Przechowywanie skrzydła zimą

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
hubox
Posty: 7
Rejestracja: 2010-09-27, 17:34
Lokalizacja: Mazowieckie

Przechowywanie skrzydła zimą

#1

Post autor: hubox »

Witam. Mam problem z przechowaniem mojego skrzydła. Właściwie jedyne miejsce, gdzie mam miejsce to strych, gdzie temperatura jest minimalnie wyższa niż na zewnątrz.
I mam pytanie, czy nie zaszkodzi mu, jak będzie wisiało w uprzęży (bez worka. Nie posiadam takowego :/ ) na strychu?

Wiem, wiem, że najlepiej w zimę jest latać a nie skrzydło przechowywać, ale ja nawet jeszcze nie mam licencji :P Za rok będę zdawał w wakacje :) Skrzydło mam po dziadku od PPG, ale nie jest wcale stare ;) Nie chcę, by się zniszczyło ;) Skrzydło firmy SKY Paragliders, nie pamiętam już modelu, ale to raczej nie ma znaczenia tutaj ;)

Pilot
Posty: 152
Rejestracja: 2009-03-04, 10:34
Lokalizacja: podkarpacie

#2

Post autor: Pilot »

W wersalce - wywal pościel i wsadź luźno skrzydełko , tak żeby się wzmocnienia mylarowe nie połamały. Skaye mają do siebie to że szybko się starzeją .

Autor
hubox
Posty: 7
Rejestracja: 2010-09-27, 17:34
Lokalizacja: Mazowieckie

#3

Post autor: hubox »

Niby dobry pomysł. Mam wersalkę, ale taka konstrukcja, że niewiele w niej miejsca jest...
W każdym razie skrzydło się tam nie zmieści ;)

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#4

Post autor: Solek »

Do szafy, pod biurko, pozostaw skrzydło w takim miejscu żeby nie było wyilgoci. Nawet u kumpla, dziadka, teściowej lub u każdego kogo znasz.

ark
Posty: 41
Rejestracja: 2010-05-24, 19:05
Lokalizacja: Olsztyn

#5

Post autor: ark »

sprawdź czy nie będzie to miejsce odstepne dla myszy ,czy w pobliżu nie będą przechowywane rozpuszczalniki ,benzyny ,oleje . :mrgreen:

grzesiek
Posty: 35
Rejestracja: 2010-04-03, 21:52
Lokalizacja: górny śląsk

#6

Post autor: grzesiek »

a ja wywaliłem niepotrzebne szmaty i trzymam w szafie , no bo na "coś takiego " to miejsce się musi znaleźc

Autor
hubox
Posty: 7
Rejestracja: 2010-09-27, 17:34
Lokalizacja: Mazowieckie

#7

Post autor: hubox »

No właśnie najbardziej się obawiam myszy, bo, mimo, że by wisiało to one i tak wszędzie wejdą :P Dobra. Na skrzydło bym znalazł już miejsce ;) A co z uprzężą ? W worek jak wsadzę szczelny i postawię na strychu to mu nic nie zaszkodzi?

Grzesiek, masz rację ;P

Pilot
Posty: 152
Rejestracja: 2009-03-04, 10:34
Lokalizacja: podkarpacie

#8

Post autor: Pilot »

Nasyp ostrej papryki do uprzęży, myszy nie polazą :-)
Wsadzisz w szczelny worek a na wiosnę będziesz miał marynowaną uprząż :-)
Lata się cały rok, a jak kupiłeś wytrzepa to na wiosnę będziesz miał firankę, szkoda było wydawać kasę na okres zimowy.

Autor
hubox
Posty: 7
Rejestracja: 2010-09-27, 17:34
Lokalizacja: Mazowieckie

#9

Post autor: hubox »

Przecież pisałem, że to uprząż po dziadku, ale bardzo mało latana, więc właściwie jest jak nowa. Pisałem również, że sam jeszcze nie latam, bo za rok dopiero na kurs jadę ;)

Autor
hubox
Posty: 7
Rejestracja: 2010-09-27, 17:34
Lokalizacja: Mazowieckie

#10

Post autor: hubox »

Dobra, dzięki za pomoc ;) Znalazłem miejsce w kotłowni ;) Zawsze sucho, zero myszy i temperatura ok. 10*C zimą :)

Jarko_147
Posty: 1
Rejestracja: 2019-01-30, 22:04
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Przechowywanie skrzydła zimą

#11

Post autor: Jarko_147 »

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, witam Wszystkich serdecznie :)
Pozwolę sobie trochę odkopać temat ;)
W tym roku będę robił szkolenie na paralotnię i napęd PPG, jednak już przed kursem nachodzą mnie różne pytania ;) Jednym z nich jest: jak przechowywać paralotnię w dni nielotne?
Ponieważ w mieszkaniu nie narzekam na nadmiar miejsca, jedynym sensownym miejscem jest piwnica. I tu kolejne pytania: czy paralotnię, uprząż, zapas i napęd można bez obaw przechowywać w takich warunkach? Jak zadbać o to aby taki sposób przechowywanie nie wpłynął na stan i funkcjonalność powyższych elementów?
Może macie jakieś porady, patenty na bezpieczne i nieuciążliwe przechowywanie paralotni w warunkach bloku?

Pozdrawiam.
Jarko
ODPOWIEDZ