodkowym i chłodzeniem dmuchawą,mało pali-moc 14,7 KM,bardzo małe wibracje (w porównaniu do Spryskiwacza - rewelacja)
-Kosz jest lekki,a po złożeniu-praktycznie go nie ma,nie zajmuje miejsca,po naciągnięciu siatki jest wystarczająco sztywny-napęd wożę na przednim siedzeniu w aucie segmentu B,na rozłożonym siedzeniu,wić zostaje sporo miejsca
-Uprząż na "rogach" z górnym podwieszeniem-bardzo wygodna,palenie silnika szarpaczką zza głowy..
-Jeszcze nie latałem,bo jest zimno w d... ale jak tylko zacznę-opisze na forum moje wrażenia z lotów tym napędem :)
POZDRO-R

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

#4

Post autor: kajan002 »

I jak sie sprawuje ten top80,opisz to wszystko za i przeciw,a wracając do tematu co jest lepsze solo czy raked? to stan na wadze i zobacz ile wazysz,jak wiecej niz 60kg to kup solo.

krisu1985
Posty: 21
Rejestracja: 2008-08-18, 21:44
Lokalizacja: Kępno

#5

Post autor: krisu1985 »

czyli krótko mówiąc solo rządzi :mrgreen:

mel3
Posty: 11
Rejestracja: 2008-10-23, 16:39
Lokalizacja: dobre miasto

#6

Post autor: mel3 »

jasne że solo waga pilota 87,skrzydło evo zero problemów przy starcie

marionek77
Posty: 1
Rejestracja: 2009-05-04, 07:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki naped jest lepszy - Solo czy Raket

#7

Post autor: marionek77 »

Wątek już trochę stary, ale dopiszę coś od siebie na temat napędu na Rakecie. Od prawie dwóch lat jestem posiadaczem napędu od R.Werenca. Wybór tego napędu podyktowany był jego niską wagą i prostotą obsługi. Jestem lekki, 60kg, więc taki napęd bardzo mi odpowiadał. Latam na Wings of Change - ISIS, zapas mocy jest wystarczający, nawet wózek dało się podczepić i silnik daje radę. Jak do tej pory brak usterek. Idealne rozwiązanie dla bardzo lekkich pilotów.

Przymierzałem Igorowe Solo, dla mnie niestety za ciężki, ale dla innych napewno również będzie dobrym napędem.

Pozdrawiam
Mariusz
ODPOWIEDZ