Jaki rozmiar SYNTHESISA ???

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
lucky55
Posty: 1
Rejestracja: 2009-11-03, 23:11
Lokalizacja: Pruszków

Jaki rozmiar SYNTHESISA ???

#1

Post autor: lucky55 »

Witam.
Jestem niedoświadczonym pilotem i planuję zakup skrzydełka jak w temacie. Mam natomiast dylemat co do rozmiaru. Moja waga to ok. 75kg. (waga napędu -19kg). Czy wybierając SYNTHESIS-a 27 (80-105kg)będę miał dużo większe problemy ze startem w stosunku do 29 (95-120 kg)? Wolałbym do latania skrzydełko dociążone z wiadomych względów, również 27 będzie chyba trafniejsza do ewentualnego latania swobodnego. Czy jednak powinienem wybrać większe skrzydełko?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

adakos
Posty: 2
Rejestracja: 2009-11-07, 20:42
Lokalizacja: katowice

#2

Post autor: adakos »

Witam,
Latam na Synthesisie od 2 lat właśnie na 27, moja waga też 75kg, ale ostatnio zmieniłem napęd na nieco cięższy i dlatego sprzedaję moje skrzydło, jak jesteś zainteresowany odwiedź allegro - jest tylko jeden synthesis.
Co do wagi to Twoje 75 plus 19 plus skrzydło 6,5kg plus ubranie, instrumenty itd. jesteś idealnie w górnej granicy synthesisa 27.
Na Twoim miejscu kupiłbym właśnie 27 świetne skrzydło bardzo bezpieczne, to dla mnie jest najważniejsze.
powodzenia
pozdrawiam

Rafi
Posty: 11
Rejestracja: 2007-12-14, 23:10
Lokalizacja: Kraków

#3

Post autor: Rafi »

Ja bym tylko jeszcze dodał (bo kolega może nie wiedzieć),iż Synthesis jest skrzydłem dość trudnym do startu - w warunkach bezwietrznych,a podczas lotu jest za to bardzo stabilny (nie boi się turbulencji),jednak znacznie "topi" czyli ma duże opadanie,co skutkuje zwiększonym zużyciem paliwa.
Z tego co słyszę to skrzydło dość słabo się sprzedaje z w/w powodów,wiele osób się go pozbywa nabywając Nucleona,osobiście polecałbym raczej Reactiona TST,kolega na nim lata na Solo i jest bardzo zadowolony.

Pozdrawiam

qba-epp11
Posty: 5
Rejestracja: 2010-01-20, 13:57
Lokalizacja: Brzeg Dolny

#4

Post autor: qba-epp11 »

Nucleon jest glajtem sportowym dla doświadczonych pilotów, a autor wątku przyznaje że nie ma doświadczenia. Synteza będzie OK i rozmiar też trafiłeś. Co do startu bez wiatru wszystko zależy od techniki. Moj pierwszy start na Syntezie w bezwietrzu to była makabra. Następne już były OK. Technika, technika, technika :-)

Teraz latam na Nucleonie ale to już inna bajka :-P
ODPOWIEDZ