Mistrzostwa Świata PPG - Chiny 2007

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Adam
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-29, 09:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#31

Post autor: Adam »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Wielkie gratki!!! dla Tomka, walcz o to 1 miejsce!!!

Dudek Piotr
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-04, 11:31
Lokalizacja: Szubin/Sarnówka
Kontakt:

#32

Post autor: Dudek Piotr »

Adam pisze:Wielkie gratki!!! dla Tomka, walcz o to 1 miejsce!!!
Myślę, że on niczego bardziej nie pragnie.
Jeszcze żeby Romicki wszedł spowrotem na Mahartową.

p.s. Coś nam się Team Leader zbiesił i tyle co można wyniki poczytać ale co i dlaczego to tylko pozostaje się domyślać :-( .

Mirek
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-06, 22:29
Lokalizacja: Gdańsk

#33

Post autor: Mirek »

Myślę, że on niczego bardziej nie pragnie.
Jeszcze żeby Romicki wszedł spowrotem na Mahartową.


Piotrek! jak Romnici wejdzie na Maharowa to dopiero będzie jazda .Żona mu tego nie wytrzyma.
A tak to o co chodz i jakie to zawody są bo nic nie pisali w PLAR ;-)

Pozdrowienia dla naszych chłopaków zapowiadają się najlepsze MŚ
PS
DOMAŃSKI DO ROBOTY, kończ jeść tę zupkę chińską pałeczkami ,weź łyżkę i napisz coś.
Tu nie ma żadnego latania tyle co se z wami po necie polatamy i to nam zabierasz ;-)
Pozdrawiam Mirek

Autor
wojtek.domanski
Posty: 20
Rejestracja: 2007-07-24, 09:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#34

Post autor: wojtek.domanski »

Ni Hao!

Nie opieprzam się tylko nie ma kiedy siąść do kompa. Pobudkę mamy zwykle koło 4-tej lub rzadko koło 5-tej, wracamy do hotelu po 22-gieja, a spać idziemy zwykle po pólnocy. Wieczorami łącze hotelowe jest tak obciążone że wysłać żadnego zdjęcia nie idzie.

Teraz jest 7 rano, odbyły się briefingi, chłopaki już w deku. Odpuściłem sobie przyjemność asystowania chłopakom na wolno/szybko - może uda mi się kilka fotek Piotrka Krupy wstawić.

Wyniki można śledzić (co zapewne wiecie): nie spamuj://spamer.forum.paralotnie.pl/posting. ... reply&t=34

Tomek ma wielkie szanse... (puk,puk,puk) i podchodzi do swojej roboty z dużym profesjonalizmem. Wczoraj zamiast rano polecieć nad Chiński mur (dostaliśmy taką możliwość), został i ćwiczył wolno/szybko.

Autor
wojtek.domanski
Posty: 20
Rejestracja: 2007-07-24, 09:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#35

Post autor: wojtek.domanski »


Autor
wojtek.domanski
Posty: 20
Rejestracja: 2007-07-24, 09:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#36

Post autor: wojtek.domanski »

Wtorek, 4 września - Dzień 9 – Japoński slalom i kocie skoki

Znowu pobudka o czwartej rano (u was jest wtedy dziesiąta wieczór). Wychodzimy do japońskiego slalomu na deck o godzinie szóstej. Niestety chińska ekipa nie przygotowała jeszcze tyczek do slalomów na deckach, więc czekamy na start. Psycha narasta. Starty rozpoczynają się ostatecznie około siódmej, zatem druga połowa ze stu zawodników będzie latała już w warunkach budzącej się termiki.

W końcu rozpoczynają się starty w kolejności zajętej przez zawodników w pierwszej konkurencji. Udaję się na deck i mierzę czasy naszym. Najlepszy z pomierzonych przeze mnie czasów na slalomie osiągnął Sławek Turczewski a zaraz po nim Grzesiek Krzyżanowski. W PL1 Najlepszy jest Tomek Kudaszewicz. Ciekawe jakie czasy zrobią inni. Długo czekam na przylot PF2 czyli naszego tandemu. Mierzę czasy Piotrek i Magda 76,59 sekundy a ich najszybsza konkurencja Jurgis i Arturas na Reactionie Cabrio 76,86 sek.

