Oświetlenie ostrzegawcze

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Calineczka
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-11, 05:22
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Oświetlenie ostrzegawcze

#1

Post autor: Calineczka »

Witam wszystkich serdecznie :-)
Mam latającego znajomego, który poprosił mnie o wykonanie światła ostrzegawczego. Chcę mu zrobić niespodziankę i przyjść z gotową lampką. Jestem elektronikiem a latarki to moje hobby więc z "bebechami" sobie poradzę. Proszę Was o opinie, sugestie, jak taka idealna (lub prawie) lampka miała by wyglądać. Wiem, że zasilanie to 12V, ma nie zakłócać radia i błyskać. W ustawie znalazłem, że ma to być światło białe o częstotliwości błysków 40 do 100 na minutę. Najbardziej zastanawia mnie obudowa. Chciał bym skorzystać z jakiegoś gotowego produktu i po prostu zaimplementować do środka dobrą diodę LED z odpowiednim sterownikiem.
Myślałem o jakimś kogucie bądź lampce-obramówce....np:
Obrazek (z maister.pl)
lub obramówce ala:
nie spamuj://allegro.pl/lampa-lampka-obrysowa ... 36416.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dobrze by było, żeby do środka zmieściło się coś ala radiator z procesora ;-)

Jeśli macie jakieś pomysły to proszę o wypowiedzi....

Pozdrawiam.
Arek

Pilot
Posty: 152
Rejestracja: 2009-03-04, 10:34
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oświetlenie ostrzegawcze

#2

Post autor: Pilot »

Witaj !
A do czego on ma sobie tą lampę przyczepić ??
Do kasku ??
Lepiej na kosz od strony wewnętrznej nakleić takie coś :
nie spamuj://allegro.pl/neony-swiatla-listwy- ... 67771.html" onclick="window.open(this.href);return false; ,
sterownik i przełącznik do kieszeni uprzęży razem z bateriami.
Tylko zastanawiam się tak po co mu oświetlenie, skoro przepisy mówią że nie powinno się latać w nocy.
Pozdrawiam !

-- 12 lut 2013, o 12:00 --

nie spamuj://allegro.pl/paski-ostrzegawcze-st ... 89909.html" onclick="window.open(this.href);return false;

-- 12 lut 2013, o 12:00 --

Lub takie coś , gotowe do zamontowania :-)

Autor
Calineczka
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-11, 05:22
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Re: Oświetlenie ostrzegawcze

#3

Post autor: Calineczka »

Dzięki za zainteresowanie :-D
Do czego on chce to przyczepić to nie wiem. O nocnym lataniu też mi nic nie wiadomo. latarki i LED-y to moja pasja więc rzucił temat, ja podchwyciłem. To co proponujesz prawie nie świeci w stosunku do tego, co chcę zrobić. Po drugie światło wg. przepisów ma być białe a nie czerwone, po trzecie nie może to być wydziwiasty stroboskop, parametry określono na 40-100 błysków na minutę

Pilot
Posty: 152
Rejestracja: 2009-03-04, 10:34
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oświetlenie ostrzegawcze

#4

Post autor: Pilot »

nie spamuj://spamer.youtube.com/watch?v=VDYHYfwPFbg" onclick="window.open(this.href);return false;

A może coś takiego ???

-- 12 lut 2013, o 16:33 --

Bo raczej na coś takiego nie będzie go stać :-)
nie spamuj://spamer.youtube.com/watch?v=wa3xQFJsO38" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
Calineczka
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-11, 05:22
Lokalizacja: 3city
Płeć:

Re: Oświetlenie ostrzegawcze

#5

Post autor: Calineczka »

Heh, fajne bajery ale ja chyba wystarczająco sprecyzowałem o co mi chodzi :-). Nie chcę kupić. Chcę kupić jedynie obudowę....a takie bajery jak tam pokazywali spokojnie są do zrobienia. Wygląda efektownie :-D

hussar
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-04, 11:08
Kontakt:

Re: Oświetlenie ostrzegawcze

#6

Post autor: hussar »

Polecam lampy ostrzegawcze:

https://hussar-innovations.com/pl/p/Swi ... -H-FLASH/3" onclick="window.open(this.href);return false;

apart
Posty: 1
Rejestracja: 2015-09-21, 16:02
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Oświetlenie ostrzegawcze

#7

Post autor: apart »

Jakieś lampy ostrzegawcze.
ODPOWIEDZ