Film o paralotniarstwie...ale taki z klasą ?

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
rhotax
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-12, 03:10
Lokalizacja: dolnyśląsk

Film o paralotniarstwie...ale taki z klasą ?

#1

Post autor: rhotax »

Jestem świeżo po oglądnięciu film "That's it, that's all". I od razu mówię, że przodującą tematyką film jest snowboard. Ale chodzi o to, że mnie tam specjalnie snowboard aż tak nie zachwyca, a te ewolucje to dla mnie mają tyle piękna co lecący i obracający się wokół swojej osi worek ziemniaków, ale...
...wiele razy oglądając ten film miałem.....'ciary'. Bo dla mnie ten film jest bardziej o pięknie gór, integracji człowieka z górami, dotykania ich .. 'bezpośrednio'. Z tym wszystkim kojarzyło mi się paralotniarstw.
I teraz chodzi o to, że ten film jest fenomenalny plastycznie, od strony wizualnej, niesamowite ujęcia, w niektórych momentach czułem jakbym oglądał "Drużynę pierścienia" idącą przez góry. Zresztą zobaczcie trailer i mam nadzieję już po nim zrozumiecie o jaki klimat mi chodzi:
nie spamuj://spamer.youtube.com/watch?v=mI8Lv932q-g
Oglądnąłem ten film w HD. Zrobił na mnie wrażenie 'potężnego', monumentalnego.
Zaraz na drugi dzień pomyślałem: Zaraz, zaraz może o paralotniarstwie też są takie filmy !? Przecież to jeszcze bliżej gór, jeszcze bliżej przestrzeni itd. Czy snowboard ma więcej duchowości i głębi niż paralotniarstwo ? Musi być film o paralotniarstwie, przy oglądaniu którego też będę miał 'ciary'.
Szukałem, szukałem .................. i nie znalazłem :(
Niestety jest mnóstwo 'domowych' produkcji. Wciąż te same nudne ujęcia (tzn. nudne za 50 razem, gdy pierwszy raz widziałem to były dla mnie interesujące) - czyli ujęcie na twarz z boku kręcone z 'patyka', z butów, od dołu na twarz z paralotnią nad głową i jeszcze jakieś z drugiej paralotni. A wszystko zazwyczaj z ręki i .. jak leci :/
Czy jest film o paralotniarstwie ale nakręcony z kinowym rozmachem, z artystycznymi aspiracjami...gdzie ( tak jak w tym filmie o snowboardzie) są sponsorzy i są StadyCam..są kamery na wózkach, są ujęcia z helikopterów, jest różnorodna muzyka, jest przemyślany montaż itd. itd. itd. ?????????????

Na razie widziałem tylko dwa:
"Never ending thermal", który jest bardziej dokumentalny niż wywołujący 'ciary', w sumie fajny, parę razy się uśmiechnąłem, parę razy stwierdziłem "o fajne".
No i drugi filmik, który już ma aspiracje, już ujęcia ( np. jak rozwija paralotnię, czy jak startuje ) są bardziej dynamiczne, płynne:
ale niestety gdy już zaczyna latać znowu zaczynają się nudy (od strony filmowej ) a muzyka strasznie 'męczy'

Czy powstał film o paralotniarstwie taki... z kinowym rozmachem ? Kręcony przez 'filmowców' ?

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#2

Post autor: Solek »

Jakieś dwa lata temu byłem na przeglądzie filmów górskich ( o tematyce związanej z górami ) i obejżałem świetny film na temat latania w Tybecie. Można było się sporo pośmiać i widoki też piękne były ( oczywiście wersja angielska ). Tytułu niestety nie pamiętam. Może nie był nakręcony z takim rozmachem jak ten do którego wkleiłeś linka za to był świetną dawką humoru w paralotniarstwie.

Ten link do filmiku o paralotniach jest poprostu reklamą sprzętu do kręcenia filmów - wejdź na ich stronę a okaże się że jedyny sensowny odsyłacz jest do strony ze sklepem do kamer itp. Podczepienie się załogi filmowej wraz ze sklepem pod sport ekstramalny jakim w tym wypadku było paralotniarstwo jest tylko chęcią zwrócenia uwagi (reklama, promocja).

Żeby nakręcić taki film trzeba mieć budżet co w przypadku tego sportu jest raczej niemożliwe. Jak chcesz pooglądać filmy może kręcone bez rozmachu za to z duża dawka wiedzy wejdź na stronę firmy Ozone. Możesz zakupić te filmy.A ja wszczególności z chęcią bym obejżał "Ground Handling".
nie spamuj://spamer.flyozone.com/paragliders/en/ ... ds/videos/

Autor
rhotax
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-12, 03:10
Lokalizacja: dolnyśląsk

#3

Post autor: rhotax »

Solek pisze: Ten link do filmiku o paralotniach jest poprostu reklamą sprzętu do kręcenia filmów - wejdź na ich stronę a okaże się że jedyny sensowny odsyłacz jest do strony ze sklepem do kamer itp. Podczepienie się załogi filmowej wraz ze sklepem pod sport ekstramalny jakim w tym wypadku było paralotniarstwo jest tylko chęcią zwrócenia uwagi (reklama, promocja).
No to niestety tutaj nie zrozumiałem, tzn. jaki "jedyny sensowny odsyłacz" ? W dziale LINKS ? I masz na myśli, że to ci ludzie ze sklepu wymyśli, że zareklamują się poprzez sporty extremalne i zaczęli ćwiczyć każdy inną dyscyplinę żeby w końcu po wielu latach gdy dojdą do wysokiego poziomu zrobić filmik reklamowy ;-)
[qute="Solek"]
Żeby nakręcić taki film trzeba mieć budżet co w przypadku tego sportu jest raczej niemożliwe. [/quote]
No właśnie, jak to ? - ja myślałem, że te wszystkie znane firmy które produkują paralotnie to jednak coś na tym zarabiają, w końcu to nie jest taki tani sprzęt ?
Chodzi oto, że paralotniarstwo nie ma aż tylu...'użytkowników' co snowboard i stąd firma produkująca paralotnie nie ma takiego budżetu co firma produkująca deski ?
Solek pisze: Jak chcesz pooglądać filmy może kręcone bez rozmachu za to z duża dawka wiedzy wejdź na stronę firmy Ozone.
To mi się spodobały na razie te :) :
nie spamuj://spamer.flyozone.com/paragliders/en/ ... os/_40246/
nie spamuj://spamer.flyozone.com/paragliders/en/ ... os/_39056/

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#4

Post autor: Solek »

Nie napisałem w dziale ,,Links" ale o to chodziło.
Tak masz rację, filmy paralotniowe maja ograniczomy budżet - żąden znany aktor w nim nie wystąpi ( myślę że to kewstja zrozumiała ) :lol:
A co do chłopaków co latali na filmiku w Silver Timie ( specjalnie spolszczyłem ) to najpierw wg powstał "tim" - grópa pasjonotów, a później ktoś chciał wypromować swój sprzęt filmowy ( bez wylicznia mikrofony ect, ).Pozdrawiam.

Sam bym bardzo chciał żeby powstał konkretny film o paralotniarstwie.
Jedynym który widziałem w stacji publicznej w godzinach szczytu oglądalności ( czyli po godz 20 ) był o Praszczuru ( w tym momęcie chciałem Go pozdrowić ).

Autor
rhotax
Posty: 7
Rejestracja: 2008-09-12, 03:10
Lokalizacja: dolnyśląsk

#5

Post autor: rhotax »

Solek pisze:Tak masz rację, filmy paralotniowe maja ograniczomy budżet - żąden znany aktor w nim nie wystąpi ( myślę że to kewstja zrozumiała ) :lol:
Ale tym o snowboardzie też nie było żadnych znanych aktorów - tylko znani..snowboarderzy :->
Z ciekawości zacząłem szukać i znalazłem film o tym samym charakterze o narciarstwie, kolarstwie górskim...Oczywiście były starsze niż ten "That's it, that's all" nie prezentowały tak wysokiego poziomu technicznego,ale schemat ten sam, główne postaci to znane osoby ze środowiska danej dyscypliny, wielu sponsorów (zazwyczaj sprzętu albo..napój energetyczny:) )
Przecież paralotniarstwo też ma 'swoje gwiazdy' ? Znane prestiżowe firmy produkujące sprzęt ? Brakuje tylko tego...'kogoś', jakiegoś producenta-filmowca zafascynowanego przy okazji paralotniarstwem :) ?

Piter
Posty: 2
Rejestracja: 2008-11-01, 16:47
Lokalizacja: Poznań

Polskie Filmy o Glajciarzach.

#6

Post autor: Piter »

Czy ktoś z kolegów posiada w swoich zbiorach takie filmy jak: IKAR-PRASZCZÓR-WSPÓLNY LOT? Były one kiedyś emitowne w TVP chętnie bym jeszcze raz w spokoju zerkną na nie.Pozdro.

pitok
Posty: 21
Rejestracja: 2009-11-13, 21:46
Lokalizacja: wlkp

#7

Post autor: pitok »

witam
jak na moje doswiadczene
to jest bomba
koledzy dajcie co macie
nie spamuj://spamer.youtube.com/watch?v=NQMxl_04KfI
tylko praktyka
ODPOWIEDZ