Ile muszę mieć pieniędzy na start?

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
latawiec03
Posty: 2
Rejestracja: 2013-11-29, 23:09

Ile muszę mieć pieniędzy na start?

#1

Post autor: latawiec03 »

Witam!
Z początkiem sezonu chciał bym rozpocząć swoją przygodę z lataniem, bo już od dłuższego czasu ciągnie mnie do tego. Zaczął by od próbnego lotu w tandemie i jak się spodoba to od razu zapisać się na szkolenie. A po szkoleniu zakupić sprzęt. Na początek chciał bym się dowiedzieć ile mnie to będzie kosztować?
Widziałem na allegro skrzydła nawet za 300zł! ale takie skrzydło to chyba dla samobójców? Ile kosztuje "normalny" sprzęt który będzie się do czegoś nadawać? Na początek poza szkoleniem miał bym ~4000zł na zakup sprzętu. Czy za taką kwotę jestem w stanie kupić coś co będzie się nadawać do latania?
Druga sprawa co z ubezpieczeniem? Szukałem w google i oferta firm ubezpieczeniowych jest dosyć uboga. Na jakie kwoty można liczyć w razie nieszczęśliwego wypadku w wyniku którego stracę możliwość poruszania się? Miał już ktoś "przyjemność" skorzystania z takiego ubezpieczenia?
Awatar użytkownika

Luc
Posty: 67
Rejestracja: 2011-08-23, 00:48
Lokalizacja: Starogard Gdański
Płeć:

Re: Ile muszę mieć pieniędzy na start?

#2

Post autor: Luc »

Tak. Zmieścisz się. Cena, którą podałeś to orientacyjna cena używanego sprzętu z przeglądami,(skrzydła dla samobójców to te, co nie przeszły przeglądu) od ich wyników zależy w jakim stanie jest sprzęt i ile orientacyjnie może jeszcze posłużyć. Instruktor na kursie też może Ci podpowiedzieć. Z ubezpieczeniem nie pomogę, znam tylko finansową chatę jeśli chodzi o typowe ubezpieczenie paralotniowe. Pozdrawiam.

evolinkaYL8l
Posty: 5
Rejestracja: 2014-01-18, 23:39

Re: Ile muszę mieć pieniędzy na start?

#3

Post autor: evolinkaYL8l »

Ergo Hestia oferuje program ubezpieczenia dla paralotniarzy, lotników, nurków etc. A przynajmniej oferowała rok temu. Przy szukaniu ubezpieczeń szukaj takich dla sportowców wysokiego ryzyka. Niestety wątpię, żeby były tanie.
ODPOWIEDZ