Tandem na początek: jaka waga maksymalna delikwenta?

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
youyank
Posty: 1
Rejestracja: 2014-09-28, 16:57

Tandem na początek: jaka waga maksymalna delikwenta?

#1

Post autor: youyank »

Chciałbym Was przywitać, to mój pierwszy post.

Zasadniczo 99% wiadomości początkowych jest już w poprzednich postach (dzięki wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi), jednak nie znalazłem drobnego aspektu: jakie są możliwości w zakresie lotu w tandemie jeżeli chodzi o wagę? zależy od szkoły lub sprzętu? Jest jakaś maksymalna waga delikwenta? Sam ważę 107kg i się zastanawiam po prostu czy nie wychodzę poza jakąś normę do paralotni - chciałbym se taki lot kupić i zobaczyć z czym się je paralotnie i czy są dla mnie.

Sorry za być może durne pytanie, ale przeglądnąłem trochę szkół i większość ma ograniczenia tandemu do 80kg.

Dzięki z góry za odpowiedź.
Awatar użytkownika

Luc
Posty: 67
Rejestracja: 2011-08-23, 00:48
Lokalizacja: Starogard Gdański
Płeć:

Re: Tandem na początek: jaka waga maksymalna delikwenta?

#2

Post autor: Luc »

Do 80 kg? To ile waży pilot? :D Zakłądam że nie wiecej jak pasażer... 80=80 = 160 chyba tandemy niektóre mają więcej...

nie spamuj://spamer.advance.ch/en/bibeta/" onclick="window.open(this.href);return false;

do 225 kg masy własnej w tym waga ludzi max 195 kg ty ważysz 107 i 80 kilowy pilot będzie ok :)
A są tandemy większe :P Tutaj filmik żebyś się nie martwił. https://spamer.youtube.com/watch?v=cXdv_sVxHlc" onclick="window.open(this.href);return false;
Najlepiej pogadaj z tandemiarzem, 5-10 procent przeważenia skrzydła nie powinno zaszkodzić.
ODPOWIEDZ