Pytanie o tasmy przy starcie ppg

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
rydzyk673
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-04, 21:33

Pytanie o tasmy przy starcie ppg

#1

Post autor: rydzyk673 »

Witam.

Posiadam starego poczciwego VIPa 27A lecz mam problem ze stawianiem go w bezwietrzne dni. posiada on 3 a własciwie 4 rzedy tasm: A,A`,B,C. Przy starcie wszyscy mówia ciagnac za tasmy A ale moze trzeba również tasme A` ciagnac ?

W moim VIPie tasmy biegna tak: A - boczne przednie tasmy, A`- srodkowe przednie tasmy, B- 2rzad tasm, C- 3 rzad tasm.

Dorwałem pdfa VOXa ze strony dudka, nastepce mojego glajta i tam skolei jest ze tasmy A-to srodkowe przednie, A`- boczne przednie. reszta bez zmian.

o co tu chodzi ?

Kolejne pytanie jak trzymacie tasmy przy starcie majac w rece manetke gazu i sterówke ?
ja mam manetke w prawej, potem zakłądam sterówke i potem zakładam za kciuk tasme A ale nie dam rady jej scisnac bo wtedy juz wcickam przycisk gaszenia na manetce. jak sobie radzicie ? ogladałem dziesiatki filmów na YT lecz tam nie widac dokładnie ...

bogus70
Posty: 32
Rejestracja: 2010-07-16, 21:30
Lokalizacja: płońsk

Re: Pytanie o tasmy przy starcie ppg

#2

Post autor: bogus70 »

Spoko A, A" ,B iC vip czy vox albo jeszcze co tam innego, skrzydla maja podobna konstrukcje. Robisz dobrze, a kolejnosc to juz wedle uznania manetka ,sterowki i tasmy A na kciukach i ostro do przodu wszystko przyjdzie z czasem PPG-owiec powinien byc twardy:) Jak ostro pociagniesz to wciagniesz skrzydlo nawet nie trzymajac zadnej tasmy w reku ale ogolnie powinno byc jak napisales:)
Pozdr...
Ps . w ciszy wiekszosc ma problemy:) ale jak mowilem obierz jeden punkt przed soba w oddali i pedz na niego a reszta przyjdzie sama :)
Pracuj nad kondycja, a bedzie dobrze:)

Autor
rydzyk673
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-04, 21:33

Re: Pytanie o tasmy przy starcie ppg

#3

Post autor: rydzyk673 »

Oki ale jak w twoim skrzydle biegna linki do tasmy A ? od srodka skrzydła czy od boków ? a moze masz wszystkie przednie linki poporwadzone do tasmy A ? VIP to stara konstrukcja i chce wiedziec jak to ma byc....

bogus70
Posty: 32
Rejestracja: 2010-07-16, 21:30
Lokalizacja: płońsk

Re: Pytanie o tasmy przy starcie ppg

#4

Post autor: bogus70 »

VIP miał tasmy: A zólta (srodek galerii) do stawiania skrzydła,A"- niebieska (zewnetrzne linki z pierwszej galerii) do zadladanie uszu,B do b-sztala czerwone,C- seledynowe do gaszenia skrzydla ewentualnie sterowania w sytuacjach awaryjnych.
Czyli stawiając skrzydlo musisz dazyc do zmiejszenia kąta natarcia czyli na kciuki tasmy A żólte z linkami ze srodka galerii.
Tylko to o czym tu mowimy to sa PODSTAWY !
Twoj vip moze miec rozciagniete linki, najbardzie z rzedu A wiec stawianie tego skrzydła bedzie trudniejsze i wlasnosci lotne pod znakiem zapytania.
ODPOWIEDZ