Jaka paralotnia na poczatek?

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
synek44
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-22, 05:30
Lokalizacja: Atlanta/USA

Jaka paralotnia na poczatek?

#1

Post autor: synek44 »

Witam wszystkich,

Dopiero zaczynam. Planuje zakup nowego sprzetu w Polsce ( mieszkam w Atlancie ).
Szukalem na necie i wpadlem na stronke ze sprzetem od DUDKA. Mam pytanie: jakie macie doswiadczenia z tymi glajtami? Wiem ,ze sa w Polsce dosc popularne, ale chodzi mi o to jak wypadaja w porownaniu ze tzw. "swiatowa czolowka", ktora czesto jest sporo drozsza.
Kilku moich znajomych lata tu w stanach na czeskich GRADIENT - czy to podobne skrzydla jak DUDEK? Drugie pytanie: jesli DUDEK to jakie skrzydlo byloby dla mnie najlepsze:
poczatkujacy/uczacy sie latac - priorytet BEZPIECZENSTWO:) , mam nadzieje latac 3-4 razy w miesiacu. Waga 80kg. Startuje sie tu glownie z wyciagarka , w przyszlosci chcialbym polatac z napedem i chce kupic skrzydlo , ktore bedzie sie tez do tego nadawalo.
Z gory dziekuje za wszelkie uwagi , opinie, porady i recenzje. Pozdro

Mamamuszi
Posty: 19
Rejestracja: 2010-03-13, 19:37
Lokalizacja: Czarnków

#2

Post autor: Mamamuszi »

Witaj , proponuje AEROS STYLE .

MarcoW
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-15, 13:06
Lokalizacja: Tczew
Płeć:

#3

Post autor: MarcoW »

Latałem na NEMO DUDKA -skrzydło bezpieczne, spokojne, przez niektórych uważane za troszkę ;) <mułowate>. Dla mnie było ok. Jak popełnisz błąd to dużo wybacza, na początku latania to ważne.

Autor
synek44
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-22, 05:30
Lokalizacja: Atlanta/USA

#4

Post autor: synek44 »

Dzieki za podpowiedzi. Ja znalazlem ten sklep ze sprzetem DUDKA: nie spamuj://spamer.paralotnie.org/sk_items.php?k=1&p=1 jakie skrzydlo z tego co oni oferuja byloby dla mnie opowiedie? REX27A?? 29A?? Inne?

MarcoW
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-15, 13:06
Lokalizacja: Tczew
Płeć:

#5

Post autor: MarcoW »

Ta strona jest nie aktualna polecam nie spamuj://spamer.dudek.eu Skrzydła które wymieniłeś to historia i to dawna. Jeśli wybierasz skrzydło DUDKA to np. NEMO jak dla Ciebie to rozmiar L (przyjmuje się waga pilota + ok. 17kg na graty i wynik powinien wypaść w górnej części zakresu wagowego skrzydła) drugi w kolejności jest PLUS 26 lub 28 w zależności czy lubisz piwo i czipsy, czy trzymasz wagę ;))) Najlepiej zdzwonić się z sprzedawcą z firmy na pewno doradzi.

Autor
synek44
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-22, 05:30
Lokalizacja: Atlanta/USA

#6

Post autor: synek44 »

Dzieki bardzo za odpowiedz. Szukalem w polskim necie ale nie znalazlem wlasciwie zadnej strony z cennikiem albo mozliwoscia kupienia online. Musze chyba podzwonic do dealerow.
Dudek musi chyba podmienic te stronki bo ta stara wyskakuje jako jedna z pierwszych w google...ale to juz ich problem:)...co do wagi to raczej trzymam - paralotnia bedzie motywacja na lata:)

MarcoW
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-15, 13:06
Lokalizacja: Tczew
Płeć:

#7

Post autor: MarcoW »

Ceny zmieniają się z kursem euro dlatego ich nie podają ;)))

marcin055
Posty: 17
Rejestracja: 2009-11-19, 23:54
Lokalizacja: Rabka Zdrój

#8

Post autor: marcin055 »

ja mam wage podobna do ciebie po dlugich namyslach wybralem plusa 28 i latam z napedem i swobodnie wiecej z napedem mi przez prawie rok nie przytrafila sie zadna niespodzianka,i ze wzgledu ze juz troche nalotu zrobilem to teraz mysle juz o zmianie na samostateczne a plusa sobie zostawie do latania swobodnego, jednak ostateczny wybor nalezy do ciebie.
ODPOWIEDZ