Strona 1 z 1

Kurs PPG

: 2012-11-07, 19:33
autor: cavaero
Witam, jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Od jakiegoś czasu marzy mi się latanie na paralotni, chciałbym zrobić kurs na paralotnie z napędem PPG w przyszłym roku. Czy istnieją kursy przygotowujące od razu do latania z napędem bez wcześniejszych szkoleń? Gdzie tanio i solidnie mogę zrobić kurs PPG w okolicach Warszawy?

Re: Kurs PPG

: 2012-11-11, 23:07
autor: Jerry
Witaj,

Istnieją kursy zorientowane tylko na PPG. Szukaj pod hasłami PPG od zera lub coś w tym rodzaju. Jeśli nie planujesz latać swobodnie takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić trochę czasu potrzebnego na wyjazdy w góry/wyciągarkę jak również funduszy. Natomiast z tego co się orientuję kończąc wyłącznie szkolenie PPG nie będziesz miał uprawnień do latania swobodnego.

W prawdzie jestem z Warszawy to nie mam wyrobionego zdania co warszawskich szkół PPG (poprostu ich nie znam) wiec pozwól, że nie polecę Ci żadnej, co nie znaczy, że nie ma tu dobrej :) Myślę, że wpisując z google "szkolenie PPG Warszawa" otrzymasz linki do najbardziej renomowanych ośrodków. Poza tym poczytaj uważnie wątki na tym forum. Tematy stołecznych szkół już tu przerabiano.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

PS. To moja osobista opinia ale mówiąc o lataniu stosowanie pary słów "tanio" i "solidnie" może być zwodnicze :)

Re: Kurs PPG

: 2013-02-02, 17:16
autor: Zantor
Witam
Chciałbym się przyłączyć do tematu. Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości:
1. zamierzam zrobić uprawnienia PPG jednak część szkół wymaga ukończenia etapu 1 a część etapów 1 i 2. Jak to jest naprawdę?
2. Na którym etapie szkolenia najlepiej jest kupić swój własny sprzęt?
3. Czy możecie polecić jakieś szkoły w Warszawie lub możliwie blisko?

Re: Kurs PPG

: 2013-03-06, 19:24
autor: Tony
Witam. Zerknij na ofertę Skytrekking. Zdaje mi sie ze to pierwsza tak rewelacyjna oferta skróconego kursu latania PPG. w każdym bądź razie jeszcze takiej nie spotkałem i zamierzam z niej skorzystać. Jestem z Gdańska czyli mamy szkołę w połowie drogi mniej więcej ;-)

Re: Kurs PPG

: 2013-04-08, 19:11
autor: Suhy
Do wszelkich prób skracania jakiegokolwiek szkolenia podchodziłbym ostrożnie.
Po pierwsze czy taki program szkolenia jest zgodny z przepisami?
Po drugie, co się będzie umiało po takim kurskie?