Solo Parapower

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
lukach88
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-20, 14:19

Solo Parapower

#1

Post autor: lukach88 »

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem napędu Solo z lipca 2009r. Mam pytanie odnoście przeglądu. Sprzęt ma wylatane około 170h i nigdy nic nie było przy nim wymieniane oprócz fajki i świecy :-). Otwór dekompresyjny także nie był czyszczony (nie ma większych problemów z uruchamianiem jednak po ostygnięciu i z silnikiem na plecach trzeba się naszarpać w pojedynkę). Czy w takiej sytuacji warto, żeby ktoś go "przejrzał"? Czy może skoro nie "swędzi" to nie ruszać? Zadając takie pytanie serwisowi ze Szczecina dostałem tylko odpowiedź, że już się tym nie zajmują... Nie wiem czy przy takim nalocie nie była by pora na wymianę pierścieni czy też łożysk. Latam na syntetyku mobila i paliwku 98! Opinie, które udało mi się wcześniej zaciągnąć w 95% są za tym, że skoro nie ma problemów z napędem to nic nie ruszać. Chciałbym, żeby sprzęt posłużył mi jeszcze parę sezonów.

Proszę o opinię! Ewentualnie jakiś namiar na kogoś kto robi takie przeglądy.

Tony
Posty: 24
Rejestracja: 2011-02-13, 21:06
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Solo Parapower

#2

Post autor: Tony »

Zanim zaczną fachowce dłubać należy zdiagnozować profesjonalnie. Polecam stronkę poniżej:
nie spamuj://spamer.zpid.utp.edu.pl/studenci/1B%20DT.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Pilot
Posty: 152
Rejestracja: 2009-03-04, 10:34
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Solo Parapower

#3

Post autor: Pilot »

Jeżeli nic nie wycieka przez simeringi na wale , spod głowicy i silnik jest suchy nie ruszać, zmienić przewody paliwowe, filtr paliwa , wyczyścić gaźnik i latać dalej. Nie szukaj sobie problemów, lej paliwo 1:40 i lataj przez następne 170 godzin. Remont silnika Solo robi się po 400-500 godzinach.
Nie patrz się stronką powyżej.
Pozdrawiam.

Autor
lukach88
Posty: 5
Rejestracja: 2013-03-20, 14:19

Re: Solo Parapower

#4

Post autor: lukach88 »

OK! Dzięki kolego za odpowiedź :-)
ODPOWIEDZ