Jaki zapas do trajki

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Sta
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-17, 15:53

Jaki zapas do trajki

#1

Post autor: Sta »

Czy ktoś z własnego doświadczenia może poradzić, jaki wybrać zapas do trajki:
a) klasyczny, typu Globe, czy
b) sterowany, typu Beamer ?
Za sterowanym przemawia fakt, że mamy jakąś prędkość postępową względem ziemi (zakładam brak wiatru), więc część energii potencjalnej zamienia się w kinetyczną (o ile nie spadliśmy np. na drzewa). No i możemy w pewnym zakresie wybrać miejsce do przyziemienia. Natomiast w przypadku zwykłego spadochronu tak już nie jest, a przy pionowym opadaniu jesteśmy zdani tylko na "resory" wózka.
No i jaki rozmiar? np. dla masy startowej 130 kg brać do 130 kg, czy lepiej do 160 kg?

Z góry dziękuję za konstruktywne sugestie ;-)

Stanisław

bogus70
Posty: 32
Rejestracja: 2010-07-16, 21:30
Lokalizacja: płońsk

Re: Jaki zapas do trajki

#2

Post autor: bogus70 »

Na pierwsza cześć sam odpowiedzialeś wiec nie będę pisał. Co do zakresu wagowego ja bym wybrał ten większy(niejsza prędkość opadania) co prawda trzeba wziąść pod uwagę ciut dłużsy czas wypełnienia ale przy wózku to i tak będzie jak "grucha" bo u upadku tzw. spadachronowym nie ma tu mowy. Niebezpieczne manewry proponuje wykonywać wyzej... trochę:)Pozdr...
Ps. ja mam do 195kg klasyczny, waga startowa 170kg.Trzeba tu powiedziec ,że kasa tez nie jest bez znaczenia:)

draldur
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-15, 14:52

Re: Jaki zapas do trajki

#3

Post autor: draldur »

Ja polecam taki jak kolega wyżej. W zupełności wystarczający sprzęt. A i cena przyzwoita.

____________________
nie spamuj://kasjerweb.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