zakup sprzętu

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
sbyczek
Posty: 1
Rejestracja: 2008-04-23, 10:09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

zakup sprzętu

#1

Post autor: sbyczek »

Mam pytanie?5 lat temu latałem na paralotni DHV 2, chciałem znowu zacząć i kupić skrzydło bezpieczne i z dobrymi osiągami (bardziej z naciskiem na bezpieczne) w klasie DHV 1-2 .Czy może ktoś mi doradzić :-)

zbyszek_wlodarczak
Posty: 64
Rejestracja: 2007-07-24, 09:27
Lokalizacja: Osielsko
Kontakt:

#2

Post autor: zbyszek_wlodarczak »

Ja bym na twoim miejscu zgłosił się do jakiegoś instruktora na 'kurs odświeżający' (bo jeśli dobrze rozumiem, od 5 lat nie latałeś). Szkoły mają swój sprzęt, na którym mógłbyś polatać pod czujnym okiem fachowca i zobaczyć jak leżą ci różne skrzydła (wybór pewnie będzie ograniczony, ale zawsze jakiś będzie). A potem on pomoże ci dobrać sprzęt odpowiednio do twoich umiejętności i potrzeb.
Wybór jest duży... i raczej niełatwy. Powodzenia.

simonmar
Posty: 35
Rejestracja: 2008-07-27, 00:05
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#3

Post autor: simonmar »

Witam. Jestem w trakcie kursu lecz na razie pogoda nie dopisuje i w tym czasie chciałbym sobie skompletować sprzęt. Kupiłem już uprząż , kask i zapas. Wszystko nowe. I w związku z tym mam pytanie o skrzydło. Czy na początek może być używane, i czy zakup na allegro będzie odpowiedni ( oczywiście odbiór skrzydła byłby osobisty) Mam na oku Axisa Para Pluto z 2004 r. ale nie wiem czy będzie sie nadawał na hol. Proszę o wskazówki. Dzięki.
Pozdrawiam. Marcin.
ODPOWIEDZ