Kurs paralotniowy na Słowacji 28.04.2012 – 04.05.2012

W tym forum, znajdują się podfora z opisami i opiniami o poszczególnych szkołach.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
nabla_blabla
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-15, 14:35

Kurs paralotniowy na Słowacji 28.04.2012 – 04.05.2012

#1

Post autor: nabla_blabla » 2012-03-15, 15:49

KOMPLET INFORMACJI O KURSIE:


TERMIN: 28.04.2012 – 04.05.2012
(7 dni)


DLA KOGO:
Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z paralotnią lub dla tych, którzy już latali a chcą jedynie udoskonalić swe zdolności i zdobyć nowe. Nie wymagamy jednak żadnych dotychczasowych doświadczeń w tej dyscyplinie sportu. Po ukończeniu kursu oraz pomyślnym zdaniu egzaminu z teoretycznego i praktycznego, otrzymują Państwo legitymację pilota PL-A /IPP-card/, która uprawnia do latania ze skrzydłami paralotni typu standard, ew. LTF 1 i LTF 1–2.

MIEJSCE:
Kursy odbywają się na Straníku niedaleko Žiliny
Straník to wzgórze niedaleko Žiliny, które śmiało możemy nazwać ,,Mekką“ słowackiego paralotniarstwa. Straník wznosi się w pobliżu malowniczej okolicy pasma górskiego Malá Fatra. Stabilna pogoda oraz dogodne położenie zapewniają najlepsze warunki dla paralotniarstwa na Słowacji, o czym świadczyć może fakt, iż miejsce to jest wykorzystywane przez szkoły paralotniarstwa z Czech i Polski. Corocznie organizowane są tutaj zawody, np. Mistrzostwa Słowacji z udziałem pilotów z zagranicy.

SPRZĘT:
Każdego roku dla potrzeb kursu wykorzystujemy zupełnie nowe, najbezpieczniejsze skrzydło paralotni firmy Gradient (nie spamuj://spamer.gradient.cx). Chodzi o producenta światowej klasy. Firma Gradient uzyskała ze swymi paralotniami tytuł mistrza świata oraz wiele innych nagród. Na paralotniach firmy Gradient latają najlepsi piloci światowej czołówki.
Nowoczesny sprzęt w innych szkołach paralotniarskich nie jest rzeczą oczywistą. Argumenty, że początkującemu wystarczy stary sprzęt lub nawet, że jest dla niego stosowniejszy są zupełnie mylne. Sprzęt paralotniarski szybko rozwija się.Za nowoczesny sprzęt możemy uważać paralotnie dwuletnie, posiadające certyfikat DHV-1, lub SHV-Standard. Siodełka powinny posiadać system ABS i nowoczesne ochraniacze kręgosłupa typu airback.
Corocznie używamy zupełnie nowe siodełka, posiadające Airback i system ABS.
Dobry ochraniacz potrafi eliminować błędy początkującego podczas niewłaściwego startu czy lądowania. Obecnie za najlepszy sprzęt uważamy airback, ochraniacz z pianki o grubości 17 cm w szczelnej obudowie. Siodełka dodatkowo są wyposażone w ślizgową plastikową deskę.
Rzeczą oczywistą jest używanie zastępczych spadochronów zapasowych jak i odpowiednich kasków.
Stosowanie odpowiedniego systemu nawigacyjnego zapewnia udzielanie rad kursantom, oraz korektę ewentualnych błędów

UBEZPIECZENIE:
Wszyscy uczestnicy kursu są objęci ubezpieczeniem OC i NNW.


ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:
Pensjonat Anton
Dzięki wieloletniej współpracy, gwarantujemy kursantom pobyt w pensjonacie Anton w specjalnej cenie. Tylko dla naszych kadetów noc kosztuje 290Sk/ 10 EUR za osobę. Pensjonat znajduje się w odległości zaledwie 800m od miejsca lądowania, z którego będziemy korzystać najczęściej, podróż firmowym van’em zajmuje maximum 2 minuty.
*** Anton Guest House to nowo wybudowany pensjonat o wysokim standardzie hotelarskim i gastronomicznym. Jest położony w malowniczej miejscowości Teplička nad Váhom, 3km od miasta Žilina., niedaleko Parku Narodowego Malá Fatra. Krajobraz i okoliczne tereny spowodowały, że jest to teraz popularne miejsce do uprawiania aktywnej turystyki letniej i zimowej. Anton dysponuje czterdziestoma trzema dwu i trzyosobowymi pokojami oraz dwuosobowym apartamentem. W każdym pokoju znajduje się telewizja satelitarna, bezprzewodowy internet WIFI, radio, telefon i oczywiście w pełni wyposażona łazienka. Personel Anton Guest House serdecznie zaprasza do restauracji mieszczącej 100 osób, sali konferencyjnej VIP dla 40 osób, sali dla niepalących oraz osobnego pomieszczenia, w którym jest bar i kilkumetrowy ekran dla fanów piłki nożnej. Codziennie inne menu z daniami w cenie 100 Sk / 3 EUR, do tego świetna pizza i tradycyjne przysmaki regionalnej kuchni słowackiej. Zapraszamy do centrum odnowy biologicznej z sauną, gabinetem masażu i centrum fitness, a cyklistów do wypożyczalni rowerów.
Dojazd:
Do pensjonatu bez najmniejszego problemu dostaniecie się samochodem, jest tam monitorowany parking (24h CCTV) oddany do waszej dyspozycji. Do Žiliny można bez problemu dostać się także pociągiem bądź autobusem skąd miejska komunikacja zawiezie was wprost do Tepličky nad Váhom. Przeważnie to my odbierzemy was z dworca w Žilinie gdyż to właśnie tam robimy zbiórkę dla nowych turnusów. Przewozy do miejsc startu i z miejsc lądowania zapewniamy inclusive.

CENA: 350 Euro
W cenę kursu wliczono:
szkolenie teoretyczne i praktyczne
wypożyczenie kompletu najnowocześniejszego sprzętu paralotniarskiego
wypożyczenie radiotelefonu
wypożyczenie literatury
Uwaga!
Cena kursu nie zawiera opłaty za egzamin i międzynarodową licencję pilota.
Koszt powyższego to k. 96 Euro.DODATKOWE INFORMACJE:
Z radością odpowiem na wszelkie pytania związane kursem, proszę o kontakt w razie jakichkolwiek wątpliwości.
Michał Kruszewski
tel. +48501797501
kruszewski.michal@gmail.com

JAK SIĘ ZAPISAĆ:
1. Proszę o potwierdzenie zgłoszenia.
2. Wpłatę zadatku w wysokości 100 Euro (400zł) na konto w Citibank'u:
42 1030 0019 0109 8511 9389 0019 (w tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz termin kursu); pozostałe rozliczenie zostanie dokonane na miejscu.
3. Przesłać następujące dane na podany powyżej adres e-mail:
a) Imię i nazwisko;
b) Telefon i adres e-mail;
c) Wzrost i waga (potrzebne do przygotowania odpowiedniego sprzętu);
d) Potwierdzenie rezerwacji zakwaterowania

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:
Kurs rozpoczyna się w pierwszym dniu danego terminu o godz.11.00. O godzinie 10:00 możemy bezpłatnie odebrać z przed dworca kolejowego w Žilinie (obok postoju taksówek) kursantów.
Na kursu proszę zabrać:
pełne obuwie chroniące palce, nie zalecamy tenisówek;
sportowe ubranie, nawet w lecie długie spodnie i kurtka;
ubranie zapasowe;
długopis i notes;
pokwitowanie zapłaconej zaliczki;
3 x foto ( 3×3,5 cm) w wypadku starania się o licencje;
zaświadczenie lekarskie z wnioskiem „zdrowy“, ew. zdolny do pilotowania paralotni“ tutaj kliknij na druk

UWAGA!
W przypadku 70% ryzyka niesprzyjającej pogody, silnego wiatru, deszczu, zastrzegamy sobie prawo do odwołania kursu. Prosimy o zrozumienie, paralotniarstwo jest całkowicie zależne od pogody a Państwa bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.

Gorąco Zapraszam

Michał


cnv
Posty: 1
Rejestracja: 2014-06-15, 14:10

Re: Kurs paralotniowy na Słowacji 28.04.2012 – 04.05.2012

#2

Post autor: cnv » 2014-06-15, 19:15

Witam.
Zeby nie zakladac nowego watku, zapytam tutaj czy ktos mial do czynienia ze szkola ABC paragliding? Ceny dosc atrakcyjne, ladna okolica. Czym dokladnie rozni sie Ta miedzynarodowa licencja od polskiej? Czy dobrze rozumiem z tych informacji na stronie ze za 350€ jest 1+2 etap, skoro 6 dniowe szkolenie konczy sie egzaminem? Czy w gre wchodzi tez H?
Bede wdzieczny za rozwianie watpliwosci:)

ODPOWIEDZ