paralotniarstwo-czy mógłbym latać?

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Damian
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-14, 22:21
Lokalizacja: Choroszcz

paralotniarstwo-czy mógłbym latać?

#1

Post autor: Damian »

Witam.
Dręczy mnie pewna myśl. Powiem tak ze zdrowiem nie mam problemów kolory na codzień odróżniam jednak gdy byłem u lekarza a babka dała dla mnie taką książkę z kolorowymi cyferkami(test ishihary) to poległem nie mogłem powiedzieć jaka tam jest cyferka. I tu powstaje pytanie czy mógłbym przejść kurs na paralotniarza?

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#2

Post autor: Solek »

Nie stanowi to żadnego problemu.Zaczynając kurs podpisujesz dokument w którym stwierdzasz że nic Ci nie dolega ( tu się nie ma co oszukiwać - nie ma ludzi zdrowych tylko są nieprzebadani odpowiednio ).Na egzamin na pilota też nie potrzebujesz żadnych badań oprucz oświadczenia że nic Ci nie dolega.Pozdrawiam.Niezdiagnozowany.

ObrazekObrazek

Autor
Damian
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-14, 22:21
Lokalizacja: Choroszcz

#3

Post autor: Damian »

Szczerze dziękuje za odpowiedź ,kamień mi z serca spadł. Ponieważ w przyszłości zamierzam albo latać z pasażerem(oczywiście za kase), albo uprawiać to jako sport.

A właśnie mam takie pytanko czy wy wiecie a może gdzie mogę się dowiedzieć czegoś więcej? na temat sportu jakim jest paralotniarstwo- gdzie są jakieś aerokluby, poprostu co trzeba zrobić aby uprawiać to jako sport?

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#4

Post autor: Solek »

nie spamuj://spamer.google.pl/search?hl=pl&q=szk ... tniowa&lr=

najprostszy sposób ( wchodzisz na google i wklepujesz szkoła paralotniowa ), później ewentualnie zgrywasz szczegóły takie jaki : termin, miejsce, kasa.

Każdy będzie Ci polecać inna szkołę paralotniową i każda będzie najlepsza ale weź jedno pod uwagę aby miała instruktorów !!!!

Najprościej jest chwycić za telefon i przedzwonić tam gdzie Cię interesuje szkolenia ( w jakiej szkole ).napisałem najprościej ale to chyba najtrudniejszy z punktów później jakoś z górki idzie :-D

ObrazekObrazek

Autor
Damian
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-14, 22:21
Lokalizacja: Choroszcz

#5

Post autor: Damian »

Sorki ale nie sprecyzowałem wypowiedzi, chodziło dla mnie o akrobacje na paralotniach wiesz pewnie o co mi chodzi i chciałem się zapytać czy są takie kluby w Polsce.

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#6

Post autor: Solek »

Nie ma w polsce szkoły, która uczy akrobacji.Figury akrobacyjne można nauczyć się na treningu bezpieczeństwa - dużo tych figur nie ma ( do kręcenia niektórych musisz mieć naprawde szybkie skrzydło a co za tym idzie bardzo duże doświadczenie w lataniu ).Można samemu się nauczyć ale najlepiej z kimś i to w Ance we Francji ( czyli wykonując je nad jeziorem przy dużej wysokości ).

W polsce są piloci akrobaci którzy mogą Cię nauczyć wykonywania tych figur ale musisz najpierw umieć latać ( i to dobrze ).

Autor
Damian
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-14, 22:21
Lokalizacja: Choroszcz

#7

Post autor: Damian »

a więc pozostaje mi zostać zwykłym pilotem. chociaż muszę przyznać ,że mam pociąg do akrobacji.
gdy tylko skończe 16 lat zapisuję się na kurs ;]

Rafi
Posty: 11
Rejestracja: 2007-12-14, 23:10
Lokalizacja: Kraków

#8

Post autor: Rafi »

Paralotniarstwo to taki sport,który wymaga czasu,nie da się nauczyć latania w kilkanaście dni,to wymaga czasu,praktyki i cierpliwości,czyli latania i jeszcze raz latania.
Ze zdrowiem się nie przejmuj,ten sport uprawiają koledzy,którzy mają problemy ze stawami i kręgosłupem,a nawet inwalidzi.

Pozdrawiam

SWAT
Posty: 48
Rejestracja: 2010-08-11, 19:19
Lokalizacja: Suwałki

#9

Post autor: SWAT »

Witam mam pytanie a zarazem prozbe jak można latać na żaglu ?? bo jestem z Suwałk i mam Górkę i czy da się na niej latać na żaglu to jest fota tej górki nie spamuj://spamer.forum.suwalki.pl/sport-rekre ... ski/msg23/ (Czekam na odpowiedzi)

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#10

Post autor: Solek »

Jasne że się da tylko wymaga to doświadczenia i odpowiednich warunków.

SWAT
Posty: 48
Rejestracja: 2010-08-11, 19:19
Lokalizacja: Suwałki

#11

Post autor: SWAT »

na zagiel jakie muszą być spełnione warunki pogodowe??

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#12

Post autor: Solek »

Nie ma regóły. Każde miejse "działa" inaczej. Jeśli te mejsce jest na Mazurach (sory nie wczytałem się w opis tego miejsca) to zakładam że jest to jakas najwyższa góra w okolicy nie ma żadnych przeszkód przed nią (znaczy w miejscu z którego będziesz startować i latać na żaglu nie jest schowane za jakimś pagórkiem, lase ect.). Siła wiatru tez powinna być odpowiednia 4,5 - 6 m/s. A no wiatr w "twarz" jak stoisz plecami do startowiska. Ale to tak czysto teoretycznie. Co kraj to obyczaj, co górka to zwyczaj.

Pozdrawiam.

SWAT
Posty: 48
Rejestracja: 2010-08-11, 19:19
Lokalizacja: Suwałki

#13

Post autor: SWAT »

aha jak się startuje to trzeba odrazu w prawo lub w lewo polecieć a jak będzie wznosić do góry co wtedy ?? jak się zachować ?

SWAT
Posty: 48
Rejestracja: 2010-08-11, 19:19
Lokalizacja: Suwałki

#14

Post autor: SWAT »


Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#15

Post autor: Solek »

Jest takie stare powiedzenie paralotniowe " jak nie wiesz co masz robic to rób wysokość - z niebem jeszcze się nikt nie zderzył".
ODPOWIEDZ