No wlasnie - jak zaczac?

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Zajc
Posty: 1
Rejestracja: 2010-09-04, 11:17
Lokalizacja: Krk, PW

No wlasnie - jak zaczac?

#1

Post autor: Zajc »

Serdecznie Witam,
jestem na totalnie zerowym poziomie jezeli chodzi o paralotniarstwo, ale jestem pewny ze chcialbym tego sprobowac. Przegladajac forum, juz zdazylem sie zorientowac ze jestescie bardzo negatywnie nastawieni do latania bez kursu. Rozumiem, ze to faktycznie moze byc niebezpieczne, ale bardzo chcialbym sprobowac polatac na nie duzych wysokosciach, ze stokow. Mieszkam na dosc gorzystym terenie wiec ze znalezieniem miejsca nie mialbym wiekszego problemu. Zajawilem sie na latanie kilka dni temu, patrzac jak kilku paralotniarzy szybuje sobie nad jednym z Tureckich wybrzezy... Od razu w glowie zrodzil mi sie plan - po przyjezdzie wchodze na allegro i szukam tanich lotni. No i tutaj pytanie do Was - czy uwazacie ze jest to totalnie glupi i nieodpowiedzialny pomysl? Czy moze jednak jezeli poczytam jakies instrukcje i poogladam tutoriale to moze to wystarczyc na poczatek, do bardzo "ostroznego" latania?

No i czy uwazacie, ze przykladowe lotnie z linkow ponizej, bylyby dla mnie odpowiednie jezeli waze 79 kg? Czy moze jest to zbyt piekne i nie polatam sobie za 1000 zlotych?

nie spamuj://allegro.pl/paralotnia-gradient-i ... 49598.html

nie spamuj://allegro.pl/paralotnia-nova-x-act ... 53927.html

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam

tadeuszxxx
Posty: 33
Rejestracja: 2010-02-14, 22:48
Lokalizacja: Braniewo

#2

Post autor: tadeuszxxx »

Witaj zajc doradzę Ci co mi doradzili bardziej inteligetniejsi jeżeli masz wydać 1000 zł za stare skrzydło , opłać z tego 1 etap kursu kup sobie jeżeli ci nie szkoda kasy do ciorania po polu za 100 lub 200 zł skrzydło do nauki stawiania i jak będziesz kumaty i zrozumiesz podstawy co to znaczy stanąc w osi skrzydła i w osi wiatru i wiele innych zasad których nawet i ja nie znam to pewnie na kursie będzie ci łatwiej Pamiętaj życie jest piękne a w życiu są tylko piękne chwile .

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#3

Post autor: Solek »

Bezpieczne loty są wtedy gdy latasz wysoko nad ziemią. Wypadki zdażają się przy kontakcie z matka ziemia (bo z niebem jeszcze sie nikt nie zdeżył). Czyli latanie nisko nad ziemia bez doświadczenia nie jest bezpieczne. Weź ten tysiąc zł i przedzwoń do jakiejs szkoły paralotniowej. Tam za 100-150 zł bedziesz miał lot tandemowy. Pogadasz i może za dwa, trzy loty jakąś znizke dostaniesz.

Pozdrawiam.

PS - sam się zastanów czy jeździłeś samochodem po mieście gdy nie miałes prawa-jazdy ani żadnej praktyki.

michal54_87
Posty: 51
Rejestracja: 2010-09-08, 09:46
Lokalizacja: Tarnów

#4

Post autor: michal54_87 »

witam ja tez jestem nowym uzytkownikiem i chcial bym sie zapytac czy to jest oplaca i czy to jest z silnikiem ??nie spamuj://allegro.pl/paralotnia-raven-ax-d ... 08967.html

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#5

Post autor: Solek »

Paralotnia to nie silnik - to skrzydło czyli to co wisi nad głową pilota. A skrzydło :?: Wojtek Pierzyński juz od dawna nie szyje sprzętu (z tego co wiem, może na zamówienie komuś uszyje). Sprzet ośmioletni jeszcze polata, choć nie wróże mu długiej przyszłości.
ODPOWIEDZ