Klasyk vs. samostateczne

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Jerry
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-04, 18:44
Lokalizacja: Warszawa

Klasyk vs. samostateczne

#1

Post autor: Jerry »

Witam,

Przeczytałem kilka postów na tym i innych forach na temat doboru skrzydeł ale nie udało mi się znaleźć wyczerpujących informacji.

W ciągu nadchodzącej zimy planuję skompletować swój pierwszy sprzęt PPG. Analizując swoje możliwości finansowe raczej nie będę mógł sobie pozwolić na nic ponad używanego solo 210 i ten napęd jest aktualnie moim obiektem zainteresowań.

Wprawdzie posiadam już skrzydło ale jest to leciwe DHV2 więc wkrótce muszę mieć też na uwadze nowego glajta. I tu pojawia się moja wątpliwość. Z racji miejsca zamieszkania i dyspozycyjności planuje latać głównie (o ile nie wyłącznie) z napędem. Nie od dziś wiadomo, ze do tego typu latania lepsze są skrzydła z profilem samostatecznym. Nie od dziś też wiadomo, ze skrzydła te, z uwagi na swoje charakterystyki, potrzebują trochę więcej mocy (a dokładniej ciągu) niż klasyki. Ma ktoś rozeznanie jakiej mocy napęd jest wymagany/zalecany do poszczególnych typów skrzydeł i wagi pilota? Czy posiadając SOLO 210 i ważąc 85kg mogę sobie pozwolić na samostatka czy raczej powinienem pozostać przy skrzydłach klasycznych?

Dziękuję za odpowiedzi :)

sayid
Posty: 101
Rejestracja: 2010-06-18, 13:48
Płeć:
Kontakt:

Re: Klasyk vs. samostateczne

#2

Post autor: sayid »

W ostatnim Vario masz artykuł o różnicy w profilach samostatecznych i klasycznych... polecam.

MacKo828
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-21, 16:19

Re: Klasyk vs. samostateczne

#3

Post autor: MacKo828 »

Witam. Mam Solo210+Synthesis 25 i ze spokojem daje rade ;)

netopelek210
Posty: 39
Rejestracja: 2009-09-25, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Klasyk vs. samostateczne

#4

Post autor: netopelek210 »

Latam na solówce po paru przeróbkach, śmigiełku 112cm , Nutku 29 , aktualnie Nutek 31 i na różnych skrzydelkach - włącznie z Nutkiem 29 WRC.
Wazę 83-84 netto. Popatrz na moje filmiki na You Tube ,wstukaj : netopelek210 - tam jest kilka filmików co zrobic aby śmigać na samostatkach i co może mój Fruzik (solówka ).
Jak chcesz pogadać CO I JAK to dzwoń 531-798-793
Pozdro
ODPOWIEDZ