Paralotniarstwo jako sposób na zarabianie kasy!

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Qrtas
Posty: 4
Rejestracja: 2011-04-27, 22:00
Lokalizacja: Konin

Paralotniarstwo jako sposób na zarabianie kasy!

#1

Post autor: Qrtas »

Mam zapytanie. Czy ktoś z was orientuję się w temacie, o którym mowa? Czy jest jakiś mniej lub bardziej ciekawy sposób by latając zarabiąc jednocześnie kasę? Czytałem o fotografii, ale inne tematy też mnie interesuję. Mam wolny zawód, więc mógłbym się poświęcić bardziej lataniu. Proszę o kontakt, o linki, wszystko co godne uwagi. Pozdrawiam

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#2

Post autor: Solek »

Mam zapytanie. Czy ktoś z was orientuję się w temacie, o którym mowa? Czy jest jakiś mniej lub bardziej ciekawy sposób by latając zarabiąc jednocześnie kasę? Czytałem o fotografii, ale inne tematy też mnie interesuję. Mam wolny zawód, więc mógłbym się poświęcić bardziej lataniu. Proszę o kontakt, o linki, wszystko co godne uwagi. Pozdrawiam
Witam.

Jak chcesz zarabiać i latać to jak najbardziej, fotki też będziesz mógł robić trzeba miec tylko papiery na latanie samolotami pasażerskimi rejsowymi ewentualnie na helikopter. Co się tyczy paralotniarstwa to raczej dużo na tym nie zarobisz, jeśli zarobisz. Tylko tak z gróbsza policz koszty:
- kurs paralotniowy I i II etap - 2000 zł
- uprawnienia tandemowe CP - 1500 zł
- własny sprzet do latania solo na którym wylatasz conajmniej 60 h (nalot 60h jest niezbedny do zrobienia uprawnień CP), 4000 zł
- sprzęt do latania w tandemie - jak chcesz zarabiać to musi być nowy (skrzydło 8 000zł, dwie uprzęże 2 500 zł , zapas 1500 zł).

Za lot bierzesz 150- 200 zł. Oczywiście jeżeli latasz swobodnie i mieszkasz w górach najlepiej w jakimś mieście turystycznym - dajmy na to Szczyrk. W przeciwnym razie koszty rosną, wyciągarka, uprawnienia H etc (na wyciagarce już musisz dac za wyholowanie 30 zł a za lot bierzesz 100-150 zł bo masz juz konkurencję). Uwaga licze wszystko po najmniejszej lini oporu bo oczywiście dochodza koszty transportu. Musisz liczyć że to jest forma dorobienia.

Tak na marginesie ma uprawnienia CP i powoli systematycznie zaczołem zbierać sprzet do latania w tandemie, tyle że nie do zarobku i zanim skompletuje to jeszcze trochę czasu minie.

czang
Posty: 18
Rejestracja: 2011-01-01, 19:54
Lokalizacja: kraków

#3

Post autor: czang »


Autor
Qrtas
Posty: 4
Rejestracja: 2011-04-27, 22:00
Lokalizacja: Konin

#4

Post autor: Qrtas »

Wielki dzięki. To zawsze jakies podpowiedzi. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