Holandia PPG

Opisy miejsc do latania.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
szalony_kat
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-14, 20:04
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

Holandia PPG

#1

Post autor: szalony_kat »

Witam wszystkich. Przeczytałem całe forum i niczego nie znalazłem Bardzo proszę o pomoc !
Drodzy koledzy mój problem polega na tym że chciałbym sobie polatać z napędem w kraju tulipanów czyli Holandii ale nie mam pojęcia jakie są dokładnie przepisy dotyczące PPG. Mieszkam obecnie w okolicy Amsterdamu. Jeśli jest ktoś kto lata najlepiej z napędem (lub nawet bez)w Holandii to bardzo proszę o kontakt !!
Mój adres to moto_maniak@interia.pl

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

Bartolomeo
Posty: 11
Rejestracja: 2008-11-27, 09:43
Lokalizacja: Żuków k. Lublina
Kontakt:

#2

Post autor: Bartolomeo »

Witam.
Tez mieszkam w Holandii tez jestem z glajtem ale bez napedu. Moj znajomy probowal i omalo go nie zamkneli. Jest pare miejsc gdzie jest bardzo waska strefa niekontrolowana. Okolice Utrehtu i niedaleko Walwijk wzdluz autostrady A58 chyba. Jeszcze sie wypytam holendrow bo oni mi za kazdym razem jak zobacza glajciarza zdaja relacje gdzie i kiedy. :)

piokowalik
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-18, 15:00
Lokalizacja: Włochy

#3

Post autor: piokowalik »


Autor
szalony_kat
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-14, 20:04
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

#4

Post autor: szalony_kat »

Hej. Słyszałem że w okolicach Nieuwkoop są jacyś zapaleńcy latający z napędem ale nie moge ich zlokalizować gdyż wielu ich widziało ale nikt nie wie gdzie startują i lądują :-x
Słyszałem że można kupić mapy lotnicze z zaznaczonymi strefami ale kosztują około 20€ i musze ich poszukać na necie więc jak kupię to chętnie się podzielę ;-)
Szlak mnie trafia gdyż latać się chce a ryzykować mi się nie chce bo z wiatrakami to nigdy nie wiadomo. Zrobią z człowieka terroryste z polski i mandat wlepią więc nie opłaca się ryzykować.W dodatku jest jeszcze niedaleko lotnisko w Amsterdamie co może oznaczać duuuże kłopoty jesli nie z policją to z benkami :mrgreen:
Jeśli chodzi o latanie swobodne to często ponoć było widać ludzi latających nad morzem więc myśle że nie będziesz miał problemu z lataniem. Z kąd jesteś ??
Szanowny kolego piokowalik dzięki za pomoc ale ten link zbytnio się nie przyda....Może latasz w holandi ?? :-D
Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia w walce z ADHD :mrgreen:

piokowalik
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-18, 15:00
Lokalizacja: Włochy

#5

Post autor: piokowalik »

Cześć Teraz jestem w Irlandii ale z chęcią mógłbym przyjechać na małe latanko jak już znajdziesz jakieś atrakcyjne miejsca do latania... Poszukam tych map jak coś znajdę to ci wyśle. Pozdrawiam

Bartolomeo
Posty: 11
Rejestracja: 2008-11-27, 09:43
Lokalizacja: Żuków k. Lublina
Kontakt:

#6

Post autor: Bartolomeo »

Sorry, że dopiero teraz odpisuję. Nie miałem gdzie skorzystać z neta w celach prywatnych :cry: Mieszkam w Bredzie. O lataniu na żaglu możesz poczytać tutaj: nie spamuj://spamer.parapeter.cyber.hu/holland.html
Koleś podaje jeszcze namiary na ponoć najlepszy sklep z napędami w Holandii tu masz link nie spamuj://spamer.moonair.nl/Moonair/Welkom.html
Planuję zakup napędu na wiosnę jak tylko znajdę chwilę na to żeby pojechać do Polski i zrobić kurs.
Znam jeszcze jednego napędowca z Tilburga. Razem byliśmy raz w Dinant w Belgii na lataniu. Można się kiedyś zgadać i wyskoczyć pobiegać z glajtem.
Pozdrawiam Bartek

Bartolomeo
Posty: 11
Rejestracja: 2008-11-27, 09:43
Lokalizacja: Żuków k. Lublina
Kontakt:

#7

Post autor: Bartolomeo »

Mapa kontrolowanych stref lotniczych w Holandii.
nie spamuj://spamer.ais-netherlands.nl/aim/09123 ... -2-A3m.pdf
nie spamuj://nl.wikipedia.org/wiki/Terminal_Control_Area

W tabelce możesz sobie obczaić wysokości poszczególnych TMA.

Udanych lotów!

irek1710
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-03, 17:07
Lokalizacja: Krapkowice

#8

Post autor: irek1710 »

Cześć
mieszkam w Holandii i latam na PPG, jest z tym spory problem w tym kraju jak widać ze stref lotniczych, w 2009 latałem koło Nijmegen i jedyny problem który mnie spotkał to był brak zgody startów z prywatnego pola, co skończyło się upomnieniem ze strony policji, więc trzeba znaleźć tolerancyjnego rolnika i zapytać się o zgodę, jakby ktoś latał w Holand to proszę o kontakt irekga17@interia.pl

Autor
szalony_kat
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-14, 20:04
Lokalizacja: Holandia
Kontakt:

#9

Post autor: szalony_kat »

Witam serdecznie po długiej nieobecności.
Myślałem że nikt z rodaków w tym kraju nie lata na PPG....Z tego co ja się dowiedziałem to jest kilka miejsc w których można latać na PPG. Trzeba posiadać napęd z DULF-em, ŚK i ubezpieczenie.Jeśli chodzi o rolników to wyczytałem na jednej holenderskiej stronce że w jakimś miejscu rolnicy pobierają 5€ za korzystanie z pola. To wg mnie nie problem gdy latać się chce :mrgreen: Ja jeżdze latać do kraju i szczerze mówiąc to takie wyjazdy weekendowe mnie wykańczają. Czasami ciężko skrzydło nad głowę wciągnąć :-P

godik
Posty: 4
Rejestracja: 2012-07-09, 17:59

Re: Holandia PPG

#10

Post autor: godik »

Witam.a ja zaczynam dopiero latac w NL i widze ze posty sa bardzo stare z przed dwoch lat.jak jescze sa jacys rodacy co tutaj lataja to prosze o kontakt 0031619832015 :-)
ODPOWIEDZ