uprawnienia na paralotnie i ppg

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
mati161
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-04, 18:55
Lokalizacja: wołomin

uprawnienia na paralotnie i ppg

#1

Post autor: mati161 »

Witam. Jestem nowy na tym forum, i nie tylko na forum dopiero zaczynam moją przygode z paralotniarstwem. Więc mam pare pytań: jak nazywają sie uprawnienia potrzebne aby latać na paralotni i na paralotni z silnikiem? Czy trzeba mieć zaświadczenie o ukończeniu kursu czy wystarczy wykazać się wiedzą i umiejętnościami?

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#2

Post autor: Solek »

jak nazywają sie uprawnienia potrzebne aby latać na paralotni
Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni.
na paralotni z silnikiem
Są to dodatkowe uprawnienia dopisywane do ŚKPP.
Czy trzeba mieć zaświadczenie o ukończeniu kursu czy wystarczy wykazać się wiedzą i umiejętnościami?
Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest niezbędne aby przystąpić do egzaminu państwowego. To taki kurs prawa jazdy który kończysz i który jest niezbędny aby przystąpić do egzaminu.

Autor
mati161
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-04, 18:55
Lokalizacja: wołomin

#3

Post autor: mati161 »

Dzieki bardzo mi pomogłeś. Pozdrawiam.

62miko
Posty: 1
Rejestracja: 2014-03-07, 20:45

Re: uprawnienia na paralotnie i ppg

#4

Post autor: 62miko »

Marzy mi się kurs latania na paralotni. Chciałbym się dowiedzieć czy trudno jest zdać egzamin Możecie polecić mi jakieś szkoły? Ja znalazłem jedną na nie spamuj://spamer.paralotnie.szczyrk.pl/ Podobno to najstarsza szkoła paralotniarstwa w Polsce. I zastanawiam się czy się tam nie zapisać... w końcu ich wieloletnie doświadczenie do czegoś zobowiązuję a ja chcę się uczyć od najlepszych.

Thervin82
Posty: 1
Rejestracja: 2014-03-26, 10:25

Re: uprawnienia na paralotnie i ppg

#5

Post autor: Thervin82 »

Jeżeli umiesz latać i wiesz,jak powinieneś latać to zdasz egzamin bez problemu.A co do szkoły w szczyrku to też słyszałem,że jest bardzo dobra :)
ODPOWIEDZ