Pomiary robiłem za pomocą telefonu komórkowego więc nerwowo czekamy na oficjalne wyniki. Emocje potęguje fakt, że zgodnie z nowymi przepisami nawet jedna sekunda różnicy pomiędzy pierwszym i drugim pilotem skutkuje różnicą ponad 100 punktów. 10-ty w kolejności pilot otrzyma ponad 400 mniej niż pierwszy, jeżeli jego czas będzie mniejszy nawet tylko o 1 sekundę gorszy od pierwszego.

Rezultaty są takie:

PF1 Task 3 Slalom Japoński Pilotów 72
Poz. Kraj Pilot Czas Punkty
1 POL TURCZEWSKI Sławek 54 sek 1000
1 ESP MORILAS Ramon 54 sek 1000
3 CZE SLAVA Frantisek 55 sek 811
5 POL KACZYŃSKI Krzysztof 56 sek 687
8 POL ZACZENIUK Maciej 57 sek 558
12 POL KRZYŻANOWSKI Grzegorz 58 sek 466
19 POL KAMIŃSKI Krzysztof 61 sek 450

Wooowwww! Sławek zwycięzcą konkurencji! Dorównał my tylko rekordzista świata Ramon MORILAS. Drużynowo też wygrywamy tę konkurencję.

Byłoby fajnie gdyby na wózkach też tak poszło. No i jest:

PL1 Task 4 Pilotów 20
Poz. Kraj Pilot Czas Punkty
1 ESP CRESPO VALDEZ Daniel 58 sek 1000
2 POL KUDASZEWICZ Tomek 59 sek 892
7 POL BALCERZEWSKI Jarek 69 sek 551
10 POL ROMICKI Krzysztof 81 sek 425
13 POL PASKA Adam 89 sek 360

Debiutant Tomek nakręcił drugi czas. Jest i zadowolony i jednocześnie chciałby więcej. Czuje tę „sportową złość” jakby powiedział Bogdan Tomaszewski.

Wyniki tandemów są takie:

PF2 Task 4 Załóg 5
Poz. Kraj Pilot Czas Punkty
1 POL KRUPA Piotr i DZIOK Magda 76 1000
2 LTU SMARLOVSKIS Jurgis i Arturas 77 894
3 MCO FREDERIC Jagues i ALBERT Natalie 95 720

Jeeeessssttttt!!! Magda i Piotrek wygrywają mają w tandemach w pięknym sportowym stylu.

Druga konkurencja na dzisiaj to „kocie skoki”, czyli dolecenie do jak największej liczby podanych punktów na ograniczonej liczbie paliwa. Następuje cyrk z odmierzaniem paliwa, ale skutkuje dobra współpraca z Czechami, którzy są naszymi partnerami do wzajemnej kontroli podczas paliwowania i pozwala się nam uporać z tym bardzo szybko. Mamy czas na obliczenia (znowu pomaga nam nowe oprogramowanie) i na relaks (drzemka by zregenerować siły po przedwczesnym wstawaniu).

