Czy duza waga pilota jest ograniczeniem?

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
madness
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-20, 21:29

Czy duza waga pilota jest ograniczeniem?

#1

Post autor: madness »

Dzien dobry. Jestem laikiem w temacie paralotniarstwa. Zamierzam zapisac sie na dwa etapy szkolenia. Mam jedynie watpliwosc, o ktora chcialbym zapytac Panstwa. Chodzi mianowicie o moje warunki fizyczne. Mam 190cm wzrostu, waze okolo 115 kg. Czy tak duza waga jest ograniczeniem? Czy istnieje na rynku producent (producenci) oferujacy sprzet dla tak ciezkich osob? Przegladalem produkty niektorych producentow (m.in.) dudek, nie znalazlem jednak np. uprzezy dla osob ciezszych niz 100kg :( Dziekuje za ewentualne podpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam.

Marker
Posty: 11
Rejestracja: 2014-05-17, 16:39

Re: Czy duza waga pilota jest ograniczeniem?

#2

Post autor: Marker »

Z tego co wiem to uprzęże są produkowane na wagę 130kg a podawana waga jest optymalną. Producent nigdy nie projektuje rzeczy dokładnie pod kg czy cm. To jest tak samo jak z choćby mostami. Jest most oznaczony 4m, ale 5m auto też przejedzie. Siły jakie działają w spirali upadkowej są kosmiczne i uprząż musi to wytrzymać bo jest połączeniem Ciebie z zapasem, skrzydło targa się chyba od 500 do 800 kg, jakoś tak to było na przeliczeniu, ale pal licho z skrzydłem bo to uprząż Cię zabezpiecza. Wiele osób by nie latało gdyby mieli mieć wagę pod uprząż. Ważne aby w uprzęży Tobie się dobrze siedziało, jak w fotelu, bo kiedyś przyjdzie taki moment, że spędzisz w niej godzinę lub więcej.

Autor
madness
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-20, 21:29

Re: Czy duza waga pilota jest ograniczeniem?

#3

Post autor: madness »

Dziekuję za pomocne informacje.

Basia65
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-27, 00:50

Re: Czy duza waga pilota jest ograniczeniem?

#4

Post autor: Basia65 »

Z tego co wiem wszystko da sie zrobic ale to juz bedzie robione pod zamówienie wiec szczere to nie zabardzo .
ODPOWIEDZ