karpo fly mystic 2, meteor 2

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
slash851
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-03, 19:45
Lokalizacja: Wrocław

karpo fly mystic 2, meteor 2

#1

Post autor: slash851 »

witam, chcę cacząć przygodę z paralotniami i poszukuje dla siebie pierwszej uprzęży, chciałem się dowiedzieć czy na początek będzie dobra któraś z wymienionych w temacie tj. KF mystic2 lub meteor2. Co sądzicie o tej firmie i o tych konkretnych modelach. Z tego co widziałem to główną zaletą tej drugiej jest airbag (z możliwością dokupienia protektora).

ktoś latał na takich uprzężach lub zna kogoś posiadającego taki sprzęt?

jakiej firmy jeszcze uprzęże powinienem brać pod uwagę (zaznaczę że interesują mnie takie w miare w przystępnej cenie - mogą być nawet używane)

pozdrawiam

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#2

Post autor: Solek »

Jesli chcesz zacząć przygodę z lataniem to wszystko jedno w jakiej uprzęży bedziesz latać. Wystarczy zwykła rekraacyjna uprząż. Jak zaczynasz latanie to wyklucza sie uprzęże, których nie powinieneś kupowąc, czyli wszelkiego rodzaju kokony, do akro, pasażerskie tandemowe, do ppg, bez protektorów. Podczas kupna zwróć uwage z jakich materiałów jest zrobiona uprząż (teraz zdaje się ze na topie jest cordura czy jakos tak), czy ma atest (i najlepiej jaki), i gdzie jest montowany spadochron zapasowy ( z lewej strony dla leworęczych, z prawej strony dla praworęcznych, frontkontener dla jednych i drugich). Mogę Ci jeszcze polecić uprząż, która ma zapięcia typu T-clops - polega to na tym że zapięcie taśmy piersiowej stanowi "awaryjne zapięćie taśm udowych" (napisałem w cudzysłowie bo to może tyłek uratować jeżeli wystartujemy bez zapięcia taśm udowych).

marimach77
Posty: 1
Rejestracja: 2010-07-07, 14:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: karpo fly mystic 2, meteor 2

#3

Post autor: marimach77 »

Ja mam KF Mystic 2 i jak do tej pory jestem z tej uprzęży bardzo zadowolony. Zapas (również KF - RS100) mam we frontkontenerze (też KF). Uprząż jest wygodna, ma gruby protektor, trochę schowków.
ODPOWIEDZ