Odlatujemy w warunkach łagodniejącej, popołudniowej termiki. Będą tacy, którzy wykorzystają tę termikę i będą tacy co na 4 suwach będą latali oszczędnie. Ale bez walki się nie poddamy. PF punktują następująco:
PF1 Task 5 Pilotów 72
Poz. Kraj Pilot TP Punkty
1 ESP MORILAS Ramon 14 1000
2 GBR CARNET Michel 13 929
2 CAN SIEGER David 13 929
10 POL KAMIŃSKI Krzysztof 10 714
10 POL KRZYŻANOWSKI Grzegorz 10 714
30 POL TURCZEWSKI Sławek 7 500
30 POL ZACZENIUK Maciej 7 500
37 POL KACZYŃSKI Krzysztof 6 429
Niemal wszyscy mieścimy się w pierwszej połówce stawki. Piloci Plasm realizują plan zaliczenia 10 punktów, ale Krzysiek Kaczyńskiemu trafi na silny wiatr i decyduje się wrócić do decku nie ryzykując utraty punktów przez wylądowanie poza nim. Godne podziwu są wynik Davida z Kanady i Ramona, którzy lecąc na dwusuwach zdobywają tyle punktów co piloci na czterosuwach. Punktuje umiejętność latania w termice. Widać, że aby być w czołówce tego typu konkurencji, musimy albo podszlifować latanie swobodne, albo zmienić silniki.

W wózkach najlepiej wypada Adam realizując swój plan. Balcerek i Romicki mają ciężkie trajki i nie mogą wskurać zbyt wiele z 4 litrami paliwa. Tomek niestety niemal zeruje tę konkurencję z powodu... zbyt małego otworu napowietrzającego zbiornika paliwa. Otworek się zatkał, silnik przestał pracować niezbyt długo po starcie i Tomek wylądował z bakiem zassanym niemal na płasko. Pierwszą czynnością w hangarze Tomka jest rozwiercenie dziury do otworu wielkości grochu.
PL1 Task 5 Pilotów 20
Poz. Kraj Pilot TP Punkty
1 DEU HICKEN Jens 16 1000
2 GBR KELLY Jansy 12 750
3 CZE MACHARTOWA Michaela 10 625
6 POL PASKA Adam 7 438
14 POL ROMICKI Krzysztof 4 250
14 POL BALCEREK 4 250
18 POL KUDASZEWICZ Tomek 2 125

Piotrek i Magda nie znając za bardzo swojego nowego silnika i mają wrażenie, że pali wyraźnie więcej niż poprzedni silnik. Wybierają ostrożny wariant zebrania 5 punktów zwrotnych. Niestety Litwini znający dokładnie możliwości swojego sprzętu idą na całość, co obniża wynik Piotra i Magdy do 500 punktów.
PF2 Task 5 Załóg 5
Poz. Kraj Pilot TP Punkty
1 LTU SMARLOVSKIS Jurgis i Arturas 10 1000
2 GBR KEMP John i Tom 9 900
3 MCO FREDERIC Jagues i ALBERT Natalie 8 800
4 POL KRUPA Piotr i DZIOK Magda 5 500

Generalka po 5-ciu zadaniach:
PF1 – Grzesiek Krzyżanowski 14-ty,
PL1 – Krzysiek Romicki 4-ty, zaraz za nim Tomek Kudaszewicz
PF2 – Magda z Piotrkiem 3-ci w dość wyrównanej stawce 4 teamów,

Drużynówka:
PF1 – 6-ta lokata (na 18 drużyn) w dość wyrównanej stawce – wszystko może się jeszcze zmienić.
PL – 3-cia pozycja z bezpiecznym odstępem do czwartych Niemców.

Przemek
Posty: 1
Rejestracja: 2007-09-07, 08:38
Lokalizacja: wasilków

#37

Post autor: Przemek »

Class PL1 Updated 17:10, 6 Sep 2007
Pos. Name [Nation] Score
1 Tomasz KUDASZEWICZ [POL] 4947


Tomek - poprostu tak trzymaj!

Trzymam kciuki...

Pozdrowienia całej Ekipie!

Przemek z Wasilkowa

Olga Paska
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-27, 14:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#38

Post autor: Olga Paska »

Trzymajcie kciuki Tomek ma duże szanse Własnie zakończyły się zawody rozmawiałam przed chwilą z Adamem odwołano dziesiatą konkurencję Hiszpan przyglebił a Tomek poleciał szybko wolno Olga Paska

Paweł
Posty: 5
Rejestracja: 2007-08-27, 12:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#39

Post autor: Paweł »

Wielkie podziękowania dla Wojtka za jego relacje i talent pisarski.
Pierwszą rzeczą po przyjściu do pracy jest wejście na forum i szukanie nowych niusów :-D.
Życzę powodzenia dla całej naszej ekipy.
A w związku z tym, że czasu jest coraz mniej powiem krótko TOMEK bez medalu mnie się w Białymstoku nie pokazuj !
Jestem i tak podpadnięty w pracy, że nic nie robię tylko trzymam kciuki, ;-) a pisanie małymi palcami jest takie męczące.
Pozdrawiam Paweł.

basscom
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-04, 22:08
Lokalizacja: radom

#40

Post autor: basscom »

braawooo GELA !! Jak na takiego zoltodzioba ( dopiero 2 roczek na glajcie) to rozwaliles dla mnie wszystkich !! :mrgreen:

Dudek Piotr
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-04, 11:31
Lokalizacja: Szubin/Sarnówka
Kontakt:

#41

Post autor: Dudek Piotr »

Dzisiaj to nawet wyników nie podają :-( .
Ostatnie włosy mi wypadną i już kompletnie nie będę miał co obcinać.
Zaraz idę się chyba napić z nerwów i może zapalę.
Dajcie znać jak coś będzie już wiadomo!

jacek
Posty: 1
Rejestracja: 2007-09-07, 15:22
Lokalizacja: Polska

#42

Post autor: jacek »

Szanowni ludzie, nie do końca sie w tym orientuje.... to kto w końcu jest najlepszy z Polaków?

PROZAK
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-25, 18:13
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#43

Post autor: PROZAK »

[quote][/quote]
braawooo GELA !! Jak na takiego zoltodzioba ( dopiero 2 roczek na glajcie) to rozwaliles dla mnie wszystkich !!

DOKLADNIE!

Małgosia, Róża, Aleksander :-)

fruwacz669
Posty: 9
Rejestracja: 2007-09-03, 12:41
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

#44

Post autor: fruwacz669 »

Bardzo ,ale to bardzo pięknie Wszystim to wychodzi! :mrgreen: .Tylko już nie gubcie punktów w tak dziwny sposób. Trzymamy kciuki!!!

fruwacz669
Posty: 9
Rejestracja: 2007-09-03, 12:41
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

#45

Post autor: fruwacz669 »

Ps.Bardzo fajne foty!!! Super!!! :!:

PROZAK
Posty: 4
Rejestracja: 2007-08-25, 18:13
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#46

Post autor: PROZAK »

I juz po zawodach :-(
Jeszcze nie ma oficjalnych wynikow i wiem, ze teraz tak naprawde rozgrywaja sie tam drugie zawody, tym razem w skladaniu protestow i anulowaniu kolejnych konkurencji, ale mysle ze pomimo tego z jakimi medalami i lokatami wroca nasi zawodnicy to naleza im sie OGROMNE GRATULACJE!!! Latali bardzo dobrze. W klasyfikacji grupowej wypadli swietnie. Przyznam, ze nie przypuszczalam nawet, ze tak dobrze im pojdzie.

Chcialam napisac tez o tym, ze ogromne wrazenie zrobil na mnie Jarek Balcerzewski, ktory zadeklarowal oddanie wlasnego silnika po awarii silnika kolegi. Niewielu jest stac na taki gest. BRAWO JAREK!

Ale najbardziej ucieszyla mnie inna wiadomosc :-) - ta, ze sprzety juz spakowane i ze latac w Chinach juz nie bedziecie. :-) Gdyby te zawody potrwaly dluzej uzaleznilabym sie chyba od persenu :-)

No,a teraz czekamy na WAS i oczywiscie na prezenty :mrgreen:

P.S. Grzegorz bez lalki Chou-chou i samolociku to bedzie ciezko :mrgreen:
ODPOWIEDZ