Totalne podstawy

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
drizzt-ek
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-26, 23:03
Lokalizacja: Kraków

Totalne podstawy

#1

Post autor: drizzt-ek »

Witam,
Przeglądałem wiele stron i na wielu z nich uzyskałem informacje na temat historii paralotniarstwa. Jednak to nie ona mnie interesuje... lecz ogólna zasada.
Tak więc czym jest paralotniarstwo? czy jest to "spadanie do celu" ? czy da sie kontrolować wznoszenie i opadanie (bez silnika oczywiście)? Z jakiego terenu da sie startować, przy jakim wietrze, jakie czynniki sa niezbędne do tego... ??

Wiem że to strasznie podstawowe wiadomości lecz niestety cena kursów nie jest dla mnie niska i chciałbym wiedzieć z czym to się je i czy w okolicach krakowa jest sens to robić. Chodzi mi o to czy mając np swój sprzęt byłbym w stanie sobie np " polatać" czy np potrzebuję korzystać z jakiś wyciągarek czy bóg wie czego...

Szukając tych informacji natykałem się tylko na kursy ;/ których jest zatrzęsienie...

Mam nadzieje że nie zjedziecie mnie bardzo za to że zadaje tak podstawowe pytania...
Z góry dzięki za odpowiedzi.

MarcoW
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-15, 13:06
Lokalizacja: Tczew
Płeć:

#2

Post autor: MarcoW »

Jest taka moim zdaniem dobra strona nie spamuj://psp.org.pl/ - poczytaj artykuły a może oświeci. POZDRAWIAM!!!! :mrgreen:
ODPOWIEDZ