JAKIE SKRZYDŁO DO SOLO 210??

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
daygon6
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-02, 10:47

JAKIE SKRZYDŁO DO SOLO 210??

#1

Post autor: daygon6 »

Witam bardzo serdecznie wszystkich użytkowników tego forum :)
Jestem "świeżak" zarówno na forum jak i jako pilot paralotni (dopiero po kursie).
Ważę 83 kg zakupiłem napęd SOLO 210 z 2011 roku, mam zamiar po sezonie letnim wysłać go do Kajana na przeróbkę wydechu.
Jako, że wielu pilotów latało na SOLO 210 zarówno z "Kajanem" jak i z oryginalnym wydechem to macie doświadczenia w tej dziedzinie. Liczę na waszą pomoc w dobraniu skrzydła, naczytałem się wiele postów na różnych forach i nie znalazłem nic na co w 100% mógłbym się zdecydować. Część pilotów twierdzi, że do SOLO 210 przy podobnej masie startowej do mojej nie ma opcji na samostateczne skrzydło, znowu druga część pisze, że SOLO daje sobie radę. Równie rozbieżne są zdania na temat klasyków, jedni piszą, że klasyk jest za wolny do PPG i często pod wiatr nie da się wrócić w miejsce startu inni znowu twierdzą inaczej. Rozmyślałem o APCO Thrust HP (naczytałem się wielu dobrych opinii o tym skrzydle) co o tym sądzicie? Od razu objaśniam, że nie upieram się przy samostatecznych skrzydłach. Mam zamiar latać głownie wieczorami, rekreacyjnie, bez zbędnych szaleństw. Zależy mi na bezpieczeństwie, w miarę łatwych startach oraz prędkości postępowej na tyle wystarczającej by wrócić w miejsce startu pod wiatr. Na pewno skrzydło powinno się mieścić w klasie B. Zaznaczam, że nie zamierzam w najbliższym czasie zmieniać napędu na mocniejszy. Sprzęt, który teraz skompletuję miałby mi wystarczyć na 4-5 lat. Z góry dziękuję za wypowiedzi oraz pomoc :)
ODPOWIEDZ