Góry, równiny czy morze...?

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
przemas
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-27, 23:35
Lokalizacja: Olsztyn

Góry, równiny czy morze...?

#1

Post autor: przemas »

Witam.

W jakich warunkach najlepiej rozpocząć naukę latania na paralotni??
W górach, za holem na równinie czy może nad morzem??:)

PawełM
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-28, 22:24
Lokalizacja: Ostrów Lubelski

#2

Post autor: PawełM »

Witam moim zdaniem za holem najlepiej zawsze ktoś morze zaprzestać holu jak cos się dziej ale wszystkie obcje są dobre pod okiem instruktora pozdrawiam :-D

Chester
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-28, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Rożnów

#3

Post autor: Chester »

Ja zacząłem od zbiegania z górki która pozwalała na wznoszenie się... a może lepiej by to nazwać skoki o metrowej wysokości i kilkunastu/kikkudziesięciu metrach :) Potem była bardziej stroma... a skończyłem na PPG przechodząc przez hol na kursie. Teraz stwierdzam, że najprostszą metoda jest hol bo holujący myśli troche za ciebie... z drugiej strony te kilomety w nogach przy zabawie jako samouk napewno nie tylko zaowocowały kondycją ale i dały dobrze poczucie hmm... nie wiem jak to nazwać... napewno dużo ciekawego doświadczenia i nie poszło to na marne. Moim skromnym zdaniem kurs odrazu nie jest dobrym rozwiązaniem... jeśli kupisz stare skrzydło za praktycznie bezcen... do tego ksiażeczkę i sam zaczniesz męczyć temat to potem na kursie pójdzie Ci łatwiej szybciej przez co jeśli instruktor będzie elastyczny i chętnie będzie przekazywał wiedzie to nauczysz sie dużo więcej. Oczywiście wszytko na zasadach "lataj synku nisko i powoli" bo żeby była jasność nikomu nie polecam latania bez kszty umiejętności...
ODPOWIEDZ