Pierwszy sprzęt

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


sayid
Posty: 101
Rejestracja: 2010-06-18, 13:48
Płeć:
Kontakt:

Re: Pierwszy sprzęt

#46

Post autor: sayid »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Warun, to po prostu warunki pogodowe... Czyli, żeby za mocno nie piździło:), nie padało, latacze mieli wolne i jeszcze im się chciało.
A Klonówka to jakiś autochtoniczny twór.

-- 12 sty 2013, o 19:49 --

Warun, to po prostu warunki pogodowe... Czyli, żeby za mocno nie piździło:), nie padało, karaczi mieli wolne i jeszcze im się chciało.
A Kobiela to jakiś autochtoniczny twór.

Autor
Mariusz0505
Posty: 7
Rejestracja: 2010-10-08, 19:38
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Pierwszy sprzęt

#47

Post autor: Mariusz0505 »

Klonówka jest w Masłowie - żeby ktoś tam latał musi wiać ok. 4-10m/s Ale ostatnio pod koniec roku latali przy wietrze do 12 ;) Pozdro.

x-piotr
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-22, 14:34
Lokalizacja: Świebodzice
Płeć:

Re: Pierwszy sprzęt

#48

Post autor: x-piotr »

Witam.Jestem tu nowy i jak kazdy na tym forum chce isc w kierunku latania,ale jak to na poczatku zbieram informacje.....jakie glejt bedzie najlepszy...jaka szkola...itd.
znalazlem fajna stronke,ktora mysle ze pomoze niektorym "zielonym"(czyt.poczatkujacym) paralotniarzą :mrgreen:
nie spamuj://spamer.paralotniarstwo.eu/index.php ... Itemid=155" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam :-)

northrop
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-25, 22:40

Re: Pierwszy sprzęt

#49

Post autor: northrop »

Witam. Mam możliwość kupienia skrzydła APCO BAGHEERA dość tanio ale w bardzo dobrym stanie. Możecie mi powiedzieć jaki trzeba mieć stopień zaawansowania w pilotażu takiego skrzydła?. Czy nadaje się dla paralotniarza z niewielkim nalotem?. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Awatar użytkownika

Manuela
Posty: 23
Rejestracja: 2011-09-21, 09:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwszy sprzęt

#50

Post autor: Manuela »

Hej, sama jestem dość świeża, nie słyszałam o tym modelu skrzydła, ale zerknęłam tu: nie spamuj://spamer.para2000.org" onclick="window.open(this.href);return false; i chyba dałabym sobie na Twoim miejscu spokój z dwóch powodów. Jest to raczej stare skrzydło (nie podałeś roku produkcji) , a klasa DHV 2 chyba niekoniecznie jest adekwatna dla mało doświadczonego pilota. Może poszukaj opinii na zagranicznych forach jeszcze?
co do stanu należało by zrobić przegląd, bo tak na oko to trochę mało ;)
Sama kupiłam rok temu dość stare konstrukcyjnie skrzydło, za to było wyprodukowane w 2007 i miało świeżutki przegląd. No i jest to VOX, o którym nietrudno było znaleźć opinię w sieci i wśród znajomych. Powodzenia :-)

Tony
Posty: 24
Rejestracja: 2011-02-13, 21:06
Lokalizacja: GDAŃSK

Pierwszy sprzęt

#51

Post autor: Tony »

Nie kupuj sprzętu przed kursem a w szkole dostaniesz skrzydełko i spróbujesz czy to w ogóle Cię kreci.
A jeśli chcesz spokojnie sie uczyć a nie zniechęcić do latania to nie DHV 2 tylko skrzydło szkolne czyli DHV 1.
Ja kupiłem skrzydło po "wizycie" czyli szkoleniu w 3 ech szkołach na różnistych skrzydłach i za holem i na górkach i dopiero podjąłem decyzję o zakupie.
Pozdrawiam i życzę udanej w lotach wiosny.

chemik
Posty: 1
Rejestracja: 2013-09-01, 21:46

Re: Pierwszy sprzęt

#52

Post autor: chemik »

Witam. Zamierzam w przyszłym roku zrobić kurs paralotniarski i stąd moje pytanie w jakiej kwocie można się zamknąć kupując później niezbędne oprzyrządowanie? Zależało by mi na porządnym wyposażeniu ale w rozsądnej cenie.

Pilot
Posty: 152
Rejestracja: 2009-03-04, 10:34
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pierwszy sprzęt

#53

Post autor: Pilot »

To jak już zrobisz ten kurs wtedy pomyślisz o sprzęcie.
Przygotuj sobie jakieś 6-8 tyś ,na swobodne. Latając z napędem to razy 2-3, ale wiem z własnego doświadczenia że tanie mięso to psy jedzą. Co roku jest coś nowego.
Miałem już z drugiej ręki. Wybrałem nowy .
Pozdrawiam .
Awatar użytkownika

Luc
Posty: 67
Rejestracja: 2011-08-23, 00:48
Lokalizacja: Starogard Gdański
Płeć:

Re: Pierwszy sprzęt

#54

Post autor: Luc »

Pierwszy nie musi być nowy (bo taniej) ale musi być w bardzo dobrym stanie. Musi. Przeglądy papiery aktualne. Drugi sprzęt polecam nowy.
Tak mi się jeszcze coś nasuwa, początkujący często pytają o to czy skrzydło "jest dobre" czy "sobie poradzą" itp. Na te pytania tak na prawdę nie ma odpowiedzi, no bo nikt nie jest jasnowidzem. Tu moja dygresja na temat skrzydeł , jako ciągle jeszcze początkującego pilota: Takie skrzydło jest dobre z którym sobie radzisz, mówiąc po prostu na którym bezpiecznie startujesz lecisz i lądujesz. Dla początkujących są szkolne skrzydła, wybaczają błędy i brak umiejętności, naprawdę,np zaciągnięcie sterówki czy krawat, potem są rekreacyjne jak już wiesz czego nie robić, a na koniec wyczynowe jak już wiesz jak wychodzić z niebezpiecznych sytuacji. Dlatego najpierw szkolne, przynajmniej na czas kursu, a i po kursie polatać na szkolnym na pewno nie zaszkodzi.
ODPOWIEDZ