Podzamcze/Ogrodzieniec

Opisy miejsc do latania.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Wspinacz
Posty: 1
Rejestracja: 2017-06-08, 09:37

Podzamcze/Ogrodzieniec

#1

Post autor: Wspinacz »

Hej

Chciałbym zwrócić uwagę osobom latającym z PPG w tej okolicy, że oprócz Was, są też inne osoby uprawiające sport ;)
Niestety nie wiem czy to jest codzienność, ale byłem 3 czerwca na wspinaczce w pobliskich skałkach (okolice Ratusza).
Pomijając już głośną muzykę z okolic zamku to największym problemem był ryk silników przelatujących "paralotni z PPG" bardzo nisko nad skałami.
Tutaj już nie chodzi o to, że ktoś chce odpocząć po całym tygodniu pracy... tutaj chodzi o bezpieczeństwo. Wspinając się, osoba prowadząca (wspinacz) i asekurująca powinny mieć ze sobą kontakt głosowy, w celu wymieniania komend oraz informacji co się dzieje.
Niestety przelatywanie bardzo nisko nad skałami powoduje, że nie słychać nic :shock:, najgorsza jest sytuacja kiedy ktoś z Was zlatuje nad skałę i podrywa paralotnie do góry zaraz nad turnią.

Mam nadzieję, że da się połączyć uprawianie tych dwóch wspaniałych sportów w jednym miejscu.
Moim postem chciałem zwrócić uwagę, na dosyć poważny problem, ponieważ pewnie część z Was nawet nie zdaje sobie sprawy, że może powodować sytuację zagrożenia życia lub zdrowia.

Pozdrawiam ;)
Tomek
ODPOWIEDZ